Dzisiaj jest: niedziela, 23 kwietnia 2017   Imieniny: Ilona, Jerzy, Wojciech

więcej ›

ZNANI I...

NAJNOWSZE PYTANIA

Od: X

Bardzo dobry człowiek, widać że wkłada serce w to, co robi. Targi różności to świetny pomysł i zawsze chętnie je odwiedzam. Gratuluję działalności. »

brak odpowiedzi

Od: Wielkopolska

Jak się panu podoba, jako przewodniczącemu Zarządu Osiedla zaciemnienie na Wielkopolskiej? Wszystkie służby "olewają" zgłoszenia, a lampy co kilka dni... »

brak odpowiedzi

Od: Beata

Co z boiskiem przy SP nr 9. Jak długo można czekać? »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: Amelia

Panie przewodniczący, czy to prawda że na naszym osiedlu zamalowano trzy przejścia dla pieszych, zaczynam się bać o bezpieczeństwo mojej 7-letniej cór... »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: Wielopole

Na osiedlach brakuje miejsc parkingowych, tymczasem jeden z mieszkańców Wielkopolskiej urządził sobie przed blokiem salon sprzedaży samochodów używan... »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: lokator

Chodzi o remonty a raczej wyburzanie różnych ścian w blokach z wielkiej płyty przez lokatorów remontujących mieszkania we własnym zakresie. Wyczytałe... »

brak odpowiedzi

Od: Eryk

Co pan myśli o tym, że ani Szkoła Podstawowa nr 9, ani nieodległa handlówka mają takie boiska sportowe, jakie mają? Przecież tam nie da się ćwiczyć? C... »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: Alicja

Witam, Chciałam porozmawiać z Panem na temat projektu przebudowy boiska i budowy placu zabaw przy szkole SP9, gdzie można Pana uchwycić? »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: Wanda

Co chcecie od Janoski facet się stara dba o mieszkańców i osiedle a dziećmi niech zajmuje się szkoła i rodzice »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: Joachim

Czy za handlowanie na tych waszych targach różności trzeba wnosić jakąś opłatę handlową, czy coś takiego? »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: Leon

Podobno ruszyły targi staroci organizowane przez wasze osiedle, kiedy można na nie przyjść, czy jest to płatne? »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: Adam

Podobno macie problem z bezdomnymi na osiedlu? »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: Darek

Kiedy będę mógł się wyspać przed nocką zamiast wysłuchiwać "artystów" z pubu obok supersamu? Doprowadziliście do zlikwidowania lokali znacznie cichsz... »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: Janek

Czy na naszym osiedlu w ogóle coś się dzieje? Co ciekawego będzie w najbliższej przyszłości? »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: Wielkopolska

Czy długo musimy jeszcze wysłuchiwać pseudoartystycznych dokonań zespołów zapraszanych do pubu Chimera? Czy w weekend mogę mieć chwilę spokoju w domu? »

brak odpowiedzi

Od: Andrzej

Czy w każdy weekend muszę wysłuchiwać "artystów" produkujących si e w spelunie na Wielkopolskiej? Wycie słychać kilkaset metrów od knajpy. »

brak odpowiedzi

Od: Andrzej

Czy nadejdzie taki dzień, że w weekend, w blokach na Wielkopolskiej będzie można otworzyć okna? W tej chwili jest to niemożliwe, ponieważ w jednej z k... »

brak odpowiedzi

Od: Ewa

Panie przewodniczący, czy pana, jako mieszkańca ul.Wielkopolskiej, nie irytują piątkowe "atrakcje", jakie funduje nam lokal Fox? Przecież to jest nie ... »

brak odpowiedzi

Od: Hieronim

Na naszym osiedlu miały być kamery monitoringu wizyjnego i co? Nic nie widać, żeby były? »

przeczytaj odpowiedź ›

Przewodniczący Zarządu Osiedla Gwarków

Rok urodzenia: 1952
Organizacja: bezpartyjny
Stanowisko: Przewodniczący Zarządu Osiedla Gwarków
Wykształcenie: zawodowe
Stan rodzinny: żona, dwóch synów
Zawód: górnik emeryt
Zainteresowania: filatelistyka, historia, turystyka

Co skłoniło Pana do kandydowania na stanowisko Przewodniczącego Zarządu Osiedla?
Jedną z ważniejszych przesłanek skłaniających mnie do kandydowania na przewodniczącego zarządu osiedla "Gwarków" w Jastrzębiu Zdroju, była chęć dzialania na rzecz społeczności lokalnej. Mieszkam w tym osiedlu od wielu lat i problemy tu występujące są mi dobrze znane. Uważałem, że potrafię sprostać zadaniom wynikającym z pełnienia tej społecznej funkcji.

Jakie problemy występujące na osiedlu uważa Pan za najbardziej istotne?
Problemy wymagające podjęcia zdecydowanych działań dotyczą przede wszystkim ochrony i zabezpieczenia naszego wspólnego mienia, celem eliminowania przypadków dewastacji wind, klatek schodowych, elewacji bloków i budynków użyteczności publicznej. Nadto istotną kwestią jest konieczność kompleksowego remontu nawierzchni i poboczy ulicy Wielkopolskiej. Ważnym zadaniem jest także zagospodarowanie terenów zielonych w jarach przy ul. Beskidzkiej i ul. Małopolskiej oraz budowa przyblokowych parkingów i placów zabaw dla najmłodszych.

Co należałoby zrobić, aby przyczynić się do poprawy sytuacji na osiedlu?
Do poprawy sytuacji w osiedlu mogą przyczynić się sami jego mieszkańcy, poprzez żywe reagowanie na napotykane akty wandalizmu, wspódziałanie z Policją i Strażą Miejską oraz własne poszanowanie wspólnego dobra.

Czym Pan się zajmie podczas obecnej kadencji?
Podczas obecnej kadencji będę czynił sukcesywne starania w kierunku przedstawiania problemów naszego osiedla władzom miasta, celem zabezpieczenia odpowiednich środków finansowych w budżecie na realizację nakreślonych zadań. Zamierzam także podtrzymywać współpracę ze Spółdzielnią Mieszkaniową "Nowa", która sprawy osiedla również ma na względzie. Nadto nie pozostanę obojętny na bieżące problemy zgłaszane przez mieszkańców. Istotną rolę upatrują też w angażowaniu dla wielu przedsięwzięć radnych tegoż osiedla.

W jaki sposób problemy osiedla będą przez Pana rozwiązywane?
Rozwiązywanie wszelkich problemów dotyczących osiedla jest dla mnie jako przewodniczącego zarządu sprawą priorytetową. Jednakże dla uzyskania widocznych efektów, nieoodzowne jest zintegrowanie działań tych wszystkich, którym dobro społeczne nie jest obojętne.

artykuły ›

wiadomości ›

PRZECZYTAJ WYPOWIEDŹ

Beata pyta:

Co z boiskiem przy SP nr 9. Jak długo można czekać?

Kazimierz Janoska:

Szanowana Pani, sprawy boiska przy SP nr 9 nie odpuszczamy. Walczymy o nie. Na marcowym zebraniu osiedla Gwarków z panią prezydent poruszaliśmy ten problem i zażądaliśmy jednoznacznych deklaracji. Usłyszeliśmy, że problem boisk w mieście będzie kompleksowo rozwiązany. Trzymamy za słowo! I będziemy przyglądać się, jak władza realizuje swoje obietnice!

KOMENTARZE DO WYPOWIEDZI

do Pani Beaty:

Pan Kazimierz "walczył" jak LEW o boisko :))) Jeżeli chodzi o stan faktyczny to dzieci będą miały boisko wyremontowane i będzie to we wrześniu. To jest informacja z pierwszej ręki.

Anka:

To już bardziej uwierzę, że przyjdzie taki dzień, że będę mogła normalnie przejść chodnikiem koło "Góralskiej Chaty".

Śmiech:

Jedyne co udaje się Janosce, to organizacja wycieczek.

walka z wiatrakami:

Jaka walka,co znaczy walczymy, z kim? panie Janoska.Pan myli epoki,ale tylko pan dobrze na tym wychodzisz.Pan grasz role wiatraka, co rzekomo" walczy" z wiatrem da poklasku, czy tylko? Jak cos jest potrzebne i sa fundusze,bo podatnik wnosi podatki, to nalezy to zrobic,i to wszystko. Przypisywanie sobie komicznej walecznosci, jest charakterystyczne dla ludzi watpliwej wartosci, przeszlosci,o watpliwych kwalifikacjach. Albo jest cos potrzebne , albo nie.

Marek:

Do Śmiech - a wpis do ewidencji działalności ma ?, wpis do rejestru organizatorów wycieczek itp Marszałka ma ?, a gwarancje ubezpieczeniową płaci? Jak nie to coś tu nie pasuje a taki dobry i uczciwy.

DODAJ KOMENTARZ DO WYPOWIEDZI

Twoje imię:

Komentarz:

przeczytaj pozostałe odpowiedzi

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Od: Marek

Do Śmiech - a wpis do ewidencji działalności ma ?, wpis do rejestru organizatorów wycieczek itp Marszałka ma ?, a gwarancje ubezpieczeniową płaci? Jak... »

Od: Ubaw

Osiedla chwilami przypomina dżunglę Calais, a ten chwali sie osiągnięciami. »

Od: mieszkaniec

nie ma innych wydatkow z tego budzetu tylko kamery na wielkopolskiejtam sa nie potrzebnea te pieniadze mozna lepiej sporzytkowac »

Od: ja

do amelii od kiedy takie male dziecko chodzi samo przez droge »

Od: Wielkopolska

Co pan zrobił dla mieszkańców w ta prostych sprawach, jak to, że firma wywożąca gabaryty zawsze pozostawia część z nich? Czy zauważył pan, że przy sch... »

Od: Wielkopolska

Uprzejmie donosze p Janoska,jest niedobrze i bedzie jeszcze gorzej. Bo wycieczkami dla wybranych,i niby zlustrowanych, nie uda sie zmienic pesymistycz... »

Od: Marek

O jakiej działalności mówi Janoska? »

Od: walka z wiatrakami

Jaka walka,co znaczy walczymy, z kim? panie Janoska.Pan myli epoki,ale tylko pan dobrze na tym wychodzisz.Pan grasz role wiatraka, co rzekomo" walczy"... »

Od: Dorka

Skoro tak stara się o osiedle, to co zrobił w sprawie oświetlenia ul. Wielkopolskiej? Oświetlenie nie działa co kilka nocy, a to nie Janoska ciągle in... »

Od: Pet

Pchał się do władzy, to niech coś robi dla mieszkańców. Śmieszy mnie, jak Janoska nie może się przepchać pomiędzy samochodami zaparkowanymi na chodnik... »

Od: Śmiech

Jedyne co udaje się Janosce, to organizacja wycieczek. »

Od: Anka

To już bardziej uwierzę, że przyjdzie taki dzień, że będę mogła normalnie przejść chodnikiem koło "Góralskiej Chaty". »

Od: do Pani Beaty

Pan Kazimierz "walczył" jak LEW o boisko :))) Jeżeli chodzi o stan faktyczny to dzieci będą miały boisko wyremontowane i będzie to we wrześniu. To ... »

Od: Ewa

Czy będzie jeszcze targ różności przed świętami? »

Od: nana

pewnie pan Janoska ma biegac po osiedlu i szukac wspomnianych aut... a autor chce byc anonimowy....uprzejmie donoszę »

Od: nana

staruszką wszystko przeszkadza w tym miescie bo to miasto ludzi starych.Pewnie pozamykac wszystko , niech juz nie ma gdzie spędzic popołudnia , a jak ... »

Od: wlkp

Znowu Pan doradził - zgłosić sprawę do służb, albo do adm. Skoro ludzie zgłaszają problem do Pana, to może powinien się pan sprawą zainteresować, albo... »

Od: odpowiedz

Ci decyzyjni ludzie to tacy wyksztanceni som,oni swoje wiedzom. Po co komu zebry na ulicy, niech holota biega pomiedzy autami. I to jest odpowiedz pan... »

Od: Płaski

Na klatce schodowej bloku 106 od ponad roku mieszka Rudy, a piętro niżej jego rodzice, więc trudno mówić o bezdomnym. »

Od: WLK

Kontrola stanu budynków polegała na ustnej odpowiedzi na pytanie, czy ma pan (pani) uwagi do stanu budynku? »

Od: Patryk

Na najbliższym spotkaniu w Urzędzie Miasta z Panią Prezydent również poruszę temat boisk na naszym osiedlu. »

Od: Wanda

Panie przewodniczący a może lepiej by było gdybyśmy spotykali się na jakiś wspólnych zabawach , jak inni emeryci. »

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Pliki cookie pozwalają na poznanie twoich preferencji na podstawie zachowań w serwisie. Uznajemy, że jeżeli kontynuujesz korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Poznaj szczegóły i możliwości zmiany ustawień w Polityce Cookies
Zamknij X