Dzisiaj jest: czwartek, 21 marca 2019   Imieniny: Benedykt, Filemon, Mikołaj

więcej ›

ZNANI I...

NAJNOWSZE PYTANIA

Od: Anna

Witam! Kiedy jest jakies zebranie osiedla Pszczyńska? »

brak odpowiedzi

Od: Areczek

Panie przewodniczący, nad miastem znowu smog gęsty jak kawa z mlekiem. Czym wy tam palicie w tych piecach?!!! »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: Darek

Panie przewodniczący, jak to jest, co roku składa się te same wnioski do budżetu miasta i nic!!! Nie wspomnę o dwóch pewnych drogach, które nie mogą d... »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: heloderma

Mam pytanko, kiedy poprawi się bezpieczeństwo na ulicy Pszczyńskiej? Bo ci "mistrzowie kierownicy", co po niej jeżdżą to chyba się nie liczą z ludzkim... »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: adam

Witam! Piszę w sprawie zamontowania bankomatu na ulicy Pszczyńskiej. Mamy 21 wiek i takie coś jak bankomat powinno dawno znajdować się na Naszej ulicy... »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: Albin

Mam pytanko, kiedy poprawi się bezpieczeństwo na ulicy Pszczyńskiej? Bo ci "mistrzowie kierownicy", co po niej jeżdżą to chyba się nie liczą z ludzkim... »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: Kazik

Panie przewodniczący skąd ta nagonka na właścicieli domków? Że niby palimy w piecach CO wszystko co tylko popadnie? O co tu w ogóle chodzi??? »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: Tomasz

Podobno niedługo przystanki autobusowe na Górnym będą się nazywać Dolne1, Górne3 czy Zofiówka2 czyli raczej od czapy. Nie mogło zostać tak jak kiedyś?... »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: ludwiczek

Jak Pan ocenia współpracę z radnym Piechoczkiem i jego działalność na terenie osiedla? »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: Litka

Panie Romanie, co z tymi workami do segregacji odpadów??? Po ile one chodzą?! »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: Leon

Panie przewodniczący, co z remontem chodnika przy ulicy Pszczyńskiej??? Ileż można na miłość boską??? »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: Kamil

Panie Romanie, co z ulicami Staffa i Gałczyńskiego, bo wyglądają fatalnie??? I takie są w istocie... Wiem o czym mówię, proszę mi uwierzyć... »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: Agnieszka

Ja jeszcze raz w sprawie Pochwacia. Tutaj nie ma w ogóle chodników, zero oświetlenia, a ruch jak na Marszałkowskiej. Po prostu strach posyłać dzieci d... »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: Witek

Panie Romanie, co z ulicami Staffa, Gałczyńskiego i Leśmiana? Co roku jako osiedle wnioskujemy o ich remont i nic, zero efektów... »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: aga

Jestem mieszkanką Pochwacia. Tutaj nie ma w ogóle chodników, zero oświetlenia, a ruch jak na Marszałkowskiej. Po prostu strach posyłać dzieci do szkoł... »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: Mieszkanka

Mam pytanie do Pana w sprawie ulicy Okopowej. Otóż postawiliśmy tu dom ale dojazd do niego jest koszmarem. Ulica Okopowa jest wąska, popękana, dziuraw... »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: Ania

Panie przewodniczący, co z bezpieczeństwem naszych dzieci??? Mam na myśli SP nr 1 i ten busik, który w swoim czasie dowoził ich na lekcje. Przecież ta... »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: Edward

Panie przewodniczący, kiedy poprawi się bezpieczeństwo na ulicy Pszczyńskiej? Bo ci wariaci, co po niej jeżdżą to chyba się nie liczą z ludzkim życiem... »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: Lucek

Panie Romanie, co z ulicami Staffa, Gałczyńskiego i Leśmiana? Co roku jako osiedle wnioskujemy o ich remont i nic, zero efektów... »

przeczytaj odpowiedź ›

Przewodniczący Zarządu Osiedla "Pszczyńska", Ławnik Sądu Okręgowego

Rok urodzenia: 1943
Organizacja: brak danych
Stanowisko: Przewodniczący Zarządu Osiedla "Pszczyńska"
Ławnik Sądu Okręgowego
Wykształcenie: zawodowe
Stan rodzinny: żonaty, troje dzieci
Zawód: stolarz
Zainteresowania: sprawy społeczne, sport, dobra książka, dobry film

Co skłoniło Pana do kandydowania na stanowisko Przewodniczącego Zarządu Osiedla?
Jestem rdzennym mieszkańcem Jastrzębia Górnego, w którym dorastałem i mieszkam po dzień dzisiejszy. Znam tradycje, zwyczaje, a przede wszystkim swoją okolicę, która jest mi bardzo bliska. Mam szeroką wiedzę o potrzebach, zwyczajach i oczekiwaniach mieszkańców. Stąd też ta znajomość była pierwszym powodem, który skłonił mnie do kandydowania na Przewodniczącego Zarządu Osiedla. Ponadto wymienić mogę inne powody – kocham i cenię sobie pracę społeczną, a w tym pomaga mi wolny czas, ponieważ jestem emerytem, dyspozycyjnym o każdej porze dnia.

Jakie problemy występujące na osiedlu uważa Pan za najbardziej istotne?
Pierwszym problemem istotnym do wykonania jest kanalizacja Osiedla "Pszczyńska". Kolejnymi są remonty, modernizacje wszystkich dróg na terenie naszego osiedla. Ponadto oświetlenie tych dróg, wykonanie prawidłowych chodników, poboczy umożliwiających bezpieczne poruszanie się pieszych. Likwidowanie dzikich wysypisk, które niestety pojawiają się na naszym osiedlu. Dbałość o ekologię naszego osiedla tj. wykaszanie traw w okresie wiosenno-letnim, oraz wycinanie dzikich krzewów rosnących przy poboczach dróg. Z powodu braku dróg dojazdowych, w niektórych posesjach brakuje kubłów na nieczystości.

Co należałoby zrobić, aby przyczynić się do poprawy sytuacji na osiedlu?
Wszystko uzależnione jest od strony finansowej. Zdaję sobie sprawę i chyba każdy z mieszkańców wie, że bez środków finansowych nie da się niczego zrobić. Podziwiam tych mieszkańców, którzy na własny koszt wykonali drogi dojazdowe do swoich posesji. Wielkim plusem jest również fakt, iż dało się uzyskać materiał z odzysku w postaci trelinki, krawężników i kostek betonowych, potrzebnych do remontów niektórych dróg dojazdowych.

Czym Pan się zajmie podczas obecnej kadencji?
Z pełnym szacunkiem jestem otwarty na wszystkie prośby, wnioski, problemy mieszkańców, które na bieżąco zgłaszam do Urzędu Miasta. Wszystkie problemy rozpatrujemy wspólnie z członkami Zarządu, który jest zawsze przychylnie nastawiony. Przyznam szczerze, że niektóre problemy są pozytywnie załatwiane i to bardzo cieszy, ale są i takie, które mimo moich starań nie są rozpatrywane, a czasami nawet odrzucane.

W jaki sposób problemy osiedla będą przez Pana rozwiązywane?
W tym celu co miesiąc jest możliwość kontaktu mieszkańców z Zarządem Osiedla, który pełni dyżur w siedzibie Zarządu. Ponadto organizowane są lustracje naszego terenu przez przedstawiciela Urzędu Miasta, Straży Miejskiej, radnego, w czasie których jest możliwość bezpośredniej rozmowy na temat nurtujących mieszkańców spraw naszego osiedla. Poza tym, Zarząd ściśle współpracuje ze Strażą Miejską, radnymi naszego osiedla, Policją, Parafią, Szkołą, Przedszkolem oraz ze wszystkimi organizacjami działającymi na terenie naszego osiedla, a wszystko po to, aby mieć lepsze rozeznanie i aby w miarę szybko reagować na problemy mieszkańców naszego osiedla. Jest wiele spraw, które wymagają bezpośredniej konsultacji z władzami miasta, stąd też jestem zawsze obecny w takowych spotkaniach, które są życzeniem mieszkańców.
Staram się być otwartym dla całej społeczności naszej dzielnicy, służyć swą pomocą i radą każdemu z osobna. Pragnę, aby wszystkie sprawy mieszkańców były pozytywnie załatwione.

artykuły ›

wiadomości ›

NAJNOWSZE ODPOWIEDZI

DODAJ OPINIĘ LUB ZADAJ PYTANIE

Twoje imię:

Komentarz:

Rodzaj:   pytanie opinia

przeczytaj wypowiedzi innych osób

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Od: Krzysztof

Myślałem, że tylko mnie to wnerwia, że o 3 w nocy przy zerowym ruchu latarnie się świecą, a jak ruch się zaczyna, bo ludzie jadą do pracy to latarnie ... »

Od: Krzysztof

Można było nie montować bezużytecznych wyświetlaczy na przystankach, to by się pieniądze znalazły. »

Od: Krzysztof

Szanowny panie. Znak przy przedszkolu nie mierzy poprawnie prędkości i dlatego powinien być zlikwidowany. Dodatkowo do pobliskiego skupu złomu uczę... »

Od: Krzysztof

Drogi Witku, na Twojej ulicy nie mieszka żaden radny, więc nie wiem skąd u Ciebie przekonanie, ze kiedykolwiek wam zrobią porządny remont na miarę XXI... »

Od: Krzysztof

Nie ma kasy bo jakiś niemota wolał postawić jakieś niedziałające tablice przy przystankach. Normalnie nie rozumiem takiego zarządzania. Na Ruptawie dr... »

Od: Krzysztof

Czyli zamiast zapytać mieszkańców, którzy uważają, że obecne nazewnictwo jest ok, wy wymyślacie swoje, bo nowe lepsze. Niezłe wytłumaczenie. »

Od: Krzysztof

Palicie, palicie. Sam tu mieszkam i czuję czym co poniektórzy palą. OŚ w UM to parodia. »

Od: Katarzyna

Panie Przewodniczący, jeśli koszt inwestycji przewyższa pulę, jaka przypada Jastrzębiu Górnemu i Dolnemu w budżecie obywatelskim na rok 2015, to prosz... »

Od: Ona

P. Mazur pełni funkcję przewodniczącego osiedla przez ZASIEDZENIE... i tyle w temacie. Młodego, energicznego i upartego w dążeniu do celu potrzeba, że... »

Od: zadowolony

a ja mieszkam na ul.asnyka i mamy latarnie nowy asfalt,odwodnienie drogi.bez pomocy pana mazura.he,he »

Od: do Kazik n

nie udawaj głupa! Każdy wie czym większość ludzi pali w piecach aby ciepełko było! »

Od: Irena

Dołączam się do sprawy worków na odpady. Firmy powygrywały przetargi i ostro egzekwują zarówno kolory worków, jak i to, co się w nich znajduje. Nie bi... »

Od: Tom

No wlasnie. Kpina i jeszcze raz kpina!!! »

Od: zbulwersowany

PANIE Romanie skoro Pilarska twierdzi że koszt to 39 groszy to dlaczego urząd nie zakupił tych tanich worków a łupi kosztami podatnika ,czysta hipokr... »

Od:

Stodoły ładnie oświetono ale stanu samej dogi nie »

Od: nowa

Otóż to! Zapraszamy straż miejską i urzędników, którzy pewnie nie wiedzą gdzie "leżymy"! Niech zainteresuje się także tutejszymi działkami które stoją... »

Od: nowa

Otóż to! Zapraszamy straż miejską i urzędników, którzy pewnie nie wiedzą gdzie "leżymy"! Niech zainteresuje się także tutejszymi działkami które stoją... »

Od: Aayesha

maturzysta / Moze to ze bede robil sam i wiidzeal od razu czy dobrze a nie sie stresowal? Zadania byly wrecz banalne i nie potrzeba mi tego bylo a... »

Od: stary jastrzębianin

do nowej jastrzębianki:Najlepsze rozwiązanie dla waszej ulicy to zrobić obowiązkowy przejazd dla urzędników miasta. Obstawiam ze po tygodniu droga był... »

Od: mieszkaniec

Panie Romanie proponuje żeby SM zajeła się wysypywaniem śmieci przy skrzyżowaniu ulic Okopowa i Długa.Co dzień tam jest więcej syfu może jakąś tablicz... »

Od: nowa jastrzebianka

do mieszkańca: a słyszałam słyszałam; najgorsze jest to, że my sami nie możemy nic zrobić a ci co mogą nie robią nic... do starego j: jasne, jasne;... »

Od: Adam

Nie mogę pogodzić sie z istnieniem ławników i to jeszcze ludzi bez wykształcenia prawniczewgo.To hańba! »

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Pliki cookie pozwalają na poznanie twoich preferencji na podstawie zachowań w serwisie. Uznajemy, że jeżeli kontynuujesz korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Poznaj szczegóły i możliwości zmiany ustawień w Polityce Cookies
Zamknij X