Dzisiaj jest: poniedziałek, 17 lutego 2020   Imieniny: Donat, Łukasz, Zbigniew

więcej ›

ZNANI I...

NAJNOWSZE PYTANIA

Od: Mama

Pani Lucynko, jako mama dwójki małych dzieci chciałabym się zapytać o plac zabaw na os. Arki Bożka ul. Zielona 33-41 przy Stadionie Miejskim, który po... »

brak odpowiedzi

Od: ciekwska

Szanowna Pani! Otrzymując dietę radnej stać panią na godne życie.Dlaczego więc pomimo sporych dochodów,regularnie zasiada pani w komisjach wyborczych... »

brak odpowiedzi

Od: x

Szanowna Pani-czy ładnie to tak blokować możliwość zarobkowania innym niezarobkującym osobom (pobiera pani niepodatkowaną dietę radnego) poprzez udzia... »

brak odpowiedzi

Od: Jan

Pani radna, podobno na Śląskiej w końcu dali nowe śmietnika i zrobiono z nimi porządek, o co była taka wielka wojna. Czy jest pani zadowolona z tego? »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: mieszkaniec

Pani Lucyno wniosła pani bardzo duzy wkład w ratowaniu sytuacji w Przedsiebiorstwie Komunikacji Miejskiej Jastrzębie wystąpiło z MZK ,CZY WIDZI PANI... »

brak odpowiedzi

Od: Andrzej

Pani Lucyno, co pani myśli o sytuacji z komunikacją miejską. Nasze miasto wystąpiło na początku roku z MZK. »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: Achim z Bzia

Jak pani łączy pacę radnej z pracą w stowarzyszeniu? »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: Paweł

Pani Lucyno podobno wróciliście z wczasów. czy jeszcze coś organizujecie? »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: Michał

Pani Lucyno, co z tym "wysypiskiem" przy ul. Kaszubskiej 12? Była tam SANPEID. Tego widoku i smrodu nie da się wytrzymać! Jak Pani widzi rozwiązanie t... »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: Piotr

Jak Pani ocenia Festiwal Seniorów, który niedawno się zakończył? »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: Danuta

O co chodzi z tym Festiwalem Seniora? »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: Tadeusz z Jasne

Podobno na ostatnim Walnym w GSM był niezły czad. Słyszałem, że powyłączali pani mikrofon i nie dopuścili do głosu. O co chodziło? Czy to prawda? »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: Czesław

Witam serdecznie Panią Radną Lucynę Maryniak.Zwracam się z wielką prośbą o znak przejścia dla pieszych i pasy w miejscu naprzeciwko kiosku i sklepów,o... »

brak odpowiedzi

Od: Janina

No w końcu, doczekaliśmy się autobusu z Arki Bożka na Zofiówkę. Czemu tak długo to trwało? »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: Leon

Jak było w Krynicy na świętach? »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: Stefania

Co dalej z PKM. Czy mamy patrzeć jak upada nasza firma? Jak dogorywa? Czy da się jeszcze coś zrobić w tej sprawie? »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: Jerzy

Czy można jeszcze załapać się na Święta Wielkanocne w górach? »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: Zdzichu

Kiedy w końcu zmienicie ten rozkład jazdy autobusów? Tak dalej być nie może, żeby tyle autobusów jeździło naraz! »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: Albin

Czemu te porąbane autobusy jeżdżą stadami?! Czemu pani nic nie robi w tej sprawie. Taka jazda to paranoja. Za co my płacimy?! »

przeczytaj odpowiedź ›

Klub Radnych PO, członek Komisji Bezpieczeństwa Publicznego i Samorządu Terytorialnego oraz Komisji Polityki Społecznej

Zainteresowania: problematyka społeczna ze szczególnym uwzględnieniem osób starszych (seniorów) oraz tych wszystkich, którzy borykają się z przeciwnościami losu. Oprócz funkcji radnej jest również prezesem Stowarzyszenia "Aktywny Senior". Zachęca osoby będące w jesieni życia do podjęcia aktynwości, wyjścia domu, spotkań z innymi ludźmi. Zajmuje się również problemtyką zwierząt, szczeólnie tych skrzydzonych przez człowieka. Prywatnie lubi poznawać piękne okolice Polski. Fascynuje ją świat operetki.

artykuły ›

wiadomości ›

PRZECZYTAJ WYPOWIEDŹ

Michał pyta:

Pani Lucyno, co z tym "wysypiskiem" przy ul. Kaszubskiej 12? Była tam SANPEID. Tego widoku i smrodu nie da się wytrzymać! Jak Pani widzi rozwiązanie tej sytuacji?

Lucyna Maryniak:

Szanowny Panie, nie może być tak, że pod jednym blokiem są zgromadzone śmietniki z kilku budynków. Dlatego też zaproponowałam podział obecnego składowiska na dwie nieruchomości Kaszubska 9 i 11 oraz drugą Kaszubska 8,10,12 i 14. Uważam, że obecny stan jest skandaliczny i niedopuszczalny!

KOMENTARZE DO WYPOWIEDZI

zaiteresowana:

Jedynym rozsądnym rozwiązaniem tego problemu jest posadowienie kontenerów, co najmniej po dwa przy każdym bloku i przy pawilonie odrębnie. Aktualna sytuacja jest jawnym dyskryminowaniem mieszkańców tego własnie bloku. Inne rozwiązanie nie będzie w żadnej mierze sprawiedliwe i dobre.

Edward:

To znaczy że nieruchomość Kaszubska 8,10,12 i 14 może sobie zażyczyć kontenery pod każdym z bloków stanowiących tą nieruchomość i Kaszubskiej 9,11 nic do tego bo oni mają już swoje kontenery.

:

jesteś Edwardzie w błędzie. Sprawdziliśmy mapy w UM. Zacznij żyć na ziemi , a nie we własnym świecie.

Edward:

Przepraszam za ciekawość, ale co z tych map w UM wynika bo to co mi wiadomo to są na Kaszubskiej trzy nieruchomości zabudowane blokami mieszkalnymi: moja Kaszubska 1,3,5 i 7 oraz Kaszubska 9 i 11 a także wasza Kaszubska 8,10,12 i 14. Każda z tych nieruchomości ma swoje miejsca składowania odpadów gospodarczych. Za chwilę będziecie chcieli składować swoje śmieci na naszej nieruchomości bo będą one dalej od Waszych. To jest paranoja!

do Edwarda:

A teraz Wy śmieci podrzucacie pod nasz blok i to jest w porządku? Obecne składowisko znajduje się na terenie należącym do UM i proszę nie udawać, że jest inaczej, bo wprowadza Pan zamęt i ludzi w błąd. Jest to teren UM i jednoczesne składowisko dla bloków 8, 9, 10, 11, 12, 14 i pawilonu o numerze 13. Gdyby bloki 1, 3, 5, 7 należały do GSM też by tu pewnie zanosiły śmieci, bo to logika typowa dla GSM i zarządu, ale ponieważ są w JAS-MOS każdy blok ma swój skład kontenerów w ilości 3 kontenery + kontenery na śmieci przetwarzalne na blok. Jak widać Pana wypowiedź nie ma najmniejsezgo sensu. Obecnie w GSM jest tylko jedno składowisko na Kaszubskiej przy bloku 12. Jedyne czego chcemy, żeby przy każdym bloku znajdowały się odrębne kontenery. To chyba jest sprawiedliwe?

Edward:

Jeżeli składowisko jest na terenie UM a śmieci należą do miasta to ja mam prawo je tam wyrzucać i proszę mnie nie pouczać

każdy madry:

Propozycja zaproponowana przez p. Maryniak jest nieakceptowalna, gdyż sugerowane przez nią 2 lokalizacje według planu GSM mają ... uwaga.... również mieścić się przy bloku nr. 12, tylko że z dwóch stron tego bloku, a nie jednej, jak obecnie.

do Edward:

Ale ja nie mam obowiązku tego wąchać. Ani nikt z mojego bloku. I co Pan na to?

i jeszcze do Edward:

A przy okazji - pisał Pan, że mieszka po stronie bloków 1, 3, 5, 7 (cyt. "moja Kaszubska 1,3,5 i 7"), więc chyba spółdzielnie się Panu pomyliły i kontenery. No chyba, że to był popis retoryczny, a tak naprawdę idzie o to, że jest Pan jedną ze stron w sprawie i nie życzy sobie Pan swoich własnych śmieci w pobliżu zamieszkałego przez siebie bloku i woli Pan obecną lokalizację, która swoimi walorami obniża jakość mieszkania i jego cenę rynkową tylko lokatorom bloku 12. Bo już się pogubiłam w Pana argumentacji.

Edward:

Komentarze może pisać każdy czytelnik nie tylko ci z GSM. Proszę nie przywiązywać większej wagi do nazwy spółdzielni bo to samo zdanie na ten temat co ja mają retoryczni z SM-Nowa . Jestem przekonany że wymyśliliście totalną bzdurę i teraz będziecie ją bronili do upadłego ze szkodą dla waszego bloku. Ale to wasza sprawa i za to rozliczą was sąsiedzi. A między Bogiem i prawdą będąc na miejscu Kaszubskiej 11 nigdy nie zgodziłbym się żebyście przynosili im swoje śmieci pod ich balkon. To jest totalna kpina z waszej strony w stosunku do tych ludzi.

uuuuu Edwardzie zluzuj będziesz wąchał swoje śmiec:

Ale my chcemy swoje zapachy pod swoim blokiem, i ich pod ich. Kpina obecnie polega na tym, że błogosławiona 11 składuje swoje śmieci pod oknem moim - i nie tylko ona. Jeśli nawet ten fakt umknął Panu w całej rozmowie, może rzeczywiście powinien zająć się innymi aktywnościami, polecam lekturę reguł interpunkcyjnych na początek. Niech się Pan nie ośmiesza więcej.

I między Bogiem:

a prawdą: zastosowanym przez Pana tryb przypuszczający rozbawił mnie do łez.

12:

W tej chwili 11 podkłada śmieci nam, pod okna. To jest niedopuszczalne.

o to chodzi:

że żaden z bloków nie chce mieć kontenerów pod swoim blokiem, ale blok nr 12 został do tego zmuszony. JEdenastka, jak i wszystkie inne bloki, powinny mieć oddzielne pojemniki odpady i nie interesuje gdzie, byleby nie pod oknami/balkonami bloku nr 12, bo to kpina, żeby cała ulica przynosiła nam śmieci.

Edward:

,,polecam lekturę reguł interpunkcyjnych na początek" - napisała pewna osoba. Ja także uważam, że osoby nie stosujące się do reguł interpunkcji nie powinny wypowiadać się na temat kontenerów śmieciowych. Natomiast ci co się stosują do reguł interpunkcyjnych powinni zastanowić się nad tym o czym piszą. Logiczne jest, że kubły 14 będą stały między 12 i 14 a także, że 10 będą stały między 12 i 10 itd. itp. Logistyka się kłania

DODAJ KOMENTARZ DO WYPOWIEDZI

Twoje imię:

Komentarz:

przeczytaj pozostałe odpowiedzi

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Od: Mama

Pani Lucynko, jako mama dwójki małych dzieci chciałabym się zapytać o plac zabaw na os. Arki Bożka ul. Zielona 33-41 przy Stadionie Miejskim, który p... »

Od: pracownik

Pani Lucyno co dalej z PKM jakos wszystko ucichło pracownicy sa rozczarowani i maja dość pracowania za dosłownie za miskę ryżu Gdy prezes zarabia pona... »

Od:

Skończcie raz na zawsze z ta bezpłatna komunikacją. Janecki dawał do PKM ostatnio ponad 12 mln na rok. Dlaczego wtedy pissowcy nie domagali sie darmow... »

Od: Jerzy

co za bzdury pani opowiada!!! Miasto nie wystąpiło z MZK.Znowu pani nie wie co mówi. »

Od: Marynia

p.Albin i jemu podobni krytycy PKM,już w niedługim czasie będą wożeni p/innego-prywatnego przewożnika. Nie liczę na żadną poprawę,ale podwyżka c.bile... »

Od: Krzysztof

Jeżeli bycie radną i działalność w stowarzyszeniu traktuję pani jako pracę społeczną to dlaczego bierze pani z naszych podatków tak wielkie diety????... »

Od:

Za bycie radną ootrzymuje Pani dietę co miesiąć? ILE??? »

Od: magda

Proszę się nie wciskać do kompetencji Pani Marii. »

Od: Aga

Pani Maryniak. Chciałam zwrócić uwagę na sprawę komunikacji miejskiej. Komunikacją miejską przemieszcza się wiele osób starszych. Proszę zauważyć, że ... »

Od: Edward

,,polecam lekturę reguł interpunkcyjnych na początek" - napisała pewna osoba. Ja także uważam, że osoby nie stosujące się do reguł interpunkcji nie po... »

Od: o to chodzi

że żaden z bloków nie chce mieć kontenerów pod swoim blokiem, ale blok nr 12 został do tego zmuszony. JEdenastka, jak i wszystkie inne bloki, powinny ... »

Od: 12

W tej chwili 11 podkłada śmieci nam, pod okna. To jest niedopuszczalne. »

Od: I między Bogiem

a prawdą: zastosowanym przez Pana tryb przypuszczający rozbawił mnie do łez. »

Od: uuuuu Edwardzie zluzuj będziesz wąchał swoje śmiec

Ale my chcemy swoje zapachy pod swoim blokiem, i ich pod ich. Kpina obecnie polega na tym, że błogosławiona 11 składuje swoje śmieci pod oknem moim - ... »

Od: Edward

Komentarze może pisać każdy czytelnik nie tylko ci z GSM. Proszę nie przywiązywać większej wagi do nazwy spółdzielni bo to samo zdanie na ten temat co... »

Od: i jeszcze do Edward

A przy okazji - pisał Pan, że mieszka po stronie bloków 1, 3, 5, 7 (cyt. "moja Kaszubska 1,3,5 i 7"), więc chyba spółdzielnie się Panu pomyliły i kont... »

Od: do Edward

Ale ja nie mam obowiązku tego wąchać. Ani nikt z mojego bloku. I co Pan na to? »

Od: każdy madry

Propozycja zaproponowana przez p. Maryniak jest nieakceptowalna, gdyż sugerowane przez nią 2 lokalizacje według planu GSM mają ... uwaga.... również m... »

Od: Edward

Jeżeli składowisko jest na terenie UM a śmieci należą do miasta to ja mam prawo je tam wyrzucać i proszę mnie nie pouczać »

Od: do Edwarda

A teraz Wy śmieci podrzucacie pod nasz blok i to jest w porządku? Obecne składowisko znajduje się na terenie należącym do UM i proszę nie udawać, że j... »

Od: Edward

Przepraszam za ciekawość, ale co z tych map w UM wynika bo to co mi wiadomo to są na Kaszubskiej trzy nieruchomości zabudowane blokami mieszkalnymi: m... »

Od:

jesteś Edwardzie w błędzie. Sprawdziliśmy mapy w UM. Zacznij żyć na ziemi , a nie we własnym świecie. »

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Pliki cookie pozwalają na poznanie twoich preferencji na podstawie zachowań w serwisie. Uznajemy, że jeżeli kontynuujesz korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Poznaj szczegóły i możliwości zmiany ustawień w Polityce Cookies
Zamknij X