Bramkarze: David Marek [1] (Cze), Oskar Prokop [90], Ondrzej Raszka [96]
Obrońcy: Kordian Chorążyczewski [13], Jakub Gimiński [94], Kamil Górny [17], Henrich Jabornik [27] (Svk), Maris Jass [3] (Lat), Arkadiusz Kostek [16], Patryk Matusik [24], Jakub Michałowski [5], Grzegorz Radzieńciak [23]
Napastnicy: Artem Iossafov [71] (Fin), Dominik Jarosz [98], Martin Kasperlik (Cze) [27], Tomasz Kulas [10], Łukasz Nalewajka [20], Radosław Nalewajka [22], Kamil Misterkiewicz [29], Dominik Paś [14], Patryk Pelaczyk [17], Jesse Rohtla [11] (Fin), Jan Sołtys [7], Maciej Urbanowicz [92], Kamil Wałęga [21], Kamil Wróbel [15]

2020-09-20

Jastrzębski Bieg Kobiet na 5+

Bieg główną arterią miasta na 5,3 km

W sporcie nie ma sentymentów

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie pewnie zameldowali się w półfinale Pucharu Wyszehradzkiego. We wtorkowy wieczór ekipa z Leśnej postawiła na własnej tafli "kropkę nad i", pokonując po raz drugi Ujpest Budapeszt - tym razem 4:0 (3:0, 0:0, 1:0). Dzięki temu w dwumeczu podopieczni Roberta Kalabera zwyciężyli aż 13:2. Na razie nie znamy rywala naszego zespołu w kolejnej fazie turnieju.

Wtorkowy rewanż nie był wielkim widowiskiem i w zasadzie rozstrzygnął się już w pierwszym kwadransie, po którym gospodarze prowadzili 3:0. Wynik otworzył w 3. minucie precyzyjnym strzałem z dystansu Henrich Jabornik, zaś niebawem podwyższył go Maciej Urbanowicz, który pokonał węgierskiego golkipera uderzeniem z ostrego kąta w odsłoniętą część bramki. Strzelaninę w pierwszej tercji zakończył Radosław Nalewajka, który również z lewego skrzydła zmieścił gumę między bramkarzem rywali a słupkiem.

Rozstrzygnięcie rywalizacji negatywnie wpłynęło na obraz widowiska. Węgrzy nie mieli już nic do stracenia, w związku z czym szukali zaczepki i co rusz lądowali na ławce kar. Pierwszym z chamskich zagrań przeciwników było uderzenie Nalewajki przez Devina di Diomete, a potem było już tylko gorzej. W sumie goście złapali aż 68 minut kar! Polak, Węgier - dwa bratanki? To powiedzenie w sporcie nie zawsze się sprawdza...

Natomiast nasz zespół po zdobyciu trzeciego gola mocno zwolnił tempo gry, marnując zresztą dwukrotnie po cztery minuty przewagi, a także grę w pięciu na trzech. Widząc naszą nieporadność w ataku goście sami zaczęli szukać szansy w kontrach, ale na posterunku świetnie spisywał się David Marek, który m.in. w 47. minucie wybronił sytuację sam na sam z Matyasem Odnogą. Rezultat ustalił Kamil Wróbel, który w 59. minucie wespół z Tomaszem Kulasem przeprowadził zabójczą kontrę podczas gry w osłabieniu.

Warto dodać, że trener Robert Kalaber dał w tym meczu szansę młodym zawodnikom z drużyny juniorów - Kamilowi Misterkiewiczowi i Marcinowi Płachetce (roczniki 2000-2001!). Ponadto na tafli zobaczyliśmy w akcji Krzysztofa Bryka.

Teraz przed JKH GKS Jastrzębie powrót na ekstraligową taflę. W piątek nasi hokeiści zagrają na wyjeździe z Unią Oświęcim, a w niedzielę podejmą Zagłębie Sosnowiec. Natomiast w sprawie powtórzonego meczu z Katowicami... sytuacja jest otwarta.

15 października 2019, Jastrzębie-Zdrój, 18:00
JKH GKS Jastrzębie - Ujpest Budapeszt 4:0 (3:0, 0:0, 1:0)
1:0 Jabornik (Urbanowicz) 03:00 5/3
2:0 Urbanowicz (Kasperlik, Sawicki) 09:11
3:0 R. Nalewajka (Wróbel, Paś) 11:40
4:0 Wróbel (Kulas) 58:09 4/5

JKH GKS Jastrzębie: Marek - Jass, Jabornik, Sawicki, Kasperlik, Urbanowicz - Radzieńciak, Matusik, Paś, Wróbel, R. Nalewajka - Michałowski, Gimiński, Sołtys, Pelaczyk, Jarosz - Chorążyczewski, Płachetka, Kulas, Bryk, Misterkiewicz