Dzisiaj jest: niedziela, 24 czerwca 2018   Imieniny: Danuta, Jan, Janisław

więcej ›

WIADOMOŚCI

Gdzie i kiedy? Rodzina 500+

Od 1 sierpnia ruszy kolejny nabór wniosków w ramach programu Rodzina 500 plus oraz świadczeń z funduszu alimentacyjnego. Wnioski będzie można składać w Urzędzie Miasta przy al. Piłsudskiego 60 oraz w hali widowiskowo-sportowej przy al. Jana Pawła II 6.

Co ważne, również wnioski o ustalenie prawa do zasiłku rodzinnego z dodatkami od 1 września będą przyjmowane wyłącznie w tych właśnie miejscach. Stanowiska będą czynne od poniedziałku do środy w godzinach od 7.30 do 15.00, w czwartki od 7.30 do 17.00, w piątki od 7.30 do 14.00.

– Nowych wniosków nie będzie można złożyć w budynku Urzędu przy ul. Zielonej 20a i 18a. Tutaj będą obsługiwani wyłącznie klienci starający się o świadczenia opiekuńcze związane z niepełnosprawnością, tj. zasiłek pielęgnacyjny, świadczenie pielęgnacyjne, specjalny zasiłek opiekuńczy, zasiłek dla opiekuna, a także w zakresie jednorazowego świadczenia „Za życiem” oraz jednorazowej zapomogi z tytułu urodzenia się dziecka, czyli tzw. becikowego – wyjaśnia Beata Gatner-Piekar, naczelnik Wydziału Spraw Rodzinnych i Alimentacyjnych.

Oprócz tego przy ul. Zielonej 20a będą obsługiwani klienci zgłaszający zmianę wysokości dochodów, sytuacji rodzinnej, w zakresie koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego oraz inne zmiany mające wpływ na otrzymywane świadczenia.

Zarówno w przypadku świadczeń rodzinnych, świadczeń wychowawczych jak i świadczeń z funduszu alimentacyjnego można wypełnić oraz złożyć wniosek wraz z załącznikami elektronicznie poprzez strony: www.epuap.pl, www.sekap.pl, www.empatia.mpips.gov.pl. Wniosek w zakresie świadczeń wychowawczych dodatkowo można złożyć poprzez bankowość elektroniczną oraz PUE ZUS.

poniedziałek, 17 lip 2017, UM Jastrzębie

KOMENTARZE

 • Ela | 19/07 godz. 18:03

  A obchodzi co powie Europa, bo zdaje się że każdy w Polsce z kasy europejskiej ma drogi,szkoły, dopłaty do wielu przedsięwzięć czyżby lepszy sort o tym zapomniał. Liczę na to że za te słowa "kanalie" i inne ktoś trafi najlepiej do szpitala bo to już należałoby leczyć.

 • Do zdradzieckich mord. | 19/07 godz. 12:40

  Polityka wstydu lansowana przez Szechtera przez 27latw GW,jednak przyniosła efekty.Najważniejsze co o nas powiedzą w eurokołchozie.A wuj nas to obchodzi liczy się dobro ojczyzny i nic więcej.

 • eryk | 19/07 godz. 12:17

  co mnie obchodzi ubecja i okrągłostołowi? wkrótce poumierają... Zwykłego obywatela interesują ceny w Biedronce i czy starczy mu do 10-go. Ale widać że nie będzie starczać bo wszystko drożeje, i tak właśnie są realizowane obietnice. Najpierw zabrać by komuś dać.

 • Ela | 19/07 godz. 10:47

  Z czego się tu cieszyć, że jakiemuś ubekowi kasę wzięli co mnie to obchodzi! Sobie poprawiają tną puszczę bo leśnik potrzebuje drewna, podwyżki się szykują już w sklepie jest drożej wracamy do średniowiecza. Kiedyś jak władza zaserwowala podwyżki były strajki a teraz chcą żeby siedzieć cicho. Kiedyś walczyli z władzą teraz robią dokładnie to samo. Z czego się cieszyć? Szkoda że nie będzie jak było bo było spokojnie i Europa nie patrzyła na Nas jak na zaścianek, kartoflisko i Turcję z naczelnikie więcej »m na schodkach na czele.

 • AdamŻ do Ela | 18/07 godz. 23:18

  Szanowna Pani Elu. Nie trzeba kupować społeczeństwa. Wystarczy realizować obietnice wyborcze, a tym samym udowodnić że uczestnicząc w wyborach społeczeństwo ma wpływ na to, co zrobi zwycięska ekipa po wyborach. Dotychczas wręcz wyśmiewano wyborców że wierzyli politykom. Że przecież obietnica wyborcza to tylko środek do zwycięstwa w wyborach a później...hulaj dusza itd. Przecież 500 zł. to nie majątek a jednak bardzo dużo nie tylko w sensie finansowym lecz także w sensie zaufania wyborców. Jak wi więcej »dać budżet się nie zawalił, wzrost gospodarczy największy od 28 lat, spadek bezrobocia, więc może naprawdę "wystarczy nie kraść" aby podzielić się ze społeczeństwem tym dobrobytem i nie zrujnować kraju?
  Co do szkół to moim zdaniem (sam chodziłem do ośmiolatki) lepiej gdy nauczyciele znają swoich uczniów przez osiem lat.Wiedzą na co którego stać i na jakie postępy w nauce można liczyć w każdym, indywidualnym przypadku. Znając tak dobrze swoich uczniów można lepiej reagować na symptomy złych nawyków czy błędów w wychowaniu. Nie ma tego efektu ( co było widać) gdy naukę w tym trudnym dla młodzieży okresie rozbije się na etapy z ponownym poznawaniem siebie. Tak uczniów z nauczycielami jak i uczniów między sobą.Nie znam się na wszystkim lecz ufam że rząd poradzi sobie z finansowaniem ośmiolatek.
  O policji nie chcę się wypowiadać gdyż uważam że ta formacja wymaga bardzo, ale to bardzo głębokich reform, od szkolenia począwszy poprzez psychologiczną lustrację na zwykłej kulturze kończąc.
  Na koniec sądy. Znów radzę poczekać do końca i ocenić efekt finalny gdyż na razie pewne zmiany w projekcie już nastąpiły. Tak więc dyktatura Ziobry raczej nam nie grozi choćby tylko z tego powodu że pan prezes Kaczyński nie oddałby tak wielkiej władzy w ręce jednej osoby. Proszę więc ocenić to, co powstanie juz po głosowaniu i podpisie prezydenta.
  Jednocześnie szanowna Pani Elu. Żadna partia nie była atakowana tak ostro, kłamliwie, na granicy zamachu stanu jak PIS. Od samego początku, dzień po wygranych wyborach aż do dziś. A poparcie dla niej wciąż rośnie. Fenomen? Chyba raczej mądrość Polaków.Pozdrawiam.

 • Do zwolenników zielonej wyspy szatniarza brukselsk | 18/07 godz. 19:50

  Nie ćpajcie tyle TVNu i GW.Korytko wam się skończyło i prestiż? bardzo dobrze.Zwykli ludzie się cieszą,ubecja i okrągłostołowcy kwiczą.I najważniejsze nigdy nie będzie już tak jak było.

 • bobo | 18/07 godz. 15:42

  O widzę że pod przykrywką Wiliama i Kate będzie dziś przegłosowane przejęcie sądów przez pis oraz podwyżki za prąd i wodę dla gospodarstw domowych....

 • Ela | 18/07 godz. 14:12

  Panie Adamie podałam przykład akurat tych cesarzy, doskonale wiem, że aby społeczeństwo kupić trzeba dać kasę w postaci 500+ porównałam to do działania cesarzy, którzy, aby umocnić swoją władzę dali ludowi chleb i igrzyska. A następnie rządzili jak dyktatorzy. Szkoda, że Pan ogląda tylko reżimową telewizję widzę że jako wyznawca Pisu zna się pan na wszystkim i ma monopol na prawdę. Teraz ten trudny okres dla młodzieży będzie w podstawówce i potrzeba będzie ponownie kilkunastu lat, aby wypracowa więcej »ć metody pracy z młodzieżą w tym wieku.A tak dla Pana wiadomości młodzież chciała iść do gimnazjum. Gimnazja słabe już padły a teraz brak pieniędzy na wyposażenie sal chemicznych i fizycznych. Reforma na papierze w MEN a pieniędzy na nią nie dali mają zrobić to samorządy skąd wziąźć może Pan wie skoro taki uczony.Policja ma być dla ludzi nie dla władzy, aby ochraniać wiece polityczne zwane miesięcznicami rzucać konfetti, nic nie robić bo się ma plecy ciotka wujek w Pisie. A teraz władza sądownicza w ręku jednej osoby to jest demokracja czy totalitaryzm. Panie Adamie pisze Pan mądrze ale władza w ręku jednej osoby to zdaje się nie jest demokracja tak czy nie?

 • Lili | 18/07 godz. 05:45

  Tylko niech nikt mi tu nie pisze, że jak mi się nie podoba to mogę wyjechać za granicę. Mogę owszem, ale nie po to się człowiek uczył, ma pracę, rodzinę, żeby wyjeżdżać miało być lepiej nie gorzej. Obiecać podczas wyborów nie grzech, wszystkiego 500+ nie załatwi.Tylko politycy mają się dobrze w tym kraju, wielu z nich nigdy nie pracowało, nigdy nie wstawało do pracy na określoną godzinę, nawet nie mają pojęcia o cenach towarów w sklepach żyją oderwanie od rzeczywistości nie płacą za paliwo bo ic więcej »h wożą limuzyną, nie gotują, od tego jest gosposia itd.

 • AdamŻ | 17/07 godz. 23:00

  Do Ela
  Szanowna pani. Pomimo iż nie dostaję 500+ dwoma rękami podpisuję się za przyznawaniem tego świadczenia rodzinom. Za PO byliśmy niby "zieloną wyspą" a społeczeństwo nic z tego nie miało. Natomiast "elyty" i wybrańcy partyjni oraz zblatowani z nimi przedsiębiorcy ( w większości aferzyści i zwykli złodzieje) zacierali rączki i czerpali ze znajomości pełnymi garściami. Niszczą szkołę? Dlaczego oceniasz reformę zanim jeszcze się zaczęła? Należy pooglądać inne telewizje niż tylko TVN czy Polsa więcej »t. Wiadomym natomiast jest że okres przejścia z podstawówki do gimnazjum to najgorszy okres na zmiany dla dzieciaków. Wielu z nich zmieniając w tym czasie szkołę zmieniło również charakter. Niestety na gorszy. A to tylko jeden z wielu aspektów przemawiających za zmianami. Stałość szkoły, środowiska, nauczycieli jest bardzo ważna w okresie dojrzewania.
  Służba zdrowia leży i kwiczy od 28 lat. Potrzebuje głębokiej reformy podobnej do reformy sądownictwa. A skoro o sądach mowa to reforma była potrzebna już dawno. tylko każdy rząd bał się tknąć "szczególną kastę" uprzywilejowanych i oderwanych od rzeczywistości sędziów.
  Wolę "Pisowską policję", wynoszącą na rękach łamiących prawo obywateli ( bo przecież Frasyniuk to obywatel równy wobec prawa) niż Peowską strzelającą do manifestantów z broni gładkolufowej i lejącą wodą podczas mrozu.
  Co do Cesarstwa to pragnę Ci przypomnieć że być może Kaligula i Neron marnie skończyli, lecz po nich nastali gorsi. Po Kaliguli Klaudiusz który władzę pozostawił w rękach skorumpowanych wyzwoleńców a po Neronie nastał "rok czterech cesarzy" gdzie wojny domowe, morderstwa i najgorsza przemoc były na porządku dziennym.Nie sądzę abyś chciała żyć w takich czasach.

 • do KODomity eryka | 17/07 godz. 19:45

  Jak ci tak źle w Polsce,to zawsze możesz wyjechać do nowoczesnych i demokratycznych kalifatów francuskich,albo do allachreichu.

 • Ela | 17/07 godz. 16:05

  Z czego się cieszyć co to za dobra zmiana 13 podwyżek, drożyznę nam szykują, a Was tylko interesuje cholerne 500 +. Bo jak kasę dają to jest ok. Niszczą szkołę, służbę zdrowia,policja pisowska,sądy też przywlaszczą nie chodzi o dobro dla nas tylko władza władza dam chleb i igrzyska naród się cieszy toż to rządy jak za czasów Cesarstwa Rzymskiego. Było takich wielu Neron,Kaligula pociesza to że marnie skończyli mam nadzieję że tego doczekam i u nas.

 • ed | 17/07 godz. 15:49

  Ci którzy nie zauważają drożyzny w sklepach to są chyba wyborcami pisu i TVpis im mózgi wyprało...

 • anna | 17/07 godz. 15:48

  popatrzecie pod blokami jak coraz mniej jest samochodów bo ludziom brakuje na opłaty... a są tacy co codziennie muszą używać auta a nie tylko emeryci co rano idą na targ i do domu.

 • do 17.07 | 17/07 godz. 15:44

  a niby o ile wzrosło OC? no chyba że stoisz cały rok pod blokiem i wyjeżdżasz raz na rok do Żor na zakupy to auta nie potrzebujesz?

 • ery | 17/07 godz. 15:43

  aha i zakaz handlu w niedziele... Może wprowadzą również w sobotę? zobaczymy kiedy ludzie powiedzą dość...

 • eryk | 17/07 godz. 15:42

  Ci co tak chwalą pis niebawem się przekonają na ile im starczy wypłaty. Zdrozeje prąd, gaz , wkrótce nowe prawo wodne i wyższe ceny wody, opłata paliwowa,OC znów do góry, podatek od supermarketów 0,5% na początek... Myślicie że kto za to zapłaci??

 • ery | 17/07 godz. 15:38

  proponuję dać dzieciom od razu emerytury, niech nie pracują wogóle bo po co? Pis im da... tak jak teraz emerytom sypie kasą 10 zł rocznie. To jest żałosne. Ludzie pracowali po 40 lat i emerytury 1600 złotych. A lebry i nieroby żyją na koszt innych.

 • Deuter | 17/07 godz. 14:47

  Nie chcesz nie bierz nikt ci nie każe

 • | 17/07 godz. 13:50

  Piękne rozdawnictwo!!

 • do ery | 17/07 godz. 13:27

  od kiedy zaczeły sie problemy w górnictwie, skutkiem czego są kopalnie likwidowane??? OC o 60%??- przesytań śmieszny jesteś i załosny!!! Nie siej propagandy resortowy dzieciaku.

 • Do ery | 17/07 godz. 12:44

  Biedaku i wszystkiemu są winne pisiory. Jedź pod sejm i się wypłacz w rękaw frasyniuka albo michnika,a i niech brata pozdrowi.

 • Xyz | 17/07 godz. 11:42

  Czyli wnioski o 500+można składać przez internet ?

 • ery | 17/07 godz. 09:35

  Dobra zmiana: zarobki górnicze obcięte o 40% , przywileje zabrane, dwie kopalnie zlikwidowane (za rok trzecia), żywność podrożała o 30% , OC o 60%, .....itd a renty i emerytury wzrost o 0,44%. ... Dziś czytam że prąd podrożeje.... i tak codziennie....

 • jasnet.pl | 17/07 godz. 09:11

  Komentarze do tego tekstu zostały wyłączone! Minął okres dodawania komentarzy.

zobacz wszystkie komentarze

zamknij

WIADOMOŚCI

więcej wydarzeń

NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE

KALENDARZ WYDARZEŃ

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Pliki cookie pozwalają na poznanie twoich preferencji na podstawie zachowań w serwisie. Uznajemy, że jeżeli kontynuujesz korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Poznaj szczegóły i możliwości zmiany ustawień w Polityce Cookies
Zamknij X