Dzisiaj jest: środa, 13 grudnia 2017   Imieniny: Eugeniusz, Łucja, Otylia

więcej ›

SPORT

Alpinizm

Baseball

Biegi

Boks

Futsal

Hokej

Judo

Karate

Kolarstwo

Kolarstwo górskie

Koszykówka

Morsowanie

Narciarstwo

Olimpiady specjalne

Piłka nożna

Pływanie

Pływanie w płetwach

Rajdy samochodowe

Rekreacja

Siatkówka

Siatkówka plażowa

Sporty walki

Szachy

Taekwondo

Tenis

Tenis stołowy

Żeglarstwo

Inne

ZAPOWIEDZI

2017-12-15

Wielki Mecz Charytatywny

Charytatywny mecz hokeja na lodzie

Jastrzębie-Zdrój

więcej »

2017-12-19

Jastrzębski Węgiel - Toulouse VB

Siatkarska Liga Mistrzów

Jastrzębie-Zdrój

więcej »

2017-12-22

JKH GKS Jastrzębie - Automatyka Gdańsk

27. kolejka Ekstraligi hokeja na lodzie

Jastrzębie-Zdrój

więcej »

2017-12-23

Jastrzębski Węgiel - Espadon Szczecin

14. kolejka siatkarskiej PlusLigi

Jastrzębie-Zdrój

więcej »

więcej zapowiedzi

Sportowiec Września 2017



Plebiscyt na Sportowca Września zakończony triumfem Radosława Nalewajki - jednego z liderów JKH GKS Jastrzębie i aktualnie jedynego wychowanka klubu z Jastora, który wciąż występuje w drużynie i jest reprezentantem Polski! Ekipa trenera Roberta Kalabera przypomina znakomicie naoliwioną maszynę, która nadspodziewanie dobrze radzi sobie w pierwszych tygodniach sezonu 2017/2018. Nasi hokeiści mają jeden cel - znalezienie się w pierwszej szóstce, aby uniknąć konieczności gry w barażach o fazę play-off. Nie bez znaczenia jest też chęć uniknięcia w 1/4 finału Cracovii i Tychów, które są faworytami do zajęcia dwóch pierwszych miejsc. Tymczasem... po pierwszym miesiącu sezonu jastrzębianie są sensacyjnym wiceliderem! I tej pozycji nie byłoby zapewne również bez Radosława Nalewajki, który wraz z bratem Łukaszem, kapitanem zespołu, jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli JKH GKS Jastrzębie.

Dziękujemy za aktywny udział w plebiscycie, gratulujemy także karatekom JKKK Kumite oraz Rafałowi Majchrzakowi, którzy zajęli lokaty na podium za wrzesień. Zapraszamy również do głosowania w kolejnej sondzie na początku listopada, kiedy to wybierzemy Sportowca Października.

Rozkład głosów dzień po dniu wyglądał następująco:
IIIIIIIVVMETA
1. R. Nalewajka 31,8%44,4%29,5%31%40,2%47,5%
2. JKKK Kumite 6,8%10,8%46%43,5%36,7%31,2%
3. R. Majchrzak 13,9%12%6,3%7,9%7,8%6,9%
4. A. Włoch 18,2%11,4%5,8%5,9%4,9%4,2%
5. N. Ślusarz 11,1%6,7%4%3,8%3,1%2,6%
6. A. Suwaj 3,6%2,6%1,3%1,2%1%1,8%
7. K. Glik 3,9%3,2%2,1%2%1,9%1,7%
8. K. Jadach 6,1%4,3%2,4%2,3%1,9%1,6%
9. L. Kampa 3,2%3,2%1,7%1,6%1,5%1,3%
10. S. Wojciechowski 1,8%1,4%1%0,9%1,2%1,3%

  • 27 (1,7%)

    Glik Kamil (Piłka nożna - AS Monaco / reprezentacja Polski)

    Człowiek z innej planety jastrzębskiego sportu. Pochodzący z Przyjaźni obrońca reprezentacji Polski walnie przyczynił się do zwycięstwa biało-czerwonych z Kazachstanem (3:0) w ramach eliminacji do Mundialu, zdobywając drugą z bramek. Glik znakomicie wykończył głową dośrodkowanie Piotra Zielińskiego, dzięki czemu mogliśmy błyskawicznie zapomnieć o nieuznanej bramce Roberta Lewandowskiego.

  • 26 (1,6%)

    Jadach Kamil (Piłka nożna - GKS 1962 Jastrzębie)

    "Carlos" znaczy kapitan. Zawodnik, który przeszedł z GieKSą drogę z II ligi do okręgówki i z powrotem. Jastrzębscy piłkarze są sensacją sezonu i po wrześniowych meczach zajmują lokatę na podium rozgrywek (która daje awans do I ligi). Jadach jest kluczowym elementem zespołu, a w meczu z Olimpią Elbląg (2:1) zdobył w 76. minucie decydującego gola, pokazując cały swój kunszt króla pola karnego.

  • 509 (31,2%)

    JKKK Kumite (Karate)

    Triumfatorzy klasyfikacji drużynowej prestiżowego Turnieju o Puchar Prezydenta Sieradza. Ekipa shihana Piórkowskiego zdobyła 6 złotych, 3 srebrne i 2 brązowe medale, pokonując rywali z 38 polskich, czeskich, niemieckich i rosyjskich klubów. Złote krążki zdobywali: Ł. Janczukowicz, J. Gurgul, O. Kozieł, A. Makarewicz oraz tercet w kata synchronicznym (K. Piórkowska, O. Kozieł i Sz. Kieczka).

  • 21 (1,3%)

    Kampa Lukas (Siatkówka - Jastrzębski Węgiel / reprezentacja Niemiec)

    Mózg Jastrzębskiego Węgla to jednocześnie lider i kapitan reprezentacji Niemiec, która sprawiła kolejną sensację i po zwycięstwie z faworyzowaną Serbią (z 0:2 na 3:2, jak to Niemcy) awansowała do finału polskich Mistrzostw Europy, w którym po pięciosetowym meczu uległa Rosjanom. Kampa był jednym z głównych bohaterów turnieju i jedynym przedstawicielem polskiego klubu (czyli JW!) w finale.

  • 112 (6,9%)

    Majchrzak Rafał (Ekstremalne biegi górskie)

    Określiliśmy go jako "człowieka nie z tego świata". 22-letni jastrzębianin ukończył bowiem Ultra-Trail du Mont Blanc, czyli jeden z najbardziej prestiżowych biegów górskich, rozgrywany wokół szczytu na francusko-szwajcarsko-włoskim dystansie 170 km (10 tys. m przewyższenia!). Majchrzak finiszował z czasem 31 godzin i 10 minut, co dało mu 162. miejsce w generalce i srebro w kategorii wiekowej.

  • 776 (47,5%)

    Nalewajka Radosław (Hokej na lodzie - JKH GKS Jastrzębie)

    Ponieważ za sprawą świetnego początku sezonu w wykonaniu naszych hokeistów musielibyśmy nominować połowę zespołu Kalabera, postanowiliśmy wykorzystać "nosa" selekcjonera Teda Nolana, który spośród graczy z pola powołał do kadry właśnie Radosława Nalewajkę. Brat kapitana JKH GKS to jeden z liderów naszej ekipy. Utalentowany, skuteczny i walczący do końca.

  • 43 (2,6%)

    Ślusarz Norbert (Judo - KJ Koka Jastrzębie)

    Złoty medalista kolejnej rundy Pucharu Polski Juniorów w judo, która na początku września odbyła się w Sochaczewie. Walczący w kategorii do 100 kg podopieczny Mateusza Klimka pokonał w starciach tytanów czterech rywali reprezentujących kluby z Żyrardowa, Szczecina, Warszawy i Bytomia (wszystkie triumfy Ślusarza punktowane były jako 10:0), nie dając im najmniejszych nadziei na zwycięstwo.

  • 30 (1,8%)

    Suwaj Aneta (Lekkoatletyka - AZS AWF Katowice)

    Znakomity miesiąc w wykonaniu naszej najlepszej lekkoatletki. Zawodniczka z Zofiówki była gwiazdą Jastrzębskiej 10, zdobywając z czasem 36:20 brąz w rywalizacji pań oraz triumfując wśród Polek. Ponadto wygrała zmagania kobiet w Knurowskim Biegu Ulicznym z wynikiem 35:54, a także zanotowała 8. miejsce w prestiżowym Półmaratonie Phillipsa w Pile (czas 1:19:47).

  • 21 (1,3%)

    Wojciechowski Sebastian (Futsal - Red Devils Chojnice / reprezentacja Polski)

    Współtwórca historycznego sukcesu futsalowej reprezentacji Polski, która po 16 latach również za jego sprawą wróciła na mistrzowskie areny. Jastrzębski "Rambo", wychowanek Szkółki MOSiR, zdobył kluczowego gola w rewanżowym meczu o Euro 2018 z Węgrami w Szczecinie, dając biało-czerwonym prowadzenie 3:2, którego nasza kadra nie oddała już do końca dramatycznego pojedynku z Bratankami.

  • 69 (4,2%)

    Włoch Andrzej (Lekkoatletyka - KB MOSiR Jastrzębie)

    Najlepszy spośród reprezentantów jastrzębskich teamów podczas "Jastrzębskiej 10", w której wykręcił znakomity czas 33 minut i 17 sekund, wyprzedzając nawet Grzegorza Szulika. 22-letni podopieczny J. Staśkiewicza zdobył też 10. pozycję w Mistrzostwach Polski w Półmaratonie z wybitnym wynikiem 1:13:15, a także dołożył brąz w kat. M20 w Nocnym Biegu Ulicznym w Czerwionce na 10 km (czas 33:10).

KOMENTARZE

  • Rafal | 15/10 godz. 17:27

    Zdecydowanie RAdziu

  • Kinga Cz. | 10/10 godz. 19:43

    no i stało się hokej górą!!!!

  • | 10/10 godz. 13:57

    Nimom piżamy, a cudzy niechca

  • Kasia | 10/10 godz. 10:34

    Nie rozumiem typowania całej drużyny. Na zawodnika głosuje rodzina i kibice. W przypadku drużyny głosy się mnożą, bo każdy z osobna ma kilkunastu członków rodziny, kilkudziecięciu znajomych, przyjaciół. Jak to porównać do jednostki? Nie jest to wymierne. Należałoby wytypować jednego zawodnika, którego nominujemy do nagrody SPORTOWCA miesiąca.

  • Kejsi | 10/10 godz. 06:09

    Jak chcesz pokopać po zadkach w piżamie to zapraszam. To kopanie dało razem 111 medali...

  • Kamil | 09/10 godz. 21:10

    Radkowi się należy wygrana! w końcu reprezentował nasz kraj! Trzymam kciuki za dalsze sukcesy!

  • | 09/10 godz. 11:51

    Radek na kadrę pojechał, grał w barwach Polskich a wy głosujecie na jakieś karate o których nikt nie słuchał... dramat.... ludzie opanujcie się naprawdę wybieramy tego który był najlepszy!!

  • | 09/10 godz. 09:52

    "No nie jesteśmy jedyni ale to nie znaczy, że nie zasługujemy na zwycięstwo" - a kto powiedział że nie zasługujecie? Każdy z tej 10 zasługuje. Ale skończcie gadać tak jakby tylko w karate trzeba było zapieprzać. W każdym sporcie trzeba i wszyscy dają z siebie wszystko. Nie tylko wy.

  • | 09/10 godz. 09:51

    Chopie na grubie tyz trza mocno z...... .ać a sukcesów nima

  • | 09/10 godz. 09:49

    Chopie na grubie tyz trza mocno z...... .ać a sukcesów nima

  • | 09/10 godz. 09:36

    ,,jak w każdym innym sporcie. Nie jesteście jedyni i najważniejsi tylko dlatego że uprawiacie akurat karate." No nie jesteśmy jedyni ale to nie znaczy, że nie zasługujemy na zwycięstwo

  • | 09/10 godz. 09:34

    ,,A to wybierają sportowca miesiąca czy drużynę" nominacja drużynowa to się nazywa

  • | 09/10 godz. 01:29

    "Jak ktoś nie był nigdy na zawidach w karate kyokushin to nie wie jak ciężko może być i ile trudu trzeba w to włożyć żeby coś osiągnąć." - jak w każdym innym sporcie. Nie jesteście jedyni i najważniejsi tylko dlatego że uprawiacie akurat karate.

  • | 08/10 godz. 23:05

    A to wybierają sportowca miesiąca czy drużynę

  • | 08/10 godz. 23:02

    Medale to wiem jak wyglądają tylko gdzie tą kopanine można zobaczyć w tv i na jakie programie

  • | 08/10 godz. 21:45

    Macie jakis problem z Jastrzębskiego Klubu Karate Kyokushin Kumite? Jak ktoś nie był nigdy na zawidach w karate kyokushin to nie wie jak ciężko może być i ile trudu trzeba w to włożyć żeby coś osiągnąć. Wszyscy zawodnicy z klubu na każdych zawodach dają z siebie wszystko. Zdecydowanie zasłużyli na to aby zostac sportowcem miesiąca.

  • | 08/10 godz. 08:56

    Jak to zrobili ze w ciągu godz nadrobili tyle punktów, to pic na wodę,

  • do kumite | 07/10 godz. 19:20

    Weźcie się uspokójcie, na tatami walczycie tak samo jak w tym plebiscycie?

  • makary | 07/10 godz. 15:34

    JKKK "KUMITE" to :30złotych, 33srebrnych i 48brązowych medali od początku roku. dane z jas-net

  • | 07/10 godz. 14:34

    A co to to komitet,to toto się kopią po zadkach w piźamach.

  • Karolina | 06/10 godz. 10:27

    zdecydowanie wygrana należy się Radosławowi Nalewajce - zeszłoroczny sezon miał znakomity a ten zaczął od powołania. Brawo!Spotykamy się w niedziele na Jastorze

  • jasnet.pl | 10/10 godz. 00:00

    Komentarze do tego tekstu zostały wyłączone! Minął okres dodawania komentarzy.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Pliki cookie pozwalają na poznanie twoich preferencji na podstawie zachowań w serwisie. Uznajemy, że jeżeli kontynuujesz korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Poznaj szczegóły i możliwości zmiany ustawień w Polityce Cookies
Zamknij X