Dzisiaj jest: niedziela, 24 czerwca 2018   Imieniny: Danuta, Jan, Janisław

więcej ›

ZNANI I...

NAJNOWSZE PYTANIA

Od: funkcjonujesz

Budżet obywatelski 2018. Na co osiedla i sołectwa chcą przeznaczyć miejskie pieniądze?– osiedle Złote Łany – nie złożono wniosku??????? »

brak odpowiedzi

Od: LOLO z MSM

Panie Sławku czy poleca pan byłego Prezesa waszej spółdzielni na zastępcę prezesa do naszej w Oświęcimiu .Bo sprawdzając widać że u was się nie sprawd... »

brak odpowiedzi

Od: Rafał

Panie Sławomirze, jestem mieszkańcem SM JAS-MOS. Proszę o informację, dlaczego w spółdzielni nie pracuje juz Pani Joanna Sobierańska, dotychczasowa w-... »

brak odpowiedzi

Od: Maciej

Witam. Czy można na wjeździe na osiedle postawić znak D-40 strefa zamieszkania! Dlaczego w Jastrzębiu jest tak mało tych znaków? nasze osiedle nadaje... »

brak odpowiedzi

Od: Wojtas

Panie Sławku, jest Pan przewodniczącym Rady Nadzorczej Jas-mos, podobno wybraliście nowego prezesa. Jak pan ocenia ten wybór? Tylko szczerze! »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: Mieszkaniec

Witam, czy nasz most będzie oddany do remontu? Czy już zawsze wyjeżdżając z osiedla będziemy go omijać bardzo szerokim łukiem? »

brak odpowiedzi

Od: lokator

Panie Sławku, czy to prawda, że zapłaciliście byłemu prezesowi spółdzielni za trzy ostatnie miesiące, kiedy nic nie robił? Ile za to można by zrobić o... »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: Mieszkaniec

Panie Filipowicz wielki szacun za te roboty co je pan nadzorujesz.Jeszcze nigdy na naszym osiedlu się tyle nie działo.Place ekstra, zatoczki, chodnicz... »

brak odpowiedzi

Od: właścicielka ci

Co z tyle lat obiecywanym doprowadzeniem do ładu ul. Kolejowej? Mieszkańcy upominają się o swoje przynajmniej od 2006 roku! Ciągle naprawiamy samochod... »

brak odpowiedzi

Od: Lokator

Szanowny panie Sławomirze , chciałem zapytać jak pan godzi pracę zawodową ze stanowiskiem przewodniczącego Rady Nadzorczej SM ,,Jas-Mos" , gdyż jak w... »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: Magda

Szanowny Panie proszę o informację czy jako osoba związana z jastrzębską lewicą zmienia Pan swoją przynależność poglądową na PiS. Uczestniczy Pan w sp... »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: mieszkaniec

Gratulacje panie Sławomirze - wynik wyborczy oszałamiający, frekfencja największa w historii. Widać z zebrania, że jest mała opozycja inspirowana prze... »

brak odpowiedzi

Od: w temacie

Czy miasto nie ma innych potrzeb na osiedlu Złote Łany? A remont przedszkola, boiska, placu zabaw? To po co remontuje się drogę w lesie, wie pan, tę k... »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: mieszkaniec

Panie filipowicz dlaczego pan nie kandydował na radnego? przy pana możliwościach, umiejętnościach, popularności i poparciu mieszkańców mandat miał by ... »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: giluś

szanowny panie przewodniczący jak to jest z tym okamerowanym blokiem kto za te kamery zapłacił?, dlaczego jak piję piwo muszą mnie nagrywać, musi tak ... »

brak odpowiedzi

Od: Maciej

Panie Sławomirze po co remontuje się drogę w lesie, ta która prowadzi do Skrzyszowa, czy miasto nie ma innych potrzeb na osiedlu Złote Łany np. remont... »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: davidek

Panie przewodniczący, ja rozumiem, że ludzie nie mają gdzie parkować, i w ogóle, ale na "Złotych Łanach" to już jaka paranoja!!! Chcecie nam zabetonow... »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: Normalny

Panie Sławku dlaczego na naszym osiedlu nie ma ławek pod blokami? Czy to jest spowodowane tym, że ludziom zaczyna wszystko przeszkadzać? Bo widać tylk... »

przeczytaj odpowiedź ›

Od:

Panie Sławku, podobno szukacie na Złotych Łanach nowego, lepszego gospodarza? A co ten obecny jest zły??? »

przeczytaj odpowiedź ›

Przewodniczy osiedla Złote Łany

artykuły ›

wiadomości ›

PRZECZYTAJ WYPOWIEDŹ

lokator pyta:

Panie Sławku, czy to prawda, że zapłaciliście byłemu prezesowi spółdzielni za trzy ostatnie miesiące, kiedy nic nie robił? Ile za to można by zrobić ogrodzenia czy ławek?

Sławomir Filipowicz:

Szanowny Panie, faktycznie, na ogrodzenie wystarczyłoby. Ale Prawo Pracy tak stanowi, że trzeba zapłacić za okres wypowiedzenia – dobrze, że były prezes został zwolniony z obowiązku świadczenia pracy w tym okresie, bo już widać w spółdzielni postęp i zmiany, na lepsze, a nieuczciwe praktyki zostały wykorzenione.

KOMENTARZE DO WYPOWIEDZI

Bolek:

Nieuczciwe praktyki zostały wykorzenione - a w jakiej to PRL-owskiej szkole pobierał pan lekcje, że tak pięknie nowomową władasz? Jakbym Gomółkę słyszał?

adam:

Jako członek spółdzielni żadnych zmian nie widzę!!! Chyba że planujecie podnieść stawki opłat to pewnie zaraz zrobicie. Chłop za darmo pieniądze dostawał zamiast pracować to jest niegospodarność jesli takie mają być zmiany to ja dziękuję

olek:

Witam, czy jako przewodniczący Rady Nadzorczej pisząc o nieuczciwych praktykach byłego prezesa dopełnił Pan obowiązek spoczywający na Radzie Nadzorczej i zawiadomił odpowiednie organy publiczne: Prokuratura o tych nieuczciwych, nieprawych praktykach.

lokator:

Panie Filipowicz proszę wymienić te nieuczciwe praktyki bo wygląda na to że to wy stosujecie te nieuczciwe praktyki i trzeba będzie was za to rozliczyć .

złotaniec:

panie filipowicz widać żeś się pan komuś bardzo naraził.Chyba kierowniczkom z tej SM bo tak się laski ciężko rozchorowały. Lej pan na to i rób swoje.A ten lokator to niech sie uda do SM bo ma prawo zajrzeć w e wszystkie papiery - chyba że jest byłym kierownikiem i nie mieszka na naszych zasobach?

s filipowicz:

do olek - Szanowny Panie, dopełniono obowiązku spoczywającego na RN. Zapraszam do lektury autentycznych protokołów z posiedzeń RN (bo w poprzedniej kadencji były dwa - jeden dla lokatorów a drugi dla władzy). Protokoły na stronie spółdzielni udostępnione dla jej członków. Pełnię też dyżury w SM więc zapraszam.

s filipowicz:

do Bolka tak zostały wykorzenione przyczyna ustała - zaprzestano wyłudzania i oszukiwania. Jestem rocznikiem po PEERELOWSKIM i nie miałem przyjemności poznać towarzysza Wiesława.Pana też zapraszam na dyżur do SM to chętnie wyjaśnię kilka spraw.

s filipowicz:

do adam zapraszam do osobistego kontaktu, chętnie przedstawię realne zmiany a w bliskiej przyszłości będą zebrania na osiedlach więc to idealna okazja aby porozmawiać o oczekiwaniach lokatorów - ale trzeba przyjść, zapraszam.

s filipowicz:

do lokator - jeżeli jesteś lokatorem naszej SM to masz wiele innych możliwości zapoznania się z faktami. Anonimowe wpisy na tym portalu mnie nie wzruszają. Jest to próba szkalowania i złośliwości. Jestem do dyspozycji dla mieszkańców i oni o tym wiedzą, docierają, pytają i otrzymują odpowiedzi na spotkaniach.Pozdrawiam i zapraszam.

Lokator 2:

Po co te rewolucje w dobrze prosperującej spółdzielni? Wszystko tam dobrze działało. Przemieszanie kadry i obsadzenie stanowisk swoimi koleżkami - po co? Jak ta spółdzielnia nie padnie to będzie cud.

LOLO:

Szanowny Panie Sławku dlaczego odwołaliście prezesa?czy działał na niekorzyść spóldzielni bo jak widzę to nisko upadł bo na administratora osiedla w Katowicach a obecnie złorzyl ofertę na stanowisko zastępcy prezesa w Oświęcimiu .Czy poleca pan tego czlowieka na to stanowisko

sławomir filipowicz odpowiada:

do LOLO, polecam byłego naszego prezesa na stanowisko zastępcy - tylko musi mieć odpowiedni zakres czynności i stały nadzór RN. W SM Jas-Mos RN odwołała prezesa a on odwołał się do sądu no i RN w Jas-Mosie jeszcze raz go odwołała bo sąd w procedurze pierwszego odwołania dostrzegł uchybienia. Sąd nie miał zastrzeżeń do powodów odwołania tylko do procedury. RN przedstawiła poważne powody utraty zaufania do byłego prezesa no i odwołała - miała takie prawo od członków spółdzielni. Jak wasza RN będzie chciała szczegółowych informacji to zapewne nawiąże kontakt z RN Jas-Mos

DODAJ KOMENTARZ DO WYPOWIEDZI

Twoje imię:

Komentarz:

przeczytaj pozostałe odpowiedzi

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Od: lokator

Dlaczego pan uważa, że to był zły wybór? czy decydują o tym prywatne sprawy ? bo w listopadzie walne zadecydowało żeby prezes został. »

Od: sławomir filipowicz odpowiada

we wrześniu 2017 r już wiem, że wybór pana Szeredy był niewłaściwy Walne Zebranie Członków SM nie udzieliło mu absolutorium. »

Od: sławomir filipowicz odpowiada

Wnioski składają grupy mieszkańców a nie osiedla.W poprzednim regulaminie wnioski mogły składać zarządy osiedli a teraz nie.Trudno ocenić dlaczego mie... »

Od: sławomir filipowicz odpowiada

do LOLO, polecam byłego naszego prezesa na stanowisko zastępcy - tylko musi mieć odpowiedni zakres czynności i stały nadzór RN. W SM Jas-Mos RN odwoł... »

Od: LOLO

Szanowny Panie Sławku dlaczego odwołaliście prezesa?czy działał na niekorzyść spóldzielni bo jak widzę to nisko upadł bo na administratora osiedla w K... »

Od: do lokatorki

to ty masz 35 groszy ja mam 4 grosze podwyżki inni wcale i to jest sprawiedliwe bo ty żerowałaś na nas spółdzielcach a dziś wszyscy sprawiedliwie płac... »

Od: lokatorka

Nowy prezes otworzył spółdzielnie na ludzi robiąc podwyżke opłaty eksploatacyjnej o 0,35 groszy od metra ,takiej podwyżki jeszcze nie mieliśmy. Gratul... »

Od:

A jakiez to kwaliikacje i tzw wyksztalcenie(o ile ma),posiada ten p Szereda.? »

Od: Ha

Kiedy dogadaja sie zeby wrocily swiatla w mszanej boze pomoz i naprawde to bedzie bezpieczniej idobre rozwiazanie bez korkow »

Od: waga

do mieszkaniec 2 nie płacz - nieobecni nie mają racji. Sami sobie szkodzą grzejąc du...pka przed telewizorem »

Od: Bogdan

Posłuchajcie ludziska!!! Poprzedni Prezes miał spółdzielnię za prywatny folwark i nikt z was nie dążył do rozliczenia tego człowieka z tych wszystkich... »

Od: warchlak

Ze związków już nic nie wyciśnie, to teraz pora na spółdzielnię. Koryto to koryto. »

Od: burak

Czy pana Filipowicza wybiorą na prezesaw GSM? Jaką dietę bierze jako przewodniczący RN w SM "Jas-Mos"? To nie jest tajne! »

Od: mieszkaniec

Jaki poziom reprezentowali pozostali kandydaci jeżeli Szereda był najlepszy??? To jerst paranoja żeby jego wybrać na prezesa. Wyzwań to on sie nie boi... »

Od: dr honoris

No w końcu, jak pewien związkowiec mógł zostać prezydentem kraju, to czemu inny związkowiec nie może być prezesem SM..? W Polsce nie ważne są kompeten... »

Od: E.T.

Na tym osiedlu wszystko dzieje się na wyraźne życzenie mieszkańców ;-) - droga asfaltowa do lasu do Skrzyszowa - brak ogrodzenia placu zabaw i jego ... »

Od: Lokator 2

Po co te rewolucje w dobrze prosperującej spółdzielni? Wszystko tam dobrze działało. Przemieszanie kadry i obsadzenie stanowisk swoimi koleżkami - po ... »

Od: Mieszkaniec 2

Witam. Bardzo słuszne pytanie. Kto to w ogóle wymyślił z tym mostem?! Dzwoniłem do UM i stwierdzili, że to na wyraźne życzenie mieszkańców. Jednakowoż... »

Od: s filipowicz

do lokator - jeżeli jesteś lokatorem naszej SM to masz wiele innych możliwości zapoznania się z faktami. Anonimowe wpisy na tym portalu mnie nie wzrus... »

Od: s filipowicz

do adam zapraszam do osobistego kontaktu, chętnie przedstawię realne zmiany a w bliskiej przyszłości będą zebrania na osiedlach więc to idealna okazja... »

Od: s filipowicz

do Bolka tak zostały wykorzenione przyczyna ustała - zaprzestano wyłudzania i oszukiwania. Jestem rocznikiem po PEERELOWSKIM i nie miałem przyjemności... »

Od: s filipowicz

do olek - Szanowny Panie, dopełniono obowiązku spoczywającego na RN. Zapraszam do lektury autentycznych protokołów z posiedzeń RN (bo w poprzedniej ka... »

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Pliki cookie pozwalają na poznanie twoich preferencji na podstawie zachowań w serwisie. Uznajemy, że jeżeli kontynuujesz korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Poznaj szczegóły i możliwości zmiany ustawień w Polityce Cookies
Zamknij X