Jastrzębski Węgiel - GKS Katowice

2018-12-29

Jastrzębski Węgiel - Czarni Radom

Sportowiec Września 2018

Poznaliśmy wyniki plebiscytu na Sportowca Września! Od początku do końca naszej sondy prowadził podwójny medalista Mistrzostw Europy w Królewcu, Oskar Kozieł z Jastrzębskiego Klubu Karate Kyokushin Kumite. Znakomity występ nad Bałtykiem to kolejny sukces młodego karateki w jego stosunkowo krótkiej karierze sportowej. Można jednak domniemywać, że talent w połączeniu z pracowitością (oraz wsparciem ze strony zakochanego w tej japońskiej sztuce walki taty) zaprocentują jeszcze wieloma prestiżowymi tytułami w przyszłości. Gratulujemy zwycięstwa Oskarowi Kozieł oraz całemu jastrzębskiemu środowisku karate kyokushin!

Dziękujemy za aktywny udział w głosowaniu oraz sportową walkę od startu do finiszu naszej sondy. Już teraz zapraszamy do udziału w kolejnej edycji plebiscytu, w ramach której wybierzemy Sportowca Października.
  • 23 (3,2%)

Drazik Grzegorz (Piłka nożna - GKS Jastrzębie)

Trudno wyobrazić sobie drużynę trenera Skrobacza bez tego zawodnika. Drazik gra w GieKSie od 5 lat i przez ten czas przeszedł z klubem drogę z IV ligi do I. We wrześniu nasz bramkarz był głównym aktorem starć ze Stomilem Olsztyn i Stalą Mielec, po których zgodnie określano go bohaterem ekipy z Harcerskiej. Również w pozostałych meczach Drazik nie schodził poniżej solidnego poziomu.

• 101 (13,9%)

Korzański Krystian (Ekstremalne biegi górskie - 36HDCzB)

Drugi jastrzębianin, który ukończył Ultra-Trail du Mont Blanc, jeden z najbardziej morderczych ultramaratonów górskich na świecie (170 km biegu wokół Mont Blanc o przewyższeniu 10 tys. m). Korzański wystartował o godz. 18 w piątek, natomiast finiszował w niedzielę rano z czasem 35 godzin i 47 minut, co dało mu 377. miejsce open oraz 17. wśród Polaków.

• 274 (37,7%)

Kozieł Oskar (Karate - JKKK Kumite)

Podwójny medalista 32. Mistrzostw Europy w Karate Kyokushin w Kalinigradzie. Młody jastrzębianin wywalczył złoty medal w kata (walki z cieniem), a także stanął na najniższym stopniu podium w walkach kumite w kategorii do 65 kg juniorów młodszych. W drodze do brązu Kozieł pokonał dwóch Rosjan i Bułgara, a porażkę poniósł dopiero w półfinałowym pojedynku z Holendrem Kientzem.

• 85 (11,7%)

Raszka Ondrej (Hokej - JKH GKS Jastrzębie)

Jeden z najmocniejszych punktów ekipy trenera Roberta Kalabera, czego... od niego oczekiwaliśmy. Raszka mocno przyczynił się do zwycięstw w pierwszych sześciu meczach sezonu (w tym głównie w Gdańsku z Automatyką, gdzie był de facto ojcem zwycięstwa, i na Jastorze z Tychami), po których JKH GKS awansował na pozycję lidera. Ponadto dołożył swoją cegiełkę do cennego punktu w Spodku.

• 174 (24%)

Rzepka Zuzanna (Pływanie w płetwach - KS Nautilus Jastrzębie)

Kolejny znakomity miesiąc w wykonaniu najlepszej jastrzębskiej pływaczki w płetwach. Tym razem 17-letnia Rzepka przywiozła dwa srebrne i jeden brązowy medal z Phuket (Tajlandia), gdzie odbył się finał Pucharu Świata. Jastrzębianka zajmowała tam drugie lokaty na 100 m pod wodą oraz 50 m po powierzchni (tu lepsza okazała się jedynie Ukrainka Uwarowa), a także brąz na 100 m po powierzchni.

• 3 (0,4%)

Sikora Balbina (Pływanie w płetwach - KS Nautilus Jastrzębie)

Brązowa medalistka finałowych zawodów Pucharu Świata w pływaniu w płetwach, które odbyły się w tajlandzkim Phuket. Urodzona w 2004 roku podopieczna Krzysztofa Radomskiego zajęła trzecie miejsce w zmaganiach na 200 m bi-fins z czasem 1:55.13. Sikora ustąpiła jedynie utytułowanym Ukraince i Rosjance, pozostawiając w pokonanym polu wiele starszych od siebie faworytek.

• 10 (1,4%)

Szulik Grzegorz (Lekkoatletyka - KB MOSiR Jastrzębie)

Wicemistrz Polski górników w biegu na 10 km. Najlepszy jastrzębski lekkoatleta zdobył srebro podczas 26. Biegu Ulicznego w Knurowie, w którym zajął 8. miejsce w generalce (czas 34:02). Do tego sukcesu Szulik dołączył 5. miejsce open i złoto w M30 w Nocnym Biegu Ulicznym w Czerwionce (33:44), a także 9. w "Jastrzębskiej 10" (34:12), gdzie był najszybszy z naszych reprezentantów.

• 19 (2,6%)

Tąta Jagoda (Judo - KJ Koka Jastrzębie)

Pozyskanie tej zawodniczki z klubu z Pawłowic okazało się strzałem w dziesiątkę. Jagoda Tąta zapisuje bowiem piękną kartę sukcesów, do których we wrześniu dołożyła triumf w prestiżowym międzynarodowym turnieju Warsaw Judo Open, gdzie zwyciężyła w kategorii U21 do 57 kg. W drodze do złota Tąta pokonała Norweżkę Gerhardsen, Estonkę Lehtsalu, Polkę Obal oraz Niemkę Gruluch.

• 3 (0,4%)

Łosiak Bartosz (Siatkówka plażowa)

Udana obrona tytułu mistrza Polski. Występujący w duecie z sosnowiczaninem Piotrem Kantorem wychowanek KS Jastrzębie-Borynia zapisał na swoje konto kolejny sukces, tym razem triumfując w mistrzowskim turnieju w Krakowie. W drodze do złota Łosiak i Kantor odnieśli komplet pięciu zwycięstw, pierwszego seta tracąc dopiero w finale zawodów.

• 34 (4,7%)

Łukasik Anna (Ekstremalne biegi górskie - KW Jastrzębie-Zdrój)

Pierwsza jastrzębianka, która ukończyła słynny Ultra Trail du Mont Blanc, o którym mowa wyżej przy kandydaturze Krystiana Korzańskiego. Anna Łukasik to jedna nie szukających poklasku naszych reprezentantek (za co szacunek), której osiągnięcia budzą podziw. Łukasik ukończyła UTMB z czasem 43 godzin i 7 minut, co dało jej 97. miejsce wśród kobiet i 5. w gronie Polek.