Dzisiaj jest: piątek, 29 maja 2020   Imieniny: Maria, Magdalena, Teodozja

więcej ›

ZNANI I...

NAJNOWSZE PYTANIA

Od: funkcjonujesz

Budżet obywatelski 2018. Na co osiedla i sołectwa chcą przeznaczyć miejskie pieniądze?– osiedle Złote Łany – nie złożono wniosku??????? »

brak odpowiedzi

Od: LOLO z MSM

Panie Sławku czy poleca pan byłego Prezesa waszej spółdzielni na zastępcę prezesa do naszej w Oświęcimiu .Bo sprawdzając widać że u was się nie sprawd... »

brak odpowiedzi

Od: Rafał

Panie Sławomirze, jestem mieszkańcem SM JAS-MOS. Proszę o informację, dlaczego w spółdzielni nie pracuje juz Pani Joanna Sobierańska, dotychczasowa w-... »

brak odpowiedzi

Od: Maciej

Witam. Czy można na wjeździe na osiedle postawić znak D-40 strefa zamieszkania! Dlaczego w Jastrzębiu jest tak mało tych znaków? nasze osiedle nadaje... »

brak odpowiedzi

Od: Wojtas

Panie Sławku, jest Pan przewodniczącym Rady Nadzorczej Jas-mos, podobno wybraliście nowego prezesa. Jak pan ocenia ten wybór? Tylko szczerze! »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: Mieszkaniec

Witam, czy nasz most będzie oddany do remontu? Czy już zawsze wyjeżdżając z osiedla będziemy go omijać bardzo szerokim łukiem? »

brak odpowiedzi

Od: lokator

Panie Sławku, czy to prawda, że zapłaciliście byłemu prezesowi spółdzielni za trzy ostatnie miesiące, kiedy nic nie robił? Ile za to można by zrobić o... »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: Mieszkaniec

Panie Filipowicz wielki szacun za te roboty co je pan nadzorujesz.Jeszcze nigdy na naszym osiedlu się tyle nie działo.Place ekstra, zatoczki, chodnicz... »

brak odpowiedzi

Od: właścicielka ci

Co z tyle lat obiecywanym doprowadzeniem do ładu ul. Kolejowej? Mieszkańcy upominają się o swoje przynajmniej od 2006 roku! Ciągle naprawiamy samochod... »

brak odpowiedzi

Od: Lokator

Szanowny panie Sławomirze , chciałem zapytać jak pan godzi pracę zawodową ze stanowiskiem przewodniczącego Rady Nadzorczej SM ,,Jas-Mos" , gdyż jak w... »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: Magda

Szanowny Panie proszę o informację czy jako osoba związana z jastrzębską lewicą zmienia Pan swoją przynależność poglądową na PiS. Uczestniczy Pan w sp... »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: mieszkaniec

Gratulacje panie Sławomirze - wynik wyborczy oszałamiający, frekfencja największa w historii. Widać z zebrania, że jest mała opozycja inspirowana prze... »

brak odpowiedzi

Od: w temacie

Czy miasto nie ma innych potrzeb na osiedlu Złote Łany? A remont przedszkola, boiska, placu zabaw? To po co remontuje się drogę w lesie, wie pan, tę k... »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: mieszkaniec

Panie filipowicz dlaczego pan nie kandydował na radnego? przy pana możliwościach, umiejętnościach, popularności i poparciu mieszkańców mandat miał by ... »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: giluś

szanowny panie przewodniczący jak to jest z tym okamerowanym blokiem kto za te kamery zapłacił?, dlaczego jak piję piwo muszą mnie nagrywać, musi tak ... »

brak odpowiedzi

Od: Maciej

Panie Sławomirze po co remontuje się drogę w lesie, ta która prowadzi do Skrzyszowa, czy miasto nie ma innych potrzeb na osiedlu Złote Łany np. remont... »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: davidek

Panie przewodniczący, ja rozumiem, że ludzie nie mają gdzie parkować, i w ogóle, ale na "Złotych Łanach" to już jaka paranoja!!! Chcecie nam zabetonow... »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: Normalny

Panie Sławku dlaczego na naszym osiedlu nie ma ławek pod blokami? Czy to jest spowodowane tym, że ludziom zaczyna wszystko przeszkadzać? Bo widać tylk... »

przeczytaj odpowiedź ›

Od:

Panie Sławku, podobno szukacie na Złotych Łanach nowego, lepszego gospodarza? A co ten obecny jest zły??? »

przeczytaj odpowiedź ›

Przewodniczy osiedla Złote Łany

artykuły ›

wiadomości ›

PRZECZYTAJ WYPOWIEDŹ

Jasio pyta:

Panie Sławku, tym razem zwracam się do Pana jak do przewodniczącego RN Jas-mos bo podobno wybraliście nowego prezesa. Jak pan ocenia ten wybór? Tylko szczerze!

Sławomir Filipowicz:

Panie Janie, nie podobno, ale na pewno. Spółdzielnia Mieszkaniowa „Jas-Mos” ma nowego prezesa. We wtorek, 24 listopada, Rada Nadzorcza podjęła uchwałę o powołaniu na wspomniane stanowisko Piotra Szeredy. Z 8-osobowego składu Rady 7 członków wskazało właśnie na tę kandydaturę. Jeden głos był nieważny. W sumie o schedę po poprzednim prezesie walczyło 7 kandydatów, którzy poddali się ocenie Rady Nadzorczej. Każdemu z kandydatów poświęciliśmy 20 minut. Dokładnie tyle czasu mieli, aby przekonać Radę do swoich kompetencji. Pytania, jakie zadawaliśmy, były identyczne. Czasami pojawiała się konieczność, aby dopytać kandydata o dodatkowe kwestie. Ostatecznie wybór Rady Nadzorczej padł na Piotra Szeredę. Co zaś się tyczy oceny nowego prezesa. Na pewno nie boi się wyzwań. Poza tym zapowiada otwarcie Spółdzielni na ludzi. Jak deklarował tuż po wyborze, jego ambicją jest, aby ta ostatnia nie była jedynie administrowana, ale również bardzo dobrze zarządzana. Myślę, że to dobry prognostyk na przyszłość.

KOMENTARZE DO WYPOWIEDZI

dr honoris:

No w końcu, jak pewien związkowiec mógł zostać prezydentem kraju, to czemu inny związkowiec nie może być prezesem SM..? W Polsce nie ważne są kompetencje i fachowość, tylko przynależność i ciąg do kasy.

mieszkaniec:

Jaki poziom reprezentowali pozostali kandydaci jeżeli Szereda był najlepszy??? To jerst paranoja żeby jego wybrać na prezesa. Wyzwań to on sie nie boi ale dla osiągnięcia zysków. Spółdzielnia ti była ostatnią, jest i zawsze będzie przy takim prezesie, który nie zna się na niczym!!! JSW dzięki nie ma tonie, a teraz uciela jak stary szczur z tonącego okrętu.

burak:

Czy pana Filipowicza wybiorą na prezesaw GSM? Jaką dietę bierze jako przewodniczący RN w SM "Jas-Mos"? To nie jest tajne!

warchlak:

Ze związków już nic nie wyciśnie, to teraz pora na spółdzielnię. Koryto to koryto.

Bogdan:

Posłuchajcie ludziska!!! Poprzedni Prezes miał spółdzielnię za prywatny folwark i nikt z was nie dążył do rozliczenia tego człowieka z tych wszystkich przekrętów!! Więc nim następnym razem coś napiszecie , zastanówcie się nad swoimi słowami!! Dajcie szansę Szeredzie się wykazać, ale musicie zacząć być czynnymi członkami tej spółdzielni, a nie tylko stać z boku i oczerniać!!! Obserwujcie co robi nowy Prezes, i jeśli zauważycie jakieś niezgodne z prawem ruchy poczynione przez Prezesa, macie pełne prawo go z tego rozliczyć , a w ostateczności i zmienić na innego!! Ale dajcie się mu wykazać!!!!!

:

A jakiez to kwaliikacje i tzw wyksztalcenie(o ile ma),posiada ten p Szereda.?

DODAJ KOMENTARZ DO WYPOWIEDZI

Twoje imię:

Komentarz:

przeczytaj pozostałe odpowiedzi

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Od: kola

do lokator jak pan byl na tym walnym w listopadzie to wie pan kto je tak ustawił aby było w/g woli "dobrej zmiany" i pełnomocników nagonionych na te ... »

Od: lokator

Dlaczego pan uważa, że to był zły wybór? czy decydują o tym prywatne sprawy ? bo w listopadzie walne zadecydowało żeby prezes został. »

Od: sławomir filipowicz odpowiada

we wrześniu 2017 r już wiem, że wybór pana Szeredy był niewłaściwy Walne Zebranie Członków SM nie udzieliło mu absolutorium. »

Od: sławomir filipowicz odpowiada

Wnioski składają grupy mieszkańców a nie osiedla.W poprzednim regulaminie wnioski mogły składać zarządy osiedli a teraz nie.Trudno ocenić dlaczego mie... »

Od: sławomir filipowicz odpowiada

do LOLO, polecam byłego naszego prezesa na stanowisko zastępcy - tylko musi mieć odpowiedni zakres czynności i stały nadzór RN. W SM Jas-Mos RN odwoł... »

Od: LOLO

Szanowny Panie Sławku dlaczego odwołaliście prezesa?czy działał na niekorzyść spóldzielni bo jak widzę to nisko upadł bo na administratora osiedla w K... »

Od: do lokatorki

to ty masz 35 groszy ja mam 4 grosze podwyżki inni wcale i to jest sprawiedliwe bo ty żerowałaś na nas spółdzielcach a dziś wszyscy sprawiedliwie płac... »

Od: lokatorka

Nowy prezes otworzył spółdzielnie na ludzi robiąc podwyżke opłaty eksploatacyjnej o 0,35 groszy od metra ,takiej podwyżki jeszcze nie mieliśmy. Gratul... »

Od:

A jakiez to kwaliikacje i tzw wyksztalcenie(o ile ma),posiada ten p Szereda.? »

Od: Ha

Kiedy dogadaja sie zeby wrocily swiatla w mszanej boze pomoz i naprawde to bedzie bezpieczniej idobre rozwiazanie bez korkow »

Od: waga

do mieszkaniec 2 nie płacz - nieobecni nie mają racji. Sami sobie szkodzą grzejąc du...pka przed telewizorem »

Od: Bogdan

Posłuchajcie ludziska!!! Poprzedni Prezes miał spółdzielnię za prywatny folwark i nikt z was nie dążył do rozliczenia tego człowieka z tych wszystkich... »

Od: warchlak

Ze związków już nic nie wyciśnie, to teraz pora na spółdzielnię. Koryto to koryto. »

Od: burak

Czy pana Filipowicza wybiorą na prezesaw GSM? Jaką dietę bierze jako przewodniczący RN w SM "Jas-Mos"? To nie jest tajne! »

Od: mieszkaniec

Jaki poziom reprezentowali pozostali kandydaci jeżeli Szereda był najlepszy??? To jerst paranoja żeby jego wybrać na prezesa. Wyzwań to on sie nie boi... »

Od: dr honoris

No w końcu, jak pewien związkowiec mógł zostać prezydentem kraju, to czemu inny związkowiec nie może być prezesem SM..? W Polsce nie ważne są kompeten... »

Od: E.T.

Na tym osiedlu wszystko dzieje się na wyraźne życzenie mieszkańców ;-) - droga asfaltowa do lasu do Skrzyszowa - brak ogrodzenia placu zabaw i jego ... »

Od: Lokator 2

Po co te rewolucje w dobrze prosperującej spółdzielni? Wszystko tam dobrze działało. Przemieszanie kadry i obsadzenie stanowisk swoimi koleżkami - po ... »

Od: Mieszkaniec 2

Witam. Bardzo słuszne pytanie. Kto to w ogóle wymyślił z tym mostem?! Dzwoniłem do UM i stwierdzili, że to na wyraźne życzenie mieszkańców. Jednakowoż... »

Od: s filipowicz

do lokator - jeżeli jesteś lokatorem naszej SM to masz wiele innych możliwości zapoznania się z faktami. Anonimowe wpisy na tym portalu mnie nie wzrus... »

Od: s filipowicz

do adam zapraszam do osobistego kontaktu, chętnie przedstawię realne zmiany a w bliskiej przyszłości będą zebrania na osiedlach więc to idealna okazja... »

Od: s filipowicz

do Bolka tak zostały wykorzenione przyczyna ustała - zaprzestano wyłudzania i oszukiwania. Jestem rocznikiem po PEERELOWSKIM i nie miałem przyjemności... »

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Pliki cookie pozwalają na poznanie twoich preferencji na podstawie zachowań w serwisie. Uznajemy, że jeżeli kontynuujesz korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Poznaj szczegóły i możliwości zmiany ustawień w Polityce Cookies
Zamknij X