2020-02-12

Jastrzębski Węgiel - Zenit Kazań

CEV Champions League

Trzy gole dali "Wiedźminowi"

We wtorkowy wieczór po niezłym widowisku hokeiści JKH GKS Jastrzębie po raz czwarty w tym sezonie pokonali Podhale Nowy Targ i tym samym na 99,9% rozpoczną piątą rundę spotkań jako trzecia drużyna rozgrywek. Podopieczni Roberta Kalabera stracili wprawdzie dwie bramki na własne życzenie, ale na szczęście zdołali ich strzelić o jedną więcej i tym samym dwa punkty pozostały na Jastorze.

Pojedynki z "Szarotkami" zawsze przynoszą dodatkowe emocje i tym razem było podobnie. Dość powiedzieć, że o ile na finiszu remisowego meczu hokeiści zwykle zwalniają tempo, aby przede wszystkim nie stracić gola, to tym razem byliśmy w końcowych minutach świadkami walki niczym w play-offach.

Wynik otworzył w 16. minucie Dominik Paś, który pokonał Przemysława "Wiedźmina" Odrobnego dobitką w odsłonięty róg bramki. Goście wyrównali w 24. minucie, kiedy to nasz zespół popełnił "wielbłąda" w obronie, pozostawiając kompletnie niekrytego Emila Sveca. Na szczęście niebawem świetną akcję przeprowadził Maciej Urbanowicz (sprint w stylu Martina Kasperlika!), więc ponownie byliśmy na prowadzeniu. Niestety, w 38. minucie powtórzyliśmy błąd z początku drugiej odsłony, a tym razem sam Henri Auvinen nie był w stanie zatrzymać zabójczego duetu Richard Jencik - Emil Svec.

Ponieważ po godzinie gry było 2:2, sędziowie zarządzili dogrywkę, którą już w 22. sekundzie rozstrzygnął Kamil Wróbel, dobijając bombę z dystansu Marisa Jassa. Dzięki tej wygranej w "meczu o sześć punktów" JKH GKS musi jedynie pokonać w piątek na wyjeździe Naprzód Janów (innej opcji nie ma), aby otrzymać w piątej rundzie rozstawienie z trzeciego miejsca.

Tymczasem przed naszymi hokeistami jeszcze jedno wyzwanie, bowiem już w czwartek o godz. 18:00 JKH GKS podejmie wicemistrza Słowacji HK Nitra w finale Pucharu Wyszehradzkiego. W pierwszym meczu na wyjeździe nasi hokeiści wygrali 3:2, a zatem do zdobycia trofeum wystarczy im remis.

14 stycznia 2019, Jastrzębie-Zdrój, 18:00
JKH GKS Jastrzębie - Podhale Nowy Targ 3:2 d. (1:0, 1:2, 0:0, d. 1:0)
1:0 Paś (Górny, Wałęga) 15:40
1:1 Svec (Jencik) 23:13
2:1 Urbanowicz (Matusik) 33:29
2:2 Jencik (Svec) 37:45
3:2 Wróbel (Jass, Iossafov) 60:22

JKH GKS Jastrzębie: Raszka - Matusik, Górny, Urbanowicz, Paś, Wałęga - Jabornik, Auvinen, Kasperlik, Virtanen, Iossafov - Jass, Radzieńciak, R. Nalewajka, Jarosz, Ł. Nalewajka - Gimiński, Michałowski, Wróbel, Kulas, Pelaczyk.

Podhale Nowy Targ: Odrobny - Kamieniew, Wsół, Jencik, Willick, Dziubiński - Mrugała, Seed, Pettersson, Neupauer, Słowakiewicz - Chaloupka, Sulka, Valentino, Różański, Nattinen - Campbell, Svec, Siuty, Franek.