2019-12-14

Jastrzębski Węgiel - GKS Katowice

Siatkarska PlusLiga

To nie miało prawa się zdarzyć!

Powyższy tytuł niniejszej relacji z derbowego meczu na szczycie ekstraligi to nie przesada. Taki wynik to cud! Prawdziwy hokejowy cud! To absolutnie nie miało prawa się wydarzyć. Po jednej stronie przetrzebiony kontuzjami JKH GKS Jastrzębie (bez siedmiu podstawowych graczy), który na dodatek ostatnio przegrał nawet w Sosnowcu. Po drugiej stronie - mistrz Polski, który przy okazji dwóch poprzednich wizyt na Jastorze pozostawił po sobie zgliszcza.

Tymczasem... 4:1! Cztery do jednego! W efekcie lider pozostał w Jastrzębiu-Zdroju, a nasz zespół przełamał niemoc w rywalizacji z drużyną z "Piwnego Miasta". Nie dość tego - wreszcie obiekt przy Leśnej przestał przypominać teatr, ponieważ za doping wzięła się główna trybuna. Po prostu wieczór-marzenie!

Wynik otworzył w 9. minucie Martin Kasperlik tuż po powrocie z ławki kar. Czech kapitalnie zakręcił obroną rywali, a Johna Murray'a zwyczajnie ośmieszył. Dwie minuty później na pięści starli się Maris Jass i Denis Akimoto tuż po tym, jak nasz Łotysz posłał takiego bodiczka, że rywal o mały włos nie roztrzaskał bandy. Niebawem byliśmy świadkami pierwszej odsłony sędziowskiej nieudolności, gdy arbitrzy nie zareagowali na atak na Ondreja Raszkę. Co gorsza, w 14. minucie jastrzębianie na kilka minut stracili Dominika Jarosza, który ofiarnie przyjął na siebie uderzenie krążkiem. Chwilę potem Bartosz Ciura jak gdyby nigdy nic chwycił już po akcji Kamila Wałęgę za szyję, a sędziowie... mieli na to wywalone. Ostatecznie jednak pierwsza odsłona nie zakończyła się dla nas szczęśliwie, bo w ostatniej minucie przy grze w przewadze tyszanie zdołali wyrównać.

W drugiej odsłonie nie oglądaliśmy bramek, ale za to byliśmy świadkami kolejnej bójki, gdy Maciej Urbanowicz i Dominik Paś starli się z Aleksandrem Jeronowem i Adamem Bagińskim po tym, jak goście ponownie dopuścili się ataku na Raszkę. Wściekły golkiper JKH GKS wobec braku reakcji sędziów cisnął krążkiem, a potem do akcji wkroczyli jego koledzy. Ostatecznie skończyło się na karach mniejszych.

Po tym wszystkim wyrażenie, że najwięcej emocji przyniosła trzecia tercja, wydaje się przesadzone. Tymczasem właśnie na jej finiszu byliśmy świadkami wspomnianego cudu, gdy gospodarze raz po raz dobijali mistrza Polski. Najpierw uczynił to Dominik Paś po akcji Martina Kasperlika i Artema Iossafova. Następnie nie do obrony huknął spod niebieskiej Henri Auvinen, a rywali dobił Kasperlik, stawiając "kropkę nad i" w 58. minucie.

To był absolutny pogrom, który nie miał prawa się wydarzyć! Okrzyk "Jastrzębie - miasto lidera" długo niósł się po Leśnej i okolicach. Kapitalny mecz, wspaniały doping, mistrz Polski na kolanach i to przy takich kłopotach kadrowych... Coś niezwykłego!

Trenerzy po meczu: "Takiego burdelu dawno nie widziałem" >>>

Teraz jednak przed naszym zespołem kolejne ciężkie mecze. We wtorek ekipa trenera Roberta Kalabera zagra w Krakowie, natomiast w piątek zmierzymy się na Jastorze z GKS Katowice (przy okazji tego meczu będzie miała miejsce akcja "Teddy Bear Toss").

1 grudnia 2019, Jastrzębie-Zdrój, 17:00
JKH GKS Jastrzębie - GKS Tychy 4:1 (1:1, 0:0, 3:0)
1:0 Kasperlik 08:20
1:1 Witecki (Kogut, Kotlorz) 19:06 5/4
2:1 Paś (Iossafov, Kasperlik) 55:14
3:1 Auvinen (Sawicki, Urbanowicz) 56:34 5/4
4:1 Kasperlik (Paś, Iossafov) 57:11

JKH GKS Jastrzębie: Raszka - Auvinen, Górny, Urbanowicz, Wałęga, Sawicki - Jass, Radzieńciak, Kasperlik, Paś, Iossafov - Kostek, Michałowski, Wróbel, Jarosz, Pelaczyk - Chorążyczewski, K. Bryk, Kulas, Wróblewski.

GKS Tychy: Murray - Jeronow, Novajovsky, Jefimienko, Komorski, Klimienko - Kotlorz, M. Bryk, Jeziorski, Galant, Witecki - Pociecha, Ciura, Mroczkowski, Cichy, Szczechura - Akimoto, Bizacki, Gościński, Bagiński, Kogut.