GKS Jastrzębie - GKS Bełchatów

2019-08-31

GKS Jastrzębie - Odra Opole

Sportowiec Kwietnia 2019

Kolejna edycja plebiscytu zakończyła się zdecydowanym triumfem Sebastiana Bartnika, jednego z naszych najlepszych lekkoatletów-amatorów. 43-letni jastrzębianin notuje znakomitą wiosnę, której ukoronowaniem było złamanie bariery trzech godzin w 5. Maratonie Gdańskim. Wśród dwóch tysięcy uczestników zawodów w Trójmieście nasz biegacz zajął 23. miejsce z godnym podziwu czasem 2 godzin, 52 minut i 31 sekund. Co ciekawe, nasz laureat ma za sobą występy w... pierwszej drużynie piłkarskiego GKS Jastrzębie, która wówczas występowała w III lidze. Jako 20-latek zagrał w trzech meczach w sezonie 1995/1996 i ma na swoim koncie nawet mecz w podstawowej jedenastce przeciw Olimpii Piekary Śląskie.

Obok Sebastiana Bartnika na podium rywalizacji w plebiscycie na Sportowca Kwietnia znaleźli się także młodzi hokeiści JKH GKS Jastrzębie oraz judoczka Oliwia Onysk. A my jak zwykle dziękujemy wszystkim za aktywny udział w głosowaniu oraz sportową walkę od startu do finiszu naszej sondy. Już teraz zapraszamy do udziału w kolejnej edycji plebiscytu, w ramach której w maju wybierzemy Sportowca Maja.
  • 558 (44,7%)

Bartnik Sebastian (Lekkoatletyka - Street Spirit)

Kapitalna wiosna w wykonaniu jednego z naszych najlepszych biegaczy. Znakomitym podsumowaniem tej części sezonu okazał się start urodzonego w 1976 roku jastrzębianina w 5. Maratonie Gdańskim, w którym wywalczył on 23. miejsce w gronie prawie 2 tys. zawodników. Co istotne, Bartnik zanotował wybitny czas 2 godzin, 52 minut i 31 sekund.

• 32 (2,6%)

Bonusiak Przemysław (Kolarstwo górskie - MTB Pressing Team)

Brązowy medalista prestiżowego cyklu Bike Maraton 2019 podczas zawodów w Zdzieszowicach. Jastrzębski reprezentant Pressingu wywalczył 3. miejsce w mocno obsadzonej kategorii 30-latków w zmaganiach na najtrudniejszej trasie giga (84 km, przew. 1400 m), którą pokonał w czasie 3 godzin i 25 minut. - To sukces po wielu sezonach orki - nie kryją radości jego koledzy z teamu.

• 16 (1,3%)

Drazik Grzegorz (Piłka nożna - GKS Jastrzębie)

Bramkarz GieKSy zanotował niezwykłą serię pięciu I-ligowych spotkań z czystym kontem. Wychowanek Szkółki Piłkarskiej MOSiR, który przeszedł z klubem z Harcerskiej drogę z IV ligi na zaplecze ekstraklasy, pozostawał niepokonany w meczach z Bruk-Betem Nieciecza, Garbarnią Kraków, Stalą Mielec, Wartą Poznań i Bytovią Bytów, a w sumie łącznie przez aż 520 minut!

• 4 (0,3%)

Jastrzębski Węgiel - juniorzy Akademii Talentów (Siatkówka)

Brązowi medaliści mistrzostw Polski w najstarszej kategorii wiekowej młodzieży. Podopieczni Jarosława Kubiaka zajęli 3. miejsce podczas finałów w Dębicy, wygrywając pojedynek o brąz z MOS Wola Warszawa 3:1 (22, 22, -23, 20). W drodze do medalu nasz zespół pokonał m.in. obrońców tytułu, Skrę Bełchatów. Najlepszym rozgrywającym turnieju wybrany został nasz Artur Błażej.

• 3 (0,2%)

Jastrzębskie Centrum Sportów Walki Keiko (Taekwondo)

Czwarta siła krajowego taekwondo podczas 26. Mistrzostw Polski ZS PUT w Częstochowie. Ekipa Brygidy i Ryszarda Bizoniów zdobyła 36 medali, w tym 10 złotych, co dało im 4. pozycję w klasyfikacji drużynowej, a zarazem 3. w zestawieniu obejmującym kategorię wiekową dzieci. Najlepiej spisali się dwukrotnie złoci Patryk Lanfranco i Maja Korzec.

• 410 (32,8%)

JKH GKS Jastrzębie - mikrusy z rocznika 2009/10 (Hokej na lodzie)

Zdobywcy srebrnego medalu podczas 9. Międzynarodowego Turnieju Minihokeja na Jastorze, w którym udział wzięło 547 małych hokeistów z 21 klubów. Podopieczni Jacka Chrabańskiego w drodze do 2. miejsca pokonali MOSM Tychy, Legię Warszawa, dwie białoruskie drużyny HC Brześć, Unię Oświęcim, ukraińskie Lwy Nowojaworowsk, ŁKH Łódź i czeski SK Karwina.

• 5 (0,4%)

Konarski Dawid (Siatkówka - Jastrzębski Węgiel)

Lider Jastrzębskiego Węgla w walce o medale. Wprawdzie w rundzie zasadniczej mistrz świata grał czasem poniżej oczekiwań, ale w play-off już nie zawodził. W pierwszym domowym spotkaniu o brąz z Wartą Zawiercie to właśnie Konarskiemu nasz zespół zawdzięczał triumf w tie-breaku. - Dawid zaniósł nas na swoich barkach do zwycięstwa - przyznał potem Jakub Popiwczak.

• 2 (0,2%)

Lizak Wojciech (Lekkoatletyka - Quo Vadis Jastrzębie)

2 godziny, 45 minut i 20 sekund to niesamowity czas jastrzębianina z 18. PZU Cracovia Marathon, który odbył się pod Wawelem pod koniec kwietnia. Dzięki temu wynikowi Lizak zajął 33. miejsce w generalce wśród ponad 5 tys. uczestników, zajmując zarazem 12. lokatę w kategorii 30-latków. Rezultat ten jest jednym z najlepszych w historii jastrzębskiej lekkoatletyki.

• 203 (16,3%)

Onysk Oliwia (Judo - Klub Judo Koka)

Triumfatorka rywalizacji judoczek w kategorii do 40 kg podczas finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Chęcinach pod Kielcami. Podopieczna Mateusza Klimka i Rafała Mączyńskiego pokonała obie rywalki w tej kategorii, zdobywając zarazem mistrzostwo Polski juniorek młodszych. Dla Onysk to kolejny znaczący sukces w jej przygodzie z tą wschodnią sztuką walki.

• 16 (1,3%)

Rzepka Zuzanna (Pływanie w płetwach - KS Nautilus)

Zdobywczyni brązowego medalu 3. rundy Pucharu Świata we francuskim Aix en Provence. Jastrzębianka zajęła lokatę na najniższym stopniu podium w rywalizacji kobiet na dystansie 100 m pod wodą, osiągając czas 40.08 s. Lepsze były jedynie Białorusinka Kytiewa i Francuzka Verger. Ponadto Rzepka była 5. na 100 m po powierzchni oraz 10. na 50 m po powierzchni.