Dzisiaj jest: wtorek, 11 grudnia 2018   Imieniny: Damazy, Daniel, Waldemar

więcej ›

ZNANI I...

NAJNOWSZE PYTANIA

Od: obserwator

Kiedy wreszcie personel sprzątający w szkołach będzie zatrudniany w zależności od powierzchni do sprzątania tj. posadzek, bo okna i lamperie są myte c... »

brak odpowiedzi

Od: Mama

Proszę o informacje jakie są plany wobec Szkoły Podstawowej nr 10? Czy przypadkiem szkoła nie jest przygotowywana do częściowej likwidacji kosztem utr... »

brak odpowiedzi

Od: Olek

Pani radna, w wyniku zmian związanych z tym że 6-latki nie poszły do szkół, brakuje miejsc pracy dla nauczycieli, wielu straci pracę a w wyniku wprowa... »

brak odpowiedzi

Od: Bolek

Pani radna co ze zwalnianymi nauczycielami nauczania początkowego. Wiadomo, że 6-latki nie idą do szkół, a więc nie będzie godzin na tych nauczycieli.... »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: Rodzic

Od wielu lat dzieci z klas 1-3 jeździły w ramach lekcji wf na basen. Teraz po interwencji jednej babci, dzieci z całego Jastrzębia nie będą jeździły n... »

brak odpowiedzi

Od: Aga

Pani Elżbieto z którą lewicą pani się utożsamia? Z tą Milera i Motowidły czy z tą nowszą od pana Gołębiowskiego? »

brak odpowiedzi

Od: teresa

Pani Elżbieto głosowałam na Panią w wyborach samorządowych, więc zwracam się do Pani z prośbą o zainteresowanie się oznaczeniem drogi wyjazdowej z Jas... »

brak odpowiedzi

Od: W temacie

Pani Elżbieto, co Pani sądzi o tym, aby nasza Straż Miejska była bardziej restrykcyjna? »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: Janek

Kiedy będzie darmowa komunikacja ? »

brak odpowiedzi

Od: mysz

Ktoś kto nie odpowiada na pytania w czasie kampani wyborczej jest miernym radnym.Dyskwalifikacja Pani Radna w nadchodzącej kadencji. »

brak odpowiedzi

Od: zdziwiony

Raz z SLD innym razem z PO teraz znowu z SLD? Czy listę partyjną traktuje pani jak odzież na różne pory roku? »

brak odpowiedzi

Od: mysz

Pani Elżbieto jest Pani obecnie na listach SLD ale dla mnie jest to mało ważne.Głosuję na człowieka.Pozwolę sobie zadać pytanie w temacie BEZDOMNI>Czy... »

brak odpowiedzi

Od: Beata

Dlaczego w każdych wyborach zmienia Pani barwy polityczne? Czy to dobry przykład dla uczniów? Absolutnie nie dla takich postaw »

brak odpowiedzi

Od: Danuta

Jak, słucham tych taśm,to rządzącym nie zależy na ludziach mądrych i wykształconych.Lepszą promocję mają debile.Oni mają zagłosować i koniec.To się dz... »

brak odpowiedzi

Od: Danuta

Mam pytanie: Jaki budżet w UM został uchwalony dla uczniów wybitnych? To,co moje dziecko przyniosło do domu,to było dla mnie szokiem!Dwie książki,dług... »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: Damian

Pani Elżbieto, widziałem Panią na zebraniu na osiedlu Staszica. Szacunek za upór i determinację!!! Ale co z Sesją Rady Miasta??? Z tego, co mi wiadomo... »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: Michał nauczyc

Czy to, co było przedstawione na ostatniej sesji było rzeczywiście strategią oświatową. Różne głosy słyszałem na ten temat. Co Pani na to? »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: Lechu z Poznańs

Co dalej z bieżnią w ZS nr 2, jakie działania pani podjęła aby ogarnąć tą rozwydrzoną młodzież? »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: Janina

Jak jakiś dzieciak skręci łeb to kto będzie za to odpowiadał? Co to za dziwne żelastwa pobudowano w okolicach SP 19 ni to ławki, ni to nie wiadomo co.... »

przeczytaj odpowiedź ›

Radna, członek Komisji Edukacji oraz Komisji Polityki Społecznej

artykuły ›

wiadomości ›

PRZECZYTAJ WYPOWIEDŹ

Bolek pyta:

Pani radna co ze zwalnianymi nauczycielami nauczania początkowego. Wiadomo, że 6-latki nie idą do szkół, a więc nie będzie godzin na tych nauczycieli. Mówi się o zwolnieniach na masową skalę.

Elżbieta Siwiec:

Szanowny Internauto. Na bieżąco monitoruję sprawę nauczycieli nauczania początkowego. Jest ona przedmiotem moich interpelacji. Jeśli zaś chodzi o los przedszkolaków, to początkowo magistrat mówił o braku miejsc w przedszkolach dla 800 dzieci, potem liczba ta spadła do 108. Zwróciłam się do Urzędu Miasta z propozycją, aby w przypadku konieczności zwolnień tych nauczycieli przyjąć ich w pierwszej kolejności do przedszkoli. Wiadomo przecież, że placówki te borykają się z dużą liczbą przedszkolaków. W ten sposób dzieci miałyby zapewnioną opiekę, a nauczyciele pracę. Mimo wakacji chciałabym zapewnić, że cały czas zajmuję się tą sprawą. Pozdrawiam.

KOMENTARZE DO WYPOWIEDZI

ktoś.:

Wystarczy sesję RM przejrzeć on-line i widać, że pani radna działa dużo i systematycznie - nie tylko w tym temacie.

:

800 nauczycieli do zwolnienia? To chyba prawie wszyscy w mieście:-)

mieszkaniec:

Niech pani radna - pobierająca emeryturę, wypłatę ze szkoły i dietę radnego z naszych podatków - zrezygnuje z etatu w szkole. Młodsza koleżanka, która ma lepszy sposób na edukację i większą wydajność będzie miała środki do życia dla siebie i rodziny. Pani radna czas na działalność społeczna w radzie miasta, za która pobiera pani aż tak wielką dietę. Czy nie czas na odpoczynek?

obserwator:

A może niech odejdą z placówek oświatowych osoby pobierające emerytury z ZUS-u i wypłaty z naszych podatków? Jedni mają dwa źródła dochodu, a młodzi ludzi są bez pracy.

wyborca:

Niech odejdą wszyscy pracujący emeryci i miejsca pracy będą.

Anna:

Ale po co są szkoły? Żeby nauczyciele mieli pracę, czy żeby dzieci mogły zdobywać wiedzę? Serio uważacie, że przy aktualnym niżu demograficznym nie wolno dopuszczać do zwolnień nauczycieli? A kto będzie opłacał ich (niepotrzebne) pensje? Znowu my wszyscy.

nauczycielka przedszkola:

Ciekawe kto się zajmie nauczycielami nauczania przedszkolnego za dwa lata, gdy oddadzą wszystkie starszaki do szkół... ciekawe, kto im zapewni wówczas pracę, bo przecież jest niż demograficzny. Szczerze nie podoba mi się troska o nauczycieli nauczania początkowego i brak troski o nauczycieli nauczania przedszkolnego. My nie jesteśmy inni, często mamy takie samo, albo i lepsze wykształcenie... Czekam na propozycję zatrudnienia nauczycieli przedszkola za dwa lata gdy znikną grupy, które pójdą do szkół i stworzą pierwsze klasy.

Ktoś:

A co z reformą gimnazjów. Młodzież pójdzie do szkół podstawowych a nauczyciele do zwolnienia. Czy ktoś zaproponuje np. OP, że będzie szukał pracy dla zwalnianych nauczycieli? Czy górę znowu weźmie KOLESIOSTWO? Jak to się dzieje, że jedni nauczyciele pracują w kilku szkołach (jedna umowa na postawie mianowania- etat, dwie umowy o pracę - i dostają ciągle do etatu godziny) a inni nie mają pracy....Ano dzieje się tak Pani Radna. Sama pani o tym DOBRZE wie. Może radni zaczną mieć nad tym kontrolę... Jakoś w Rybniku się da! Nauczyciel z 18 -letnim stażem, który to obserwuje!

:

Czy nauczyciele to ludzie specjalnej troski, o których mają myśleć inni? Tyle ludzi traci pracę i nikt się o nich nie martwi.

DODAJ KOMENTARZ DO WYPOWIEDZI

Twoje imię:

Komentarz:

przeczytaj pozostałe odpowiedzi

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Od:

Czy nauczyciele to ludzie specjalnej troski, o których mają myśleć inni? Tyle ludzi traci pracę i nikt się o nich nie martwi. »

Od: Ktoś

A co z reformą gimnazjów. Młodzież pójdzie do szkół podstawowych a nauczyciele do zwolnienia. Czy ktoś zaproponuje np. OP, że będzie szukał pracy dla ... »

Od: nauczycielka przedszkola

Ciekawe kto się zajmie nauczycielami nauczania przedszkolnego za dwa lata, gdy oddadzą wszystkie starszaki do szkół... ciekawe, kto im zapewni wówczas... »

Od: MAMA

mysle że tu pytanie należy zadać też dyrektorowi szkoły który zatrudnia takich nauczycieli którzy kosztem dzieci realizują swoje chore ambicje bo z na... »

Od: komunia

Na takie pytania pani radna nie odpowiada! Odpowiada tylko na te, które zadaje sobie sama - wygodne i dające możliwość pochwalenia się samą sobą. »

Od: Anna

Ale po co są szkoły? Żeby nauczyciele mieli pracę, czy żeby dzieci mogły zdobywać wiedzę? Serio uważacie, że przy aktualnym niżu demograficznym nie wo... »

Od: wyborca

Niech odejdą wszyscy pracujący emeryci i miejsca pracy będą. »

Od: obserwator

A może niech odejdą z placówek oświatowych osoby pobierające emerytury z ZUS-u i wypłaty z naszych podatków? Jedni mają dwa źródła dochodu, a młodzi l... »

Od: Beata nauczycielka

Czy nie wystarczy pani kilka godzin, skoro ciągle chce pani pracować? Jeśli jest pani uczciwym człowiekiem,to należałoby zadbać o pracę dla tych, dla ... »

Od: rodzic

Dlaczego pani i inne radne i radni blokują w szkołach miejsca dla nauczycieli? Czy to jest w porządku państwoniby społecznicy? Należy mieć nadzieję, ż... »

Od: mieszkaniec

Niech pani radna - pobierająca emeryturę, wypłatę ze szkoły i dietę radnego z naszych podatków - zrezygnuje z etatu w szkole. Młodsza koleżanka, która... »

Od:

800 nauczycieli do zwolnienia? To chyba prawie wszyscy w mieście:-) »

Od: ktoś.

Wystarczy sesję RM przejrzeć on-line i widać, że pani radna działa dużo i systematycznie - nie tylko w tym temacie. »

Od: rodzic2

ponawiam pytanie rodzice, kiedy Pani zamierza odejść bo uczyc już dawno pani przestała , szkoda tylko naszych dzieci ,dziwię się że pan Wędliński na t... »

Od: Prozerpina

Do "max" Jak można wypisywać takie bzdury w dobie tak wielkiego bezrobocia. Czy uważa Pan/i, że pedagog, który skończył niedawno studia i nie pracuje... »

Od: Kazik

O matko.. to jeszcze ta bezsensowna i leniwa straz miejska istnieje w Jastrzębiu... przeciez oni specjalnie dlugo jada na interwencje zeby nic nie rob... »

Od: rodzic

Kiedy pani odejdzie na emeryturę???? to zenujące ze zajmuje pani miejsce pracy i nic nie robi, ludzie i rodzice to widza droga pani, wstyd »

Od: kumaty

A Pani siwiec znów odpowiada tylko na wygodne pytania, które sama sobie zadaje. »

Od: Nie mogę

zT - w pełni się zgadzam (no może bez tego "o k..."). Co do wypowiedzi niejakiej Danuty powiem tylko, że ten zbiór inwektyw to dopiero śmieci. I jeszc... »

Od: Rychu

Taki uhonorowanie uczniow to tylko w POlsce! »

Od: zT

O kur.. Odznakę Wzorowego Ucznia. Co to w ogóle jest? Żarty Pani Elżbieto. »

Od: do mamy Danuty

Być może skromnie p.prezydent obdarował dzieci i zgadzam się z opinią, że materiały promocyjne nie są dla mieszkańców, ale Pani postawa czyt. tych śmi... »

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Pliki cookie pozwalają na poznanie twoich preferencji na podstawie zachowań w serwisie. Uznajemy, że jeżeli kontynuujesz korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Poznaj szczegóły i możliwości zmiany ustawień w Polityce Cookies
Zamknij X