Dzisiaj jest: czwartek, 21 czerwca 2018   Imieniny: Alicja, Alojzy, Marta

więcej ›

ZNANI I...

NAJNOWSZE PYTANIA

Od: mieszkaniec

Sesja na temat SP17 odbyła się w kwietniu. I co wyszło z tej sesji? Są jakieś postanowienia? »

brak odpowiedzi

Od: Bolek

Czy to prawda, że w nowym roku szkolnym zostanie zwolnionych aż 44 nauczycieli nauczania początkowego? »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: Nauczyciel

Co pani myśli o dodatku dla nauczycieli za wychowawstwo? Obecnie wynosi on 70 zł i to brutto. To żenada! »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: bezrobotny nauc

Nie sądzi pani , że w dobie tak ogromnego bezrobocia ludzi młodych, osoby w pani wieku powinny już zwolnić zajmowane miejsca pracy? »

brak odpowiedzi

Od: Jan

Idzie niż demograficzny. Czy będziecie zamykać szkoły? »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: Ira

A propos chwalonego przedszkola "Pod tęczą" na ul. Wojciecha Korfantego. Czy ktoś zwrócił uwagę, że jedna strona terenu przedszkola graniczy z ogrodem... »

brak odpowiedzi

Od: Mirek

Proszę odpowiedzieć czy to jest w porządku gdy za 2-3 minutowy filmik na youtube miasto - MOK zleca i płaci firmie Infomag 56 tysięcy złotych? Radni ... »

brak odpowiedzi

Od: Ola

Witam. Jak Pani, jako mieszkanka sołectwa, z perspektywy czasu ocenia projekt Niezależnej Inicjatywy Mieszkańców w sprawie utworzenia funduszy sołec... »

brak odpowiedzi

Od: Rodzic

Czy podejmie pani jakieś działania w sprawie kilkukrotnego zalania szkoły w Bziu? Szkoła jest w remoncie, ale to co robi wykonawca to coś strasznego. ... »

brak odpowiedzi

Od: Iwona

Pani Anno! Proszę o odpowiedź, dlaczego w Bziu kiedy jest ciemno, nie palą się jeszcze światła??? Początek Bzia wcześniej jest oświetlony (prawdopodob... »

brak odpowiedzi

Od: Beata

Pani rada. Kieruję to pytanie do Pani, gdyż jest Pani nauczycielem. Jaki jest Pani osobisty stosunek do sytuacji, w której w komisji kwalifikacyjnej d... »

brak odpowiedzi

Od: Jan

Witam serdecznie Pani radna. Jaki jest Pana osobisty stosunek do idei budżetu partycypacyjnego - obywatelskiego? Czy poprze Pan starania o jego wprowa... »

brak odpowiedzi

Od: Maria

Zaczął się rok szkolny. Czy jednak 6-latki powinny się już zacząć uczyć? Co pani na to? »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: nauczyciel

Czy nauczyciele mogą również wypowiedzieć na Radzie Miasta - może mają też problem - ale nie z Dyrekcją ale Radą Rodziców? Mam nadzieję że strony nie ... »

brak odpowiedzi

Od: Matka ucznia SP

Pani radna. Jestem matka ucznia z SP nr 17. To, co dzieje się u nas w szkole przechodzi wszystko. Dyrektor zachowuje się niczym dyktator, chce narzuca... »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: Hieronim

Jak Pani oceni współpracę miasta z AGH. Jestem ciekaw Pani opinii. »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: Aniela

Jestem matką ucznia ZS nr 6, mam taki pytanie: Co dalej z basenem w tej placówce? SANEPID chce go zamknąć, dyrektor nie ma kasy, proszę o interwencję,... »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: Zenek z Bzia

Pani radna, jakie sprawy porusza pani w interpelacjach, jeśli w ogóle jakieś sprawy pani porusza. Można zapytać, które z problemów miasta są dla pani ... »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: Hanna

Czy radni z Okręgu I robią coś by polepszyć warunki na ul. Dębina? W związku z budowa drogi głównej, mieszkańcy ulicy są zmuszeni do brodzenia w błoci... »

przeczytaj odpowiedź ›

Członek Komisji Edukacji oraz Komisji Kultury i Sportu

Rok urodzenia: 1944
Organizacja: Klub Platforma Obywatelska, Prawica Razem
Stanowisko: Radna, członek Komisji Edukacji oraz Komisji Kultury i Sportu.
Wykształcenie: wyższe magisterskie, II i III stopień specjalizacji zawodowej z nauczania początkowego
Stan rodzinny: mąż, syn, córka i czworo wnucząt
Zawód: nauczyciel dyplomowany kształcenia zintegrowanego, doradca metodyczny R.O.D.N., ekspert komisji kwalifikacyjnych i egzaminacyjnych dla nauczycieli ubiegających się o awans zawodowy
Zainteresowania: dobra książka, spacery, dobra kuchnia

artykuły ›

wiadomości ›

PRZECZYTAJ WYPOWIEDŹ

Bolek pyta:

Czy to prawda, że w nowym roku szkolnym zostanie zwolnionych aż 44 nauczycieli nauczania początkowego?

Anna Toborowicz:

Szanowny Internauto, rzeczywiście pani prezydent podczas sesji marcowej podała taką liczbę nauczycieli, którzy mogą być zwolnieni. Jednak, jeśli uda się połączyć przedszkola ze szkołami podstawowymi w postaci zespołów, wówczas być może nie dojdzie do aż tak drastycznych sytuacji.

KOMENTARZE DO WYPOWIEDZI

mieszkaniec:

Czy nauczyciele mają zpewniony etat dozywotnio? Jest ich za dużo jak urzędników w urzędzie i jego jednostkach. Mogą sięe przebranżowiić jak inne zawody. Niech korzystają z usług Powiatowego Urzędu Pracy.

:

Nauczycieli emerytów wysłac na emerytury i będą wolne etaty. Jeżeli nie zechcą to można im wypowiedzieć umowy o pracę. Ile nauczycieli bierze co miesiąc emrytury i wynagrodzenia????

obywatel_sjz:

A czy nauczyciel to jakiś lepszy człowiek? Skoro dzieci jest mało i nie potrzeba tylu nauczycieli to dlaczego mamy ich utrzymywać? Jeśli pani prezydent i radni ze swoich pieniędzy im zapłacą wypłaty to ok ale dlaczego to my mamy płacić za fikcyjne etaty?

rodzic:

Nauczyciele bez problemu mogą się przekwafikować!!! Znaczna ilość tych niby fachowców jest po rocznych kursach w zakresie danego przedmiotu. Za mozliwośc nauczania zapłaciło im Miasto po TYSIĄC złotych za semmestr. W czym problem, to nie sa nawet fachowcy!!!!!!

Róża:

Pani Anna również powinna zwolnic etat w komisji edukacji jest wieloletnią emerytką jedna z najstarszych a na to miejsce przyjąć osobę młodą i prężną .

nauczyciel:

Jeżeli Pani Radna widzi korzyści w połączeniu przedszkoli ze szkołami to jestem zdziwiona... Zawsze myślałam, że patrzy Pani najpierw na potrzeby dziecka ale widocznie interesy nauczycieli są Pani bliższe niż dzieci. Tworzenie "molochów" na pewno nie będzie dobre dla dzieci, ale przecież nauczycielom uratuje to skórę... Bardzo mnie rozczarowała Pani odpowiedź, miałam o Pani inne zdanie...

magda:

Ludzie, ci wstrętni nauczyciele robią przecież tyle krzywdy tym waszym doskonałym dzieciom,na lekcjach kawę piją, siedzą za biurkiem, wakacje mają 2 miesiące, ferie, i w dodatku etaty zapewnione aż do emerytury, jakie to niesprawiedliwe prawda? do "rodzic"- czy Pani tak strasznie zazdrości tych 1000zł dofinansowania do studiów kidy studia kosztują 3300zł? przeciez Pani pracodawca też może Pani dofinansować, choćby z UP- Krajowy Fundusz Szkoleniowy. A może się Pani nie chce? do "obywatel SJZ" - co to sa fikcyjne etaty?

DODAJ KOMENTARZ DO WYPOWIEDZI

Twoje imię:

Komentarz:

przeczytaj pozostałe odpowiedzi

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Od: magda

Ludzie, ci wstrętni nauczyciele robią przecież tyle krzywdy tym waszym doskonałym dzieciom,na lekcjach kawę piją, siedzą za biurkiem, wakacje mają 2 m... »

Od: nauczyciel

Jeżeli Pani Radna widzi korzyści w połączeniu przedszkoli ze szkołami to jestem zdziwiona... Zawsze myślałam, że patrzy Pani najpierw na potrzeby dzie... »

Od: Róża

Pani Anna również powinna zwolnic etat w komisji edukacji jest wieloletnią emerytką jedna z najstarszych a na to miejsce przyjąć osobę młodą i prężną ... »

Od: rodzic

Nauczyciele bez problemu mogą się przekwafikować!!! Znaczna ilość tych niby fachowców jest po rocznych kursach w zakresie danego przedmiotu. Za mozliw... »

Od: obywatel_sjz

A czy nauczyciel to jakiś lepszy człowiek? Skoro dzieci jest mało i nie potrzeba tylu nauczycieli to dlaczego mamy ich utrzymywać? Jeśli pani prezyden... »

Od:

Nauczycieli emerytów wysłac na emerytury i będą wolne etaty. Jeżeli nie zechcą to można im wypowiedzieć umowy o pracę. Ile nauczycieli bierze co mies... »

Od: mieszkaniec

Czy nauczyciele mają zpewniony etat dozywotnio? Jest ich za dużo jak urzędników w urzędzie i jego jednostkach. Mogą sięe przebranżowiić jak inne zawo... »

Od: SJZ

Pani prezydent ma bardzo dużo niewykorzystanych środków finansowych na odprawy emerytalne dla urzędników magistratu i pobierającyych emerytury z ZUS. ... »

Od: mieszkaniec

Kasy w budżecie miasta jest dużo, ale brakuje dobrego gospodarza. Zmiana na stanowisku prezydenta miasta była konieczna, ale wybór pani Hetman to wiel... »

Od: wyborca

Vudżet miasta ma się bardzo dobrze. 30.09.br. prezydent miasta przekazała WIELKĄ DOTACJĘ dla klubu piłkarskiego GKS 1962 - klub prywatny Plaster. Jak ... »

Od: furas

tak to już jet jedni maja wiecznie mało chodź powinni dziękować za to co maja i nie zagarniać więcej !!!!!!! inni nie maja nic ucieszyło by ich wlane ... »

Od: wifi

ijezce dorabiala w szkole jako nauczycielka wiecznie wam malo kasy a ja za 800zl zap...m »

Od: adam

A co jeżeli klasy będą liczyły po trzech uczniów,to dalej pani zdaniem szkoły nie będą zamykane i nauczyciele zwalniani? Pani odpowiedż jest tyle wart... »

Od:

A CZY TO JEST NORMALNE WYBUDOWAĆ KURNIK A NAZWAĆ GO HALĄ MAGAZYNOWA CO NATO PANI RADNA. »

Od: OŚWIECONY RODZIC

MIESZKANIEC BZIA ODPOWIADA KOLEJNEGO MANDATU RADNEGO TO PROSZĘ SIĘ NIE DOPRASZAĆ PANI NIE ODPOWIADA NASZYM WYMOGĄ I OCZEKIWAŃ. »

Od: DO RODZICA

JAKI remont szkoły taka radna kogo wybraliście to macie .A o pomoc do NIEBIOS wybierajcie tak dalej.KOLEJNY mandat to MASAKRA. »

Od:

KOLEJNY PANI MANDAT RADNEJ TO MASAKRA........... »

Od: HISTORYK

PANI ANNO JAK SIĘ PANI PODOBA WYBUDOWANY KURNIK W PARKU PO BYŁYCH WŁAŚCICIELACH ZIEMSKICH. »

Od: Adam

Mieszkam na Wielkopolskiej, a takie wychowywanie to norma. Dzieciom wyrzuca się jedzenie przez okno lub spuszcza w reklamówce na sznurku z balkonu. Ro... »

Od: do Adam

Nie wiem gdzie mieszkasz, ale w normalnej rodzinie nie rzuca się dziecku jedzenia przez okno, i wątpie, żeby 5,6 letnie dziecko same wychodziło na row... »

Od: Maryla

Czy Pani zaczynała swoją edukację ako 7. latka? »

Od: Adam

Za małe do szkoły, ale wystarczająco duże, żeby cały dzień i po zmroku "bawiły" się bez opieki? Jedzenie wyrzucane dzieciom przez okno, a te robią co ... »

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Pliki cookie pozwalają na poznanie twoich preferencji na podstawie zachowań w serwisie. Uznajemy, że jeżeli kontynuujesz korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Poznaj szczegóły i możliwości zmiany ustawień w Polityce Cookies
Zamknij X