Sprawdzian kondycji w 12-minutowym biegu

2018-10-28

GKS Jastrzębie - GKS Tychy

16. kolejka Fortuna I ligi

Sportowiec Stycznia 2018

Plebiscyt na Sportowca Stycznia zakończony triumfem lekkoatletycznego mistrza Śląska, Kamila Swalskiego z Klubu Biegacza MOSiR Jastrzębie! Fani talentu młodego podopiecznego Jakuba Staśkiewicza wygrali tę niezwykle zaciętą bitwę na głosy, która trwała prawie tydzień i w której niemal z marszu prowadzenie objęła wielka trójka: właśnie Kamil Swalski, a także Klub Judo Koka i Agata Paszek. Ostatecznie jednak na finiszu liczyły się dwie pierwsze kandydatury, a kibice lekkoatletyki i judo stoczyli pasjonujący pojedynek, który trwał praktycznie do samej północy z poniedziałku na wtorek. W końcu jednak triumfował wyżej wspomniany Laureat, co jest o tyle ciekawe, że ten urodzony w 2001 roku mistrz Śląska na kilkadziesiąt godzin przed końcem głosowania odniósł... jeszcze większy sukces, notując brązowy medal Halowych Mistrzostw Polski U18 w Toruniu i tym w zasadzie zapewnił sobie nominację także w plebiscycie na Sportowca Lutego.

Z naszej strony tradycyjnie dziękujemy za aktywny udział w pierwszym plebiscycie w 2018 roku i walkę od początku do końca. Zapraszamy już teraz do głosowania w kolejnej sondzie, która będzie miała miejsce w marcu.

• 128 (1,8%)

Bartnik Sebastian (Lekkoatletyka - GB Galopujące Ślimaki)

Dobry początek roku w wykonaniu najszybszego z ekipy Galopujących Ślimaków. Sebastian Bartnik zajął siódme miejsce w 4. Zimowym Biegu Orzeskim (w Orzeszu) na rzadkim dystansie 7 km. Jastrzębianin pokonał tę trasę w czasie 25 minut i 45 sekund, który dał mu także 4. lokatę w kategorii wiekowej M31-M44, a także (co oczywiste) triumf wśród licznej reprezentacji naszego miasta w tym biegu.

• 8 (0,1%)

Drzyzga Oskar (Piłka nożna - GKS Jastrzębie / Szkółka Piłkarska MOSiR)

Król strzelców 11. Memoriału im. Kolosy, Stepeckiego i Tyszkiewicza z udziałem piłkarzy z rocznika 2006 i młodszych, w którym ekipa wychowanków Szkółki Piłkarskiej MOSiR aktualnie grających pod szyldem GieKSy wywalczyła brązowy medal. Drzyzga zdobył aż 6 z 9 bramek dla naszego zespołu, co walnie przyczyniło się do sukcesu podopiecznych trenerów G. Łukasika i W. Kani.

• 8 (0,1%)

Glik Kamil (Piłka nożna - AS Monaco)

Do znudzenia można powtarzać, że to człowiek z innej planety światowego sportu, ale... przecież to oczywista prawda. W styczniu najbardziej znany jastrzębski sportowiec w dziejach notował kolejne bardzo dobre występy w AS Monaco, z którym po zwycięstwach z Lille OSC i Montpellier HSC awansował do finału Pucharu Ligi Francuskiej. Mimo sporych osłabień Monaco z Glikiem wciąż jest w czołówce Ligue 1.

• 2568 (36%)

Klub Judo Koka (Judo)

Jedyna nominacja drużynowa to efekt udanego startu podopiecznych M. Klimka i R. Mączyńskiego w Bytomiu, gdzie wywalczyli oni po 5 złotych i srebrnych medali Mistrzostw Śląska. Mistrzami zostali: Oliwia Onysk, Natalia Piotrowska, Karina Grzywacz, Jakub Garus i Bartosz Moćkun, natomiast wicemistrzami: Oliwia Kutyła, Paulina Żemła, Mateusz Błacha, Dominik Buczak i Wiktor Filipczyk.

• 43 (0,6%)

Laszkiewicz Leszek (Hokej na lodzie - JKH GKS Jastrzębie)

Profesor jak wino, im starszy tym lepszy. W styczniu Laszkiewicz nie zwalniał tempa. Słynny nr 81 zdobywał bramki w meczach z Cracovią, Tychami, Polonią Bytom, Orlikiem Opole i Automatyką Gdańsk, a ponadto zanotował trzy asysty. Mimo niemal 40 lat na karku Laszka wciąż znajduje się w czołówce snajperów PHL. Co istotne, gol z Tychami był jego setnym trafieniem w barwach JKH GKS.

• 14 (0,2%)

Muzaj Maciej (Siatkówka - Jastrzębski Węgiel)

Najlepszy zawodnik ligowego klasyku w Bełchatowie, gdzie Jastrzębski Węgiel niespodziewanie wygrał po pięciosetowym boju, zmywając jednocześnie plamę za klęskę w Kazaniu. Muzaj jest obecnie w znakomitej formie, czego dowodem są jego ataki... z drugiego piętra. Dla tego wciąż młodego atakującego MVP w Bełchatowie miało podwójne znaczenie - wszak kiedyś Skra bez żalu pozbyła się go.

• 1278 (17,9%)

Paszek Agata (Tenis stołowy - JKTS Jastrzębie)

16-letnia pingpongistka dołączyła do drużyny przed tym sezonem i z marszu stała się filarem II-ligowego zespołu. Paszek była najlepszą zawodniczką zwycięskiego pojedynku na szczycie ze Skarbkiem Tarnowskie Góry (6:4 dla JKTS; Agata zdobyła komplet 2,5 pkt.), który może zadecydować o mistrzostwie w rozgrywkach i awansie do baraży o I ligę. Ponadto Paszek zdobyła srebro WTK Seniorek w Łaziskach.

• 3025 (42,4%)

Swalski Kamil (Lekkoatletyka - KB MOSiR Jastrzębie)

Zdobywca złotego medalu Halowych Mistrzostw Śląska w lekkoatletyce, które odbyły się w Ostrawie. Podopieczny Jakuba Staśkiewicza triumfował na dystansie 600 m w rywalizacji juniorów młodszych, osiągając czas 1:24.77, który jest absolutnym rekordem KB MOSiR, a także (aktualnie) szóstym wynikiem w Polsce wśród juniorów młodszych. To świetny prognostyk przed Halowymi Mistrzostwami Polski.

• 58 (0,8%)

Zieliński Rafał (Lekkoatletyka - KB MOSiR Jastrzębie)

Coraz lepsza forma jednego z naszych najlepszych biegaczy-amatorów po przerwie spowodowanej kontuzją. Zieliński zajął 4. miejsce w 6. Eko-Crossie w Pietrowicach Wielkich (k. Raciborza) na dystansie 10 km, notując czas 36:29. Wynik ten pozwolił Zielińskiemu (rzecz jasna najlepszemu z jastrzębian w imprezie) na wywalczenie srebra w kategorii M30 (co oznaczało 1. stopień podium przy dekoracji).

• 7 (0,1%)

Łosiak Bartosz (Siatkówka plażowa)

Znakomity początek sezonu naszej nadziei na medal igrzysk olimpijskich od czasów judoczek Beaty Maksymow i Anny Żemły. Grający w duecie z Piotrem Kantorem z Sosnowca jastrzębianin dotarł do finałów prestiżowych turniejów w Hadze (FIVB World Tour) oraz czeskim Pelhrzimovie (CEV European Masters). W półfinale pierwszego z nich Łosiak i Kantor pokonali brązowych medalistów z Rio.