2019-12-14

Jastrzębski Węgiel - GKS Katowice

Siatkarska PlusLiga

Rosną następczynie "Kruszyny"

W sobotę w Bytomiu rozegrana została kolejna runda Pucharu Polski Juniorów Młodszych w Judo. Impreza miała rangę Memoriału im. Józefa Wiśniewskiego, a w jej ramach wzięło udział siedmioro zawodników KJ Koka, którzy przywieźli z turnieju trzy złote medale. Stały się one udziałem naszych dziewcząt - Oliwii Kutyły (57 kg), Oliwii Onysk (44 kg) i Kariny Grzywacz (40 kg).

Spośród jastrzębskich triumfów w Bytomiu najwyżej należy ocenić sukces Oliwii Kutyły, która w drodze do złota wygrała cztery walki, pokonując kolejno Patrycję Orłowską (Janosik Bielsko-Biała), Agnieszkę Brachman (Gwardia Opole), Martę Twardowską (Juvenia Wrocław) i Marię Sywanycz (Wybrzeże Gdańsk).

Nieco łatwiejszą drogę na pierwszy stopień podium miała Oliwia Onysk, na której drodze stanęła tylko jedna rywalka - Karolina Rosa (Czarni Bytom). Ponadto na pierwszym miejscu w najlżejszej kategorii sklasyfikowana została Karina Grzywacz, gdzie obok niej zgłoszona została jedynie Czeszka Kristyna Pokorna. Warto dodać, że medale jastrzębianek dały KJ Koka triumf w klasyfikacji medalowej kobiet.

Znacznie mocniej obsadzone były kategorie męskie, w których wystąpili pozostali podopieczni Mateusza Klimka i Rafała Mączyńskiego. W kategorii do 66 kg rywalizowali Wiktor Filipczyk (2. runda) i Maciej Matyja (1. runda), natomiast w kategorii do 81 kg - Bartosz Moćkun (2. runda turnieju głównego i 2. runda repasaży; 9. miejsce) i Łukasz Sojak.

Spośród nich najlepiej spisał się Łukasz Sojak, który po pokonaniu dwóch rywali (z Krosna i Bytomia) dotarł do ćwierćfinału rywalizacji, przegrywając walkę o strefę medalową z późniejszym triumfatorem Wojciechem Grządzkim (Judo Czechowice-Dziedzice). Następnie w repasażach jastrzębianin musiał uznać wyższość kolejnego medalisty - "brązowego" Jakuba Kielesińskiego, ostatecznie zajmując 9. lokatę.