2020-09-20

Jastrzębski Bieg Kobiet na 5+

Bieg główną arterią miasta na 5,3 km

Szczęście po stronie Cracovii...

Hokeiści Cracovii Kraków przedłużyli swoje nadzieje na awans do strefy medalowej. W środowy wieczór po dramatycznym i ciężkim widowisku ekipa trenera Rudolfa Rohaczka pokonała JKH GKS Jastrzębie 3:2 (1:1, 1:1, 1:0) i tym samym otworzyła bilans zwycięstw po swojej stronie. O wygranej "Pasów" zadecydował szczęśliwy gol w przewadze na nieco ponad cztery minuty przed końcem zawodów...

Wynik otworzył w 8. minucie Zdenek Bahensky, który wykończył krótki ostrzał bramki Ondreja Raszki. Rozgoryczenie jastrzębian tym golem było tym większe, że to nasz zespół przez ostatnie minuty dominował na tafli. Jeszcze w pierwszej tercji JKH GKS zdołał wyrównać i stało się to w trakcie kary dla Bahensky'ego, gdy po kilkudziesięciu sekundach niemrawo rozgrywanej przewagi Martin Kasperlik i Kamil Wałęga wykorzystali błąd jednego z rywali.

Na kolejną bramkę czekaliśmy do 25. minuty, kiedy to prowadzenie dla naszego zespołu strzałem z pół-dystansu uzyskał Maris Jass, po czym utonął w ramionach kolegów. Chwilę potem Łotysz musiał jednak na krótko opuścić taflę, gdy został potężnie uderzony krążkiem. Przy takim wyniku "Pasy" nie miały już nic do stracenia i ruszyły do ataku - w efekcie już w 27. minucie guma znalazła drogę do siatki po bombie z niebieskiej Jirziego Guli. Dziesięć minut później po okresie przewagi gospodarze ponownie pokonali Raszkę, ale stało się to po spalonym w polu bramkowym i gol nie został uznany.

Trzecia odsłona nie była pięknym widowiskiem. Obie ekipy wyraźnie odczuwały już "trzy mecze w nogach". Gra była szarpana i oczywistym stało się, iż decydować będzie jeden błąd lub łut szczęścia. Ostatecznie fortuna dopisała "Pasom", które w 56. minucie przy grze w przewadze po krótkim "kotle" zdołały uzyskać trzecią bramkę. Gola zapisano na konto Mihy Stebiha, choć faktem jest, że przy tym trafieniu więcej było... bilarda niż hokeja.

Środowa porażka w Krakowie oznacza, że niezależnie od wyniku czwartkowego pojedynku pod Wawelem w niedzielę dojdzie do piątego spotkania na Jastorze. Mecz ten rozpocznie się o godz. 17:00.

26 lutego 2020, Kraków, 18:30
Cracovia Kraków - JKH GKS Jastrzębie 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
1:0 Bahensky (Jeżek, Leivo) 07:16
1:1 Kasperlik (Wałęga) 15:38 5/4
1:2 Jass (Ł. Nalewajka, Iossafov) 24:22
2:2 Gula (Leivo) 27:53
3:2 Stebih (Bepierszcz, Tvrdoń) 55:44 5/4

Stan rywalizacji - 1:2 (do czterech zwycięstw)

Cracovia Kraków: Koprziva - Rompkowski, Gula, Leivo, Bahensky, Kapica - Stebih, Jeżek, Bepierszcz, Vachovec, Tvdroń - Bychawski, Kruczek, Mikula, Kalinowski, Domogała - Brynkus, Musioł, Abramow, Bryniczka, Urban.

JKH GKS Jastrzębie: Raszka - Jass, Auvinen, Urbanowicz, Rohtla, Iossafov - Jabornik, Kostek, Kasperlik, Jarosz, Sawicki - Matusik, Górny, Wróbel, Paś, Wałęga - Michałowski, Gimiński, R. Nalewajka, Kulas, Ł. Nalewajka.