Jastrzębski Węgiel - GKS Katowice

2018-12-29

Jastrzębski Węgiel - Czarni Radom

Sportowiec Lutego 2018

Sportowiec Stycznia... Sportowcem Lutego! Po raz drugi z rzędu (rzadka sytuacja!) triumf w naszym plebiscycie odniósł Kamil Swalski. Reprezentant Klubu Biegacza MOSiR Jastrzębie poszedł za ciosem niczym w na początku bieżącego sezonu lekkoatletycznego, kiedy to tuż po halowym mistrzostwie Śląska zdobył brązowy medal Halowych Mistrzostw Polski U18 w Toruniu. Król dystansu 600 metrów stanął na podium tej prestiżowej imprezy, notując znakomity finisz z rekordem życiowym 1:23.19. - To pierwszy medal zarówno dla Kamila, jak i dla mnie jako trenera. Fenomenalne uczucie - nie ukrywał emocji tuż po imprezie trener Jakub Staśkiewicz.

Warto zauważyć, że tym razem walka o tytuł Sportowca Miesiąca była nad wyraz... sportowa i spokojna. Kamil Swalski zwyciężył w głosowaniu z wynikiem ponad 27%, dystansując judoczkę Koki Jagodę Tątę (17,3%) oraz bramkarza JKH GKS Jastrzębie Ondreja Raszkę (16%). Dziękujemy za aktywny udział w plebiscycie i już teraz zapraszamy do głosowania w kolejnej sondzie, która będzie miała miejsce w kwietniu. Wybierzemy wówczas Sportowca Marca.

• 1 (0,3%)

JKBS Jastrzębie (Brydż sportowy)

Drużyna naszych brydżystów w składzie Agnieszka Pietrzyk, Krzysztof Góra, Jacek Radomski i Michał Wróbel wywalczyła awans do I ligi (2. poziom rozgrywkowy) drużynowych mistrzostw Polski w tej dyscyplinie. Jastrzębianie odnieśli ten sukces za sprawą pokonania w ćwierćfinale fazy play-off KZ AZS Vratislavia II 177:137 oraz w półfinale (po niezwykle zaciętym boju) ekipy Drugiego Sortu Bielsko-Biała 176:174,5.

• 53 (13,7%)

JKH GKS Jastrzębie - juniorzy (Hokej na lodzie)

Z tymi zawodnikami wiążemy nadzieję na poprawę nastrojów po porażce z Podhalem. Najpierw jednak należy wyróżnić tę ekipę za wielkie osiągnięcie, jakim był triumf w fazie zasadniczej Centralnej Ligi Juniorów. Drużyna trenera Zbigniewa Wróbla (często walcząca w okrojonym składzie) zdobyła w 28 meczach 62 pkt. i okazała się lepsza od Zagłębia, Bytomia, Tychów, Torunia, Sanoka, Unii i Cracovii.

• 37 (9,6%)

JKKK Kumite (Karate kyokushin)

Nasi karatecy świetnie rozpoczęli kolejny rok działalności. Podopieczni shihana Piórkowskiego wywalczyli miejsce na najniższym stopniu podium klasyfikacji punktowej mocno obsadzonego Turnieju o Puchar Prezydenta Będzina (ćwierć tysiąca zawodników z 26 klubów). Jastrzębianie zdobyli w tej imprezie 3 złote, 7 srebrnych i 6 brązowych medali. Złote krążki wywalczyli K. Cieślicka, J. Wymysło i P. Oślizło.

• 8 (2,1%)

Muzaj Maciej (Siatkówka - Jastrzębski Węgiel)

Najjaśniejszy punkt zespołu. Młody atakujący błyszczał z zwycięskich ligowych pojedynkach z Wartą Zawiercie i AZS-em Olsztyn, za które otrzymywał zasłużone tytuły MVP. Szczególnie cenną okazała się jego postawa w drugim ze spotkań, niezwykle ważnym w aspekcie walki o czołową szóstkę. Muzaj był koszmarem Akademików, punktując w sytuacjach wręcz nieprawdopodobnych.

• 62 (16%)

Raszka Ondrej (Hokej na lodzie - JKH GKS Jastrzębie)

Bohater trzeciego meczu ćwierćfinałowego PHL z Podhalem, który rozegrany został ostatniego dnia lutego. Od tego spotkania rozpoczął się niesamowity powrót do gry naszych hokeistów, zakończony znanym dramatem. Kto jednak pamięta środowy bezbramkowy dreszczowiec, w którym Raszka wyczyniał cuda, a następnie nie puścił żadnego karnego, ten bez wątpienia zagłosuje na tego kandydata.

• 43 (11,1%)

Rzepka Zuzanna (Pływanie w płetwach - KS Nautilus)

Trzecia zawodniczka Mistrzostw Świata Juniorów z przytupem rozpoczęła kolejny rok. Podopieczna Krzysztofa Radomskiego wywalczyła 4. miejsce na dystansie 100 m pod wodą w Pucharze Świata w węgierskim Eger. Jastrzębianka zanotowała czas 40.78 s i do brązowej medalistki w tej rywalizacji Estonki Nahapetyan straciła zaledwie 0.12 s. Ponadto Rzepka zajęła 6. lokatę na 100 m po powierzchni.

• 0 (0%)

Sądej Wiktoria (Boks - Legia Warszawa)

Jastrzębianka w warszawskich barwach i wychowanka trenera Andrzeja Porębskiego odniosła kolejny sukces, tym razem zdobywając złoty medale 18. Mistrzostw Polski Seniorek, które odbyły się w Grudziądzu. Walcząca w kategorii do 48 kg Sądej nie dała szans rywalkom, pokonując w półfinale Paulinę Nowak z Adrenaliny Wrocław, natomiast w finale odprawiając z kwitkiem Adriannę Marczewską z Boksingu Zielona Góra.

• 106 (27,4%)

Swalski Kamil (Lekkoatletyka - KB MOSiR Jastrzębie)

Tak jak zapowiadaliśmy, nasz Sportowiec Stycznia znalazł się także w plebiscycie na Sportowca Lutego. Miesiąc temu doceniliście jego halowe mistrzostwo Śląska, tymczasem podopieczny Jakuba Staśkiewicza poszedł za ciosem, osiągając wybitny wynik w Halowych Mistrzostwach Polski U18 w Toruniu, gdzie po świetnym finiszu wywalczył brąz rywalizacji na 600 m z rekordem życiowym 1:23.19.

• 10 (2,6%)

Szulik Grzegorz (Lekkoatletyka - KB MOSiR Jastrzębie)

Piąty zawodnik Halowych Mistrzostw Polski Masters w biegu na 3000 m w Toruniu. Najlepszy jastrzębski lekkoatleta pokonał ten dystans w czasie 9 minut i 36 sekund, tracąc do podium nieco ponad pół minuty, o które wyprzedził go Krzysztof Wiśniowski z Bolesławca. Tym samym zawodnik z Boryni jest aktualnie 5. Polakiem na halowych 3000 m w kategorii wiekowej mężczyzn po 35. roku życia.

• 67 (17,3%)

Tąta Jagoda (Judo - KJ Koka Jastrzębie)

Srebrna medalistka turnieju z cyklu Pucharu Polski Juniorek, który rozegrany został w Warszawie. Na stołecznych matach nowa podopieczna trenera Mateusza Klimka i Rafała Mączyńskiego spisała się znakomicie, awansując do finału imprezy w kategorii do 52 kg za sprawą pokonania rywalek z Łap, Warszawy, Białegostoku i Radomia. Dopiero w finale naszą judoczkę zatrzymała A. Kaleta (Judo Wolbrom).