Ćwierćfinał PHL - 2. mecz

2020-02-29

Jastrzębski Węgiel - Resovia Rzeszów

Mamy brąz mistrzostw Śląska!

W poniedziałek i wtorek w Gliwicach rozegrane zostały bardzo mocno obsadzone pływackie Mistrzostwa Śląska 12-latków i 13-latków. W zawodach z udziałem pół tysiąca pływaków z 37 klubów z całego województwa nie zabrakło także ekipy KP H2O Jastrzębie, która wystawiła kadrę liczącą dziewięć osób. Tę prestiżową imprezę kończymy z jednym brązowym medalem, który zdobyła wśród 12-latków niezawodna Natalia Grech.

Natalia Grech wywalczyła brąz w rywalizacji na 100 m stylem zmiennym, osiągając czas 1:15.87. Jastrzębianka stanęła na podium obok Dominiki Hazuki (Huragan Sosnowiec) i Anny Machno (Victoria Zawiercie). Ponadto liderka H2O Jastrzębie była także o włos od dwóch kolejnych medali na dystansach 100 m i 200 m stylem klasycznym, gdzie w obu przypadkach do brązowego medalu traciła ułamki sekundy.

Obok Natalii Grech ekipę trener Edyty Klimek reprezentowali także: Anna Wątroba (najlepszy występ to 9. miejsce na 800 m stylem dowolnym wśród 13-latków), Julia Leśkiewicz (17. na 200 m klasycznym 13-latków), Dominika Kupczak (10. na 200 m klasycznym 13-latków), Dominika Kumor (16. na 100 m grzbietowym 13-latków), Jakub Ruman (11. na 800 m dowolnym 12-latków), Julian Domin (14. na 200 m grzbietowym 12-latków), Dawid Ciba (19. na 200 m grzbietowym 12-latków) i Konrad Cieśla (73. na 100 m dowolnym 12-latków).

Klasyfikację medalową wśród 12-latków wygrała Manta Kochłowice przed Sikretem Gliwice, natomiast w gronie 13-latków triumfował Delfin Cieszyn przed Piątką Chorzów. KP H2O Jastrzębie był klasyfikowany tylko w młodszej kategorii, zajmując 19. lokatę.