JKTS Jastrzębie - Cukrownik Chybie

2020-04-24

GKS Jastrzębie - Stal Mielec

Sportowiec Stycznia 2020

Plebiscyt na Sportowca Stycznia rozstrzygnięty! W pierwszej sondzie w 2020 roku pewne zwycięstwo odniosła liderka UKH Białe Jastrzębie Dominika Szymik, która zgromadziła dokładnie 50% oddanych głosów. Na drugim miejscu uplasował się młody judoka Filip Moćkun, a podium uzupełnił biegacz Dariusz Serafin.

Dominika Szymik od lat jest jednym z filarów ekipy trenera Marka Kozyry. W styczniu ta 21-letnia hokeistka była najskuteczniejszą zawodniczką Białych, które sensacyjnie pokonały na wyjeździe Cracovię Kraków. Triumf Dominiki Szymik można zatem uważać za wyróżnienie dla całej dzielnej drużyny z Jastora. Tradycyjnie dziękujemy wszystkim za aktywny udział w głosowaniu i cieszymy się, że tym razem temperatura komentarzy była... taka jak powinna!

• 14 (0,5%)

Bartoszek Julia (Tenis stołowy - JKTS Jastrzębie)

"Transfer 2019 roku" w jastrzębskim tenisie stołowym nadal procentuje! W styczniu laureatka naszego "Sportowca Listopada" wygrała Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Seniorów w Łaziskach Górnych, dzięki czemu wystąpiła w Grand Prix Polski Seniorów w Gdańsku. W zmaganiach z krajową elitą pingponga Bartoszek uplasowała się tuż za czołową ósemką.

• 7 (0,3%)

Fornal Tomasz (Siatkówka - Jastrzębski Węgiel)

Na zwycięstwa z Zenitem Kazań i Zaksą Kędzierzyn-Koźle jeszcze w listopadzie nie liczył chyba nawet największy optymista. Tymczasem w styczniu Jastrzębski Węgiel pokonał obu tych rywali... i to na ich parkietach! W obu meczach "pierwsze skrzypce" w naszych szeregach grał właśnie Tomasz Fornal jako najlepszy zawodnik JW w Kazaniu oraz MVP pojedynku w Hali Azoty.

• 9 (0,4%)

Fujak Zuzanna (Narciarstwo - NKS Trójwieś Beskidzka)

Triumfatorka rywalizacji młodzieżowej biegu "O Istebniański Bruclik". 15-letnia jastrzębianka pewnie wygrała rywalizację na stokach Kubalonki na dystansie 3 km (czas 10:54). Ponadto Fujak odniosła cenne zwycięstwo w Ptaszkowej w ramach Pucharu Polski (Grupy Azoty) na 5,4 km techniką dowolną ze startu wspólnego. Nasza narciarka zakończyła styczeń jako wiceliderka tego cyklu.

• 51 (2%)

Lilla Piotr (Biegi górskie - Klub Wysokogórski Jastrzębie)

Jeden z najbardziej znanych jastrzębskich himalaistów ma za sobą udział w piątej edycji Górskiego Zimowego Maratonu Ślężańskiego - górskiego biegu anglosaskiego na dystansie 43 km o przewyższeniach plus-minus 1130 m. Lilla pokonał ciężką trasę w okolicach Sobótki w czasie 4 godzin i 14 sekund, co dało mu 45. miejsce open oraz 16. w kategorii M30.

• 880 (34,3%)

Moćkun Filip (Judo - KJ Koka Jastrzębie)

Zdobywca złotego medalu podczas dorocznego międzynarodowego młodzieżowego turnieju "Pokonujemy Granice" w Bielsku-Białej. Podopieczny Mateusza Klimka i Rafała Mączyńskiego zwyciężył w rywalizacji chłopców do lat dziesięciu w kategorii wagowej powyżej 40 kg. Dodajmy, że w całej imprezie pod Dębowcem walczyło 1,2 tys. judoków z dziewięciu krajów.

• 76 (3%)

Raszka Ondrej (Hokej - JKH GKS Jastrzębie)

Bohater Pucharu Polski poszedł za ciosem i w styczniu okazał się także ojcem sukcesu w finale Pucharu Wyszehradzkiego przeciw HK Nitra! Sensacyjny triumf JKH GKS w dwumeczu o główne trofeum z wicemistrzem Słowacji (3:2, 2:2) odbił się wielkim echem w kraju. W najtrudniejszych momentach finałów to właśnie dzięki "Ondrze" jastrzębianie wytrzymali słowackie oblężenie.

• 31 (1,2%)

Rzepka Zuzanna (Pływanie w płetwach - KS Nautilus Jastrzębie)

Znakomity początek nowego roku w wykonaniu jednej z najlepszych zawodniczek w historii Nautilusa. Urodzona w 2001 roku jastrzębianka zdobyła w zmaganiach seniorek pięć medali (w tym trzy złote) podczas I rundy Klubowego Pucharu Polski i Otwartego Pucharu Bałtyku w Olsztynie. Rzepka triumfowała na 100 m pod wodą oraz 100 m i 200 m po powierzchni.

• 197 (7,7%)

Serafin Dariusz (Biegi górskie - Klub Biegacza Fartlek)

Znakomity występ w drugiej edycji niezwykle wymagającego Zimowego Biegu po Zdrój w Jaworzu. Na górskim dystansie 21 km (przewyższenie 511 m) przez szczyt Błatniej urodzony w 1969 roku jastrzębianin zanotował czas 1:54:35, który dał mu 31. miejsce open oraz brązowy medal w kategorii M50. Serafin dokonał tego wyczynu mimo bólu barku.

• 1285 (50%)

Szymik Dominika (Hokej - UKH Białe Jastrzębie)

Liderka ekipy trenera Marka Kozyry była w styczniu najskuteczniejszą zawodniczką Białych, strzelając po dwie bramki kolejno w pojedynkach z Kojotkami Naprzodem Janów (3:4), Cracovią Kraków (8:5) i Podhalem Nowy Targ (5:2). Szczególne pochwały dla całej ekipy należą się za wyjazdową wygraną z "Pasami", które do tej pory nie straciły nawet punktu.

• 18 (0,7%)

Urbanek Łukasz (Lekkoatletyka - TL Athletics Jastrzębie)

Dwukrotny złoty medalista lekkoatletycznych Halowych Mistrzostw Śląska, które odbyły się w Ostrawie. Podopieczny Jakuba Staśkiewicza triumfował w biegach na dystansach 60 m i 200 m w rywalizacji juniorów (U18), osiągając rezultaty odpowiednio 7.23 s oraz 23.10 s. Wynik Urbanka z biegu na 60 m to aktualnie ósmy rezultat w skali całej Polski!