2020-03-07

GKS Jastrzębie - Radomiak Radom

Piłkarska Fortuna 1. Liga

Bombardowanie na powitanie!

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla kapitalnie powitali w klubie nowego trenera Slobodana Kovacia! W piątkowy wieczór nasz zespół nadspodziewanie łatwo wygrał w rzeszowskim Podpromiu w trzech setach, gromiąc mocną przecież kadrowo Resovię kolejno do 12, 20 i 16! Lepszego debiutu serbski szkoleniowiec nie mógł sobie chyba wymarzyć!

Premierowa partia u swych początków była wprawdzie wyrównana, ale po bloku na Nicholasie Hoagu Jastrzębski Węgiel wypracował sobie cztery punkty przewagi, której nie oddał już do końca seta. Dodatkowo gospodarzy dobili asami Dawid Konarski (16:9) i Christian Fromm (21:10), który zakończył tę jednostronną odsłonę udanym atakiem.

W drugiego seta rzeszowianie weszli z mocnym postanowieniem zmycia plamy i przez kilka minut przynosiło to efekt, bowiem gospodarze prowadzili 5:3, 8:6, 16:14 i 17:15. Wtedy na zagrywce pojawił się Tomasz Fornal, po którego asie jastrzębianie przejęli "inicjatywę strategiczną"  (18:17). Trener Piotr Gruszka w ciągu zaledwie trzech minut dwukrotnie przerywał grę, ale nie był w stanie już nic zrobić. Seta zakończył skuteczny atak Dawida Konarskiego

W trzeciej - i ostatniej - partii podopieczni Kovacia poszli za ciosem, dosłownie wbijając bezradną Resovię w parkiet. Przewaga 17:10 czy 19:12 mówiła sama za siebie. Wyrok wykonał i cierpienia gospodarzy zakończył skutecznym atakiem Lukas Kampa. MVP zawodów wybrany został natomiast Tomasz Fornal.

Triumf w "godzinę z prysznicem" na tak ciężkim terenie to znakomita wiadomość przed zbliżającym się wielkimi krokami powrotem Jastrzębskiego Węgla do Ligi Mistrzów. Przypomnijmy, że teraz przed naszym zespołem właśnie spotkanie w europejskich pucharach z Halkbankiem Ankara (środa, Hala Widowiskowo-Sportowa, 18:00).

6 grudnia 2019, Rzeszów, 20:30
Resovia Rzeszów - Jastrzębski Węgiel 0:3 (12:25, 20:25, 15:25)

Jastrzębski Węgiel: Fromm, Konarski, Vigrass, Kampa, Gladyr, Fornal, Popiwczak (libero) - Lyneel (libero), Rusek.