Adres: ul. Libowiec 6C, 44-337 Jastrzębie Zdrój
Obiekt: Estadio de Libowiec, ul. Libowiec

Trener: Tomasz Ciemięga
Kierownik drużyny: Grzegorz Lasota
Masażystka: Grażyna Herok

Kadra:
Bramkarze: Łukasz Promny, Kacper Brachaczek, Szymon Riabowski, Jakub Kroczek, Dawid Płatkiewicz
Obrońcy: Radosław Babisz, Adrian Bielecki, Kamil Duda, Grzegorz Głąb, Maciej Kantyka, Michał Karakuła, Przemysław Kiełkowski, Kamil Kowal, Kamil Michalak, Jakub Raczyński, Arkadiusz Syrek, Dawid Słysz
Pomocnicy: Dawid Ceremon, Kacper Budniok, Piotr Chmiel, Mateusz Drzazga, Paweł Gwóźdź, Wiktor Kapturski, Patryk Mazurek, Dawid Miąsko, Artur Nowak, Rafał Utikal
Napastnicy: Jakub Jaśko, Tomasz Kłus, Krzysztof Konopacki, Krzysztof Miler, Paweł Wacławczyk

Ruptawa powoli wychodzi z dołka

Piłkarze Granicy Ruptawa nie bez problemów odprawili z Estadio de Libowiec outsidera z Niedobczyc. W sobotnie popołudnie podopieczni Tomasza Ciemięgi pokonali Rymer Rybnik 3:1 (1:1), zdobywając decydujące o triumfie bramki w końcowych minutach zawodów. Dorobkiem strzeleckim po stronie gospodarzy podzielili się: Krzysztof Konopacki, Dawid Miąsko i Mateusz Drzazga.

Dzięki wygranej (dodajmy - obowiązkowej!) z Rymerem Granica nawiązała kontakt punktowy z czternastą w tabeli Silesią Lubomia, zarazem zyskując niewielką szansę na wydobycie się ze strefy spadkowej przed przerwą zimową. Za tydzień, w ramach ostatniej kolejki w 2019 roku, podopieczni Ciemięgi zmierzą się na wyjeździe w meczu "o sześć punktów" z rezerwami ROW-u Rybnik.

9 listopada 2019, Ruptawa, 14:00
Granica Ruptawa - Rymer Rybnik 3:1 (1:1)
Bramki: Konopacki 5, Miąsko 81, Drzazga 89 - Czarnecki 45

Granica Ruptawa: Promny - Babisz, Kowal, Kantyka, Tasior - Chmiel (46. Ceremon), Kapturski (79. Drzazga), Miąsko (90. Mazurek), Pańta (65. Kiełkowski) - Konopacki, Jaśko (90. Głąb).

Warto także odnotować, że w sobotę zagrały również C-klasowe rezerwy Granicy, przegrywając w Jejkowicach z Jednością II 1:2 (0:1). Honorowego gola dla podopiecznych Artura Nowaka strzelił w 81. minucie Dawid Płatkiewicz (nominalny... bramkarz). Co ciekawe, obok klubowej młodzieży w pojedynku tym wystąpił weteran Adam Śmigielski.

9 listopada 2019, Jejkowice, 14:00
Jedność II Jejkowice - Granica II Ruptawa 2:1 (1:0)
Bramki: Konsek 9, Benk 54 - Płatkiewicz 81

Źródło: laczynaspilka.pl