Dzisiaj jest: środa, 20 czerwca 2018   Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafael

więcej ›

ZNANI I...

NAJNOWSZE PYTANIA

Od: Mieszkaniec

Proszę o konkretną odpowiedź a nie mydlenie oczu mieszkańcom. Kiedy będzie nowy miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego? Czekamy już na niego 1... »

brak odpowiedzi

Od: Aga ponownie

mam pytanie, dlaczego nikt nie pomyśli, aby odkupić hotel Diament od JSW i przeznaczyć go na mieszkania socjalne, przecież podobno chodzi tylko o grun... »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: Zdołowana mama

Jest p. członkiem Komisji m. in. od bezrobocia. Gdzie mój syn ma szukać pracy? Urząd pracy mami ofertami pracy a tak naprawdę to nic konkretnego nie u... »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: dziadek mróz

Panie Romanie, odbieram Pana jako optymistę. Czy jest nim pan także jeśli chodzi o odśnieżanie? A co gdy aura zrobi nam psikusa i tegoroczna zima będz... »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: Przemek 30 lat

Pytanie 1 A czy możecie zwołać jeszcze raz Sesje Miasta i na nowo podać od obrady ustawę o ponownym wystąpienia Miasta z MZK Jastrzębia z dniem 31... »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: Radzio

Panie radny los jastrzębskich pasażerów leży teraz w rękach Rady Miasta, siłą rzeczy, także Pana. Czy uważa Pan, że powinniśmy wyjść z MZK? »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: basia

Jak ocenia Pan pracę Straży Miejskiej? Czy strażnicy nie powinni być bardziej stanowczy i restrykcyjni, bo czytałam na JasNecie, że w ogóle zapomnieli... »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: David

Dlaczego nie pojawił się Pan na ostatniej sesji nadzwyczajnej poświęconej komunikacji miejskiej? Nie interesują Pana najważniejsze dla miasta sprawy? ... »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: Zdołowana mama

Jest p. członkiem Komisji m. in. od bezrobocia. Gdzie mój syn ma szukać pracy? Urząd pracy mami ofertami pracy a tak naprawdę to nic konkretnego nie ... »

brak odpowiedzi

Od: Asia

Podobno czeka nas rok pełen wyrzeczeń i niewiele będzie dało się zrobić dla mieszkańców. Czy to prawda? »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: wierny wyborca

Kiedy p. prezydent weźmie się za darmową obiecaną Nam mieszkańcom miasta Jastrzębie - Zdrój komunikacje miejską? Czy coś ruszyło w tej sprawie? »

brak odpowiedzi

Od: Leszek

Jak pan ocenia pracę osiedla Gwarków? »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: Maria

Co roku w budżecie miasta zostają niewykorzystane pieniądze? Co pan na to? Czy my nie mamy ba co przeznaczyć tej kasy i mamy wszystko zrobione? »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: Remik

Słyszałem, że miasto dużo wydaje kasy na energię elektryczną w swoich lokalach. Czy da się wprowadzić jakieś oszczędności? Podobno są to niebagatelne ... »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: aga

mam pytanie, dlaczego nikt nie pomyśli, aby odkupić hotel Diament od JSW i przeznaczyć go na mieszkania socjalne, przecież podobno chodzi tylko o grun... »

brak odpowiedzi

Od: mieszkaniec

Dlaczego tak zalezy panu na oczernianiu PKM niech pan martwi sie zeby w miescie nie znalazla sie jakas dziwna prywatna firma przewozowa »

brak odpowiedzi

Od: Alex

O co chodzi z tą zemstą w sprawach diet? kto i za co się na was mścił. »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: Zygfryd

Co pan myśli o budynku po byłej SP nr 11, który jest obecnie pustostanem. Przecież to horror taka gospodarka miejska, polegając na tym, że mienie nisz... »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: Zbych

O co chodzi z tym obniżeniem diet, czy chodzi tylko o dodatki funkcyjne, czy też w ogóle o zmniejszenie kasy każdemu radnemu? »

przeczytaj odpowiedź ›

Klub Radnych PO, członek Komisji Polityki Gospodarczej i Bezrobocia oraz Komisji Rewizyjnej

artykuły ›

wiadomości ›

PRZECZYTAJ WYPOWIEDŹ

Przemek 30 lat pyta:

Pytanie 1 A czy możecie zwołać jeszcze raz Sesje Miasta i na nowo podać od obrady ustawę o ponownym wystąpienia Miasta z MZK Jastrzębia z dniem 31 Maja 216 roku ale żeby takie głosowanie było jak najszybciej i odbyło się góra do 16 Pazdziernika 2015 rku ? Pytanie 2 Bardzo mam zależy o bardzo pilnym uruchomieniu Komunikacji Bezbiletowej za 0 zł i od kiedy według Pana , taka Komunikacja bezbiletowa by mogła by obowiązywać ? Pytanie 3 Sam korzystam z Komunikacji MZK Jastrzębie i mam bardzo dużo jestem nie zadowolony z jej jakości usług ( wymienię w punktach co mi bardzo się nie podoba w tym MZK Jastrzębiu 1 - to ze autobusu jadą o jednakowej godzinie prawie każdy , a potem dopiero za 30 min następny przykład o godz 8;50 z Przystanku Dworzec Arki Bożka o tej godzinie wyjadą następujące linii 103 , 107 , 117 , i oraz 125 i każdy dojedzie do przystanku Al Piłsudskiego Os Staszica A czy by nie było by można zrobić lepszego rozkładu jazdy i zmienić nie które godziny kursów autobusów i bym proponował żeby każdy z nich po ok 10 min by jechał a nie stadami czyli Linia 103 - 8:40 Linia 107 - 8:50 Linia 117 - 9:00 Linia 125 - 9:10 Linia 106 - 9;20 Linia 107 - 9;30 Linia 117 - 9;40 Linia 125 - 9;50 Linia 106 - 10;00 i tak dalej Jak Pan na taki rozkład może być , czy jest nie realny , a ja wiem ze wszystko da się zawsze zrobić Bardzo bym Prosił o pilną odpowiedz na te Pytania 3 - i bardzo już Panu Serdecznie z góry dziękuję za odpowiedzi na te pytania które zostali skierowane do Pana .

Roman Foksowicz:

Bardzo dobre i wnikliwe pytania. Postaram się przedstawić mój stanowisko w tych sprawach. Ad 1. Podjęcie uchwały o wyjściu z MZK jest zawsze możliwe, jednak skutkuje w określonym terminie. Jeśli teraz podjęlibyśmy taka uchwałę to skutkuje od 1 lipca 2016 r. Do 30 czerwca można podjąć taka uchwałę. Jeśli po 30 czerwca to skutkuje od 1 stycznia następnego roku. Szkoda, ze Koledzy z PiSu nie interesuje interes miasta, bo za dużo płacimy do MZK. Interesuje ich tylko robienie „pod górkę” Pani Prezydent. Tak naprawdę podtrzymując poprzednia uchwałę o wyjściu z MZK mogliśmy wywalczyć korzystne rozwiązania dla mieszkańców, między innymi darmową komunikacji oraz mniejsze dotacje do MZK . Działania podjęte przez jastrzębski PiS nie były dobrym rozwiązaniem. Na kolanach wróciliśmy do MZK nie zyskując nic. Efektem tego są zwolnienia w PKM. Ad 2. Gdyby udało się wyjście z MZK lub utrzymać podjętą uchwałę o wyjściu chociaż do końca grudnia 2015 r. to prawdopodobnie od 1 stycznia 2016 mogliśmy jeździć komunikacją miejska za 0 zł. W najgorszym przypadku od połowy roku 2016. Obecnie poprzez działania MZK i PiSu w Jastrzębiu-Zdroju jest to oddalone w czasie lecz nie niemożliwe. Ad 3. Zgadzam się w pełni z Panem co do nieefektywnego rozkładu jazdy. Od kilku lat wnosiliśmy o drobne korekty pozwalające dostosować rozkład jazdy do realnych potrzeb mieszkańców. Niestety zawsze słyszałem tylko odpowiedź że się nie da. MZK było w przekonaniu, ze rozkład jest „doskonały” tylko jastrzębianie się nie znają na nim. Mnie zastanawiało czy MZK i rozkład jazdy jest dla mieszkańców czy dla MZK? Szum jaki zrobiliśmy wokół MZK i niezadowolenia mieszkańców i władz miasta z działania MZK pozwolił na to , aby zaczęto się z nami liczyć. I tu już mamy efekt pozytywny tych działań bo nagle możliwe są korekty rozkładu jazdy. Pewne zmiany udało się wprowadzić. Przypomnę tylko jeszcze, że co roku Rada Miasta zapoznaje się ze stanem spółek z udziałem miasta, jednak do 2015 roku trudno było uzyskać konkretne informacje dotyczące działań MZK i sytuacji w PKM. Poprzednie władze, mając przedstawiciela (prezesa) w Zarządzie MZK na interpelacje odpowiadano mi, że nie posiadają informacji na temat działań w MZK i w PKM. Absurd i niekompetencja.

KOMENTARZE DO WYPOWIEDZI

pracownik pkm:

Mocne słowa w Pana wykonaniu. Musze się jednak z nimi zgodzić

jarzabek:

Panie Romanie od kiedy pamiętam to zawsze jest pan pod górkę a jezeli chodzi o komunikację to pan się myli .1994 r. dali nam do zrozumienia ze bedzie lepiej nie chce pisać nazwizk które wtedy w WPK-ZK-9 tworzyli tzw.dobrą komunikacje . i ci sami ludzie do dzisiaj tym obracają ,szkoda tylko pracowników PKM

DODAJ KOMENTARZ DO WYPOWIEDZI

Twoje imię:

Komentarz:

przeczytaj pozostałe odpowiedzi

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Od: do Hera

Panie Ryśku przestanie Pan wychwalać siebie. »

Od: Hera

Panie Foksowicz. Jest Pan teraz v-ce prezydentem . Może Pan wykorzystać wiedzę i umiejętności współpracy , niestety byłego v-ce prezydenta , i podciąg... »

Od: do Romus

Za rządów PO było w zimę cieplej, a teraz jest w zimę zimniej - i co ma piernik do wiatraka ? »

Od: eryk

Co za głupie gadanie, trzeba było zrobić tam kilkadziesiąt mieszkań i sprzedać po cenie rynkowej, sam bym kupił a spółka by zarobiła drugie tyle. A ni... »

Od: do Włodek od Grzegorza

Szanowny panie jakie koszty ponosi gmina za wynajem pomieszczeń dla MOKu znajdzie pan w odpowiedzi na interpelację radnej Filipowicz w tym temacie. Pe... »

Od: Grzegorz

A gdzież to był pan radny przez wcześniejsze lata żeby zainteresować się MOKIEM? Nie ma to jak teraz wykazywać zainteresowanie bo kampania wyborcza ju... »

Od: koleś

A ile SET tysięcy złotych płacimy spółdzielniom mieszkaniowym za mieszkania??? Dlaczego rada miasta sprzedaje mieszkania komunalne najemcom z wielką b... »

Od: jarzabek

Panie Romanie od kiedy pamiętam to zawsze jest pan pod górkę a jezeli chodzi o komunikację to pan się myli .1994 r. dali nam do zrozumienia ze bedzie ... »

Od: włodek

Panie Foksewicz jak już Pan wypowiadasz się w jakiejś sprawie to proszę o konkrety a nie "remont budynku to kolosalne koszty" ,"bo cena rynkowa to po... »

Od: włodek

A ja napiszę coś przewrotnego. Nie dziwię się że Pani synek nie może znaleźć pracy skoro pracy szuka dla niego "mamusia". Akurat na dzień dzisiejsz... »

Od: romus

Za rządów PiS wzrosły ceny akcji JSW. Za PO nie było Ligi Mistrzów, a teraz jest. »

Od:

Niech Roam F. powie ile faktycznie ludzi mieszka w mieście, a ile jest obecnie zameldowanych? Dobrze, że PO przerżnęło wybory to przynajmniej nie zdąż... »

Od: joanna

jak to nasze miasto wygląda,jakies galerie,supermakety,zła władza poprzednich partii i ich rządów doprowadziły do obecnego stanu »

Od: onyx

Na remont Diamentu miasto nie miało pieniędzy, ale na planowaną bezpłatną komunikację miejską pańska partia pod nazwą PO kasę znajdzie, żeby się tylko... »

Od: Janusz Ogieglo

Za czasow mojej prezydentury nie bylo mowy o kupnie GCK Po roku 2002 bylem prezesem JAT do ktorej nalezal GCK Wyremontowalem obiekt miedzy innymi spro... »

Od: Robert

Natomiast Janeckiemu nie można nic zarzucić. Bo nie zrobił przez te 16 lat prawie nic : - ) »

Od: mieszkaniec

To prezydent Ogiegło nie zgodził się na zakup budynku GCK za te 800 tysięcy złotych, czyli Pan z PO. »

Od: Albin2

Czy rozwój gospodarczy chcecie pobudzać nakazując przedsiębiorcą wymianę ogrodzeń i szyldów, bo prezydentowi z Waszej partii się nie podobają? »

Od: Aga ponownie

Mam pytanie, dlaczego nikt nie pomyśli, aby odkupić hotel Diament od JSW i przeznaczyć go na mieszkania socjalne, przecież podobno chodzi tylko o grun... »

Od: Albin

Czy jakiejś partii lub komuś zależy na tym, aby nie dopuścić do bezpłatnej komunikacji w mieście? »

Od: Albin

Podobno jedna konkretna partia blokuje wasze działania związane z wprowadzeniem bezpłatnej komunikacji? »

Od: maro

i tak będą się oskarżać do końca kadencji a powstanie tylko nowy market kosztem targowiska i 50 topól które wycieli »

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Pliki cookie pozwalają na poznanie twoich preferencji na podstawie zachowań w serwisie. Uznajemy, że jeżeli kontynuujesz korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Poznaj szczegóły i możliwości zmiany ustawień w Polityce Cookies
Zamknij X