2019-09-27

Jastrzębski Węgiel - Stroitiel Mińsk

Sparingowy mecz siatkarski

Sportowiec Sierpnia 2019

Plebiscyt na Sportowca/Sportowców Sierpnia zakończony! Zwycięstwo z rezultatem ponad 56% oddanych głosów odniosła kolarska ekipa MTB Pressing Team, której fani po zaciętej rywalizacji pokonali kibiców naszego górskiego ultramaratończyka Piotra Spyrki z Klubu Biegacza Fartlek. Warto podkreślić niezwykle dżentelmeńską postawę obu ekip - mimo że od początku był to zażarty pojedynek, wśród komentarzy nie pojawiła się ani jedna opinia "anty" lub "przeciw" konkurentom. Dziękujemy za to! Nasz plebiscyt pozostaje pewną formą rozrywki (czy też zabawy) podsumowującej miniony miesiąc i warto o tym pamiętać.

W sierpniu MTB Pressing Team odniósł ogromny sukces, wygrywając drużynową klasyfikację sportową prestiżowego etap Bike Maratonu w Karpaczu. Ponadto jastrzębscy kolarze zajęli u stóp Karkonoszy także trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Na ten wiekopomny sukces pod Śnieżką złożyły się kapitalne jazdy Macieja Mytnika, Arkadiusza Wawrzyczka, Tomasza Kubali, Adrianny Brody i Grzegorza Koguciuka. Cały mijający rok należy zresztą zapisać jako wielki plus - to bez wątpienia jeden z najbardziej owocnych sezonów w historii klubu! Tym samym to właśnie wizerunek kolarzy MTB Pressing Team będzie zdobił nasze sportowe łamy aż do października. Co ciekawe, to drugi miesiąc z rzędu, w którym zespołowy triumf odnosi ekipa kolarska - wszak ostatnie kilka tygodni należało do Tomazi Bike Team.

Dziękujemy wszystkim za aktywny udział w głosowaniu. Już teraz zapraszamy do udziału w kolejnej edycji plebiscytu, w ramach której wybierzemy Sportowca Września.

• 6 (0,2%)

Ali Farid (Piłka nożna - GKS Jastrzębie)

Ulubieniec kibiców GieKSy okazał się bohaterem ostatniej soboty sierpnia, zdobywając oba gole w zwycięskim spotkaniu z Odrą Opole (2:0). Szczególnej urody było pierwsze z trafień, które weszło w same „widły”. Bramki mającego korzenie ukraińskie i egipskie pomocnika szczególnie cieszą fanów z Harcerskiej, bowiem Ali przeszedł z naszym zespołem drogę z III do I ligi.

• 8 (0,2%)

Butanowicz Waldemar (Tenis ziemny)

Mimo upływających lat „Dominator” nie zwalnia tempa. Za sprawą świetnej postawy w tegorocznych turniejach mistrz Jastrzębskiej Ligi Tenisowej 2018 awansował w sierpniu na szczyt drugiej setki światowego rankingu ITF weteranów +55 lat. Stało się tak za sprawą lipcowych triumfów w Katowicach i Zabrzu, czerwcowego finału w Świnoujściu oraz majowego półfinału w Bytomiu.

• 4 (0,1%)

Janik Krzysztof (Rajdy samochodowe - Ingram Garaż)

W duecie z katowickim kierowcą Marcinem Świdrem medalista 2. Ecumaster Rally u stóp Gór Izerskich w ramach prestiżowego cyklu Tarmac Masters. Załoga na pokładzie Hondy Civic z jastrzębskim pilotem w prawym fotelu wywalczyła 14. miejsce w klasyfikacji generalnej oraz zajęła 2. pozycję w mocno obsadzonej klasie TM3 (1301-1600 cm3), tracąc do zwycięzców zaledwie 10 sekund.

• 28 (0,8%)

JKH GKS Jastrzębie (Hokej)

Nominacja drużynowa to efekt wspaniałej postawy podopiecznych Roberta Kalabera w ramach przygotowań do sezonu 2019/20. Nasz zespół wygrał 9 z 10 spotkań, zdobywając Puchar RT Torax w Porubie oraz odnosząc dwa cenne zwycięstwa w Pucharze Wyszehradzkim. Szczególną uwagę hokejowej Polski zwróciło pokonanie na wyjeździe wicemistrza Słowacji, HK Nitra.

• 2 (0,1%)

Konarski Dawid (Siatkówka - Jastrzębski Węgiel / Polska)

Jeden z liderów JW został wybrany najlepszym atakującym Memoriału „Kata” Wagnera, w którym reprezentacja Polski zajęła 2. miejsce. „Konar” zdobył w tej imprezie w sumie 30 pkt. (17 z Serbią, 11 z Finlandią i 2 z Brazylią), a ponadto był jednym z filarów naszej kadry w kwalifikacjach olimpijskich w Gdańsku, gdzie ustrzelił m.in. kluczowego asa w starciu ze Słowenią.

• 0 (0%)

Losiak Bartosz (Siatkówka plażowa)

W duecie z Piotrem Kantorem czwarty zawodnik Mistrzostw Europy 2019 w Moskwie. Jastrzębsko-sosnowiecka ekipa po zwycięstwach z Ukraińcami, Rosjanami i Holendrami zameldowała się w strefie medalowej, gdzie została zatrzymana przez Norwegów (późniejszych mistrzów), którym dopomogła kontuzja Kantora. W jej efekcie Polacy musieli poddać także mecz o brąz z Austriakami.

• 21 (0,6%)

Marczyński Sebastian (Siatkówka plażowa)

Sierpień to prawdziwe pasmo sukcesów popularnego „Szprychy”. Marczyński zdobył wicemistrzostwo Polski oldbojów w kategorii 70+ we Wrześni (w duecie z Markiem Drobiszem z Brzeszcz), zdobył Pucharu Śląska w Częstochowie (w parze z Konradem Formelą ze Szczejkowic) oraz wywalczył brąz Otwartych Mistrzostw Śląska w Koszęcinie (ponownie z Formelą).

• 2015 (56,2%)

MTB Pressing Team (Kolarstwo górskie)

Najlepsza ekipa drużynowej klasyfikacji sportowej, a zarazem trzecia w klasyfikacji open 9. etapu cyklu Bike Maraton w Karpaczu. Kolarze jastrzębskiego teamu zdystansowali pół setki drużyn z całej Polski, a na podwójny sukces pod Śnieżką złożyły się wyniki osiągnięte przez Macieja Mytnika, Arkadiusza Wawrzyczka, Tomasza Kubalę, Adriannę Brodę i Grzegorza Koguciuka.

• 1480 (41,3%)

Spyrka Piotr (Biegi ultra - KB Fartlek Jastrzębie)

Kapitalny start w niezwykle wymagającym beskidzkim ultramaratonie „Chudy Wawrzyniec” na dystansie 83 km. Zawodnik KB Fartlek wywalczył świetne, 27. miejsce w generalce z czasem łącznym 12 godzin i 18 minut, pokonując po drodze mordercze przewyższenia pod Wielką Raczą, Wielką Rycerzową, Trzema Kopcami i Halą Lipowską. Tempo jastrzębianina to 8:54 min na km.

• 19 (0,5%)

Ząbczyński Dominik (Biegi górskie - Alpin Sport Team)

Brązowy medalista Mistrzostw Polski Weteranów w Biegu Górskim na dystansie 10 km. 48-letni jastrzębianin wywalczył lokatę na podium w kategorii M45 podczas Biegu na Wielką Sowę, gdzie pokonał trudną „dychę” w czasie 52:49. Ponadto Ząbczyński świetnie spisał się w popularnym Biegu o Breńskie Kierpce (15,3 km), zdobywając 30. miejsce open z wynikiem 1:21:21.