Dzisiaj jest: środa, 26 lutego 2020   Imieniny: Mirosław, Aleksandra, Nestor

więcej ›

ZNANI I...

NAJNOWSZE PYTANIA

Od: Mieszkaniec

Proszę o konkretną odpowiedź a nie mydlenie oczu mieszkańcom. Kiedy będzie nowy miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego? Czekamy już na niego 1... »

brak odpowiedzi

Od: Aga ponownie

mam pytanie, dlaczego nikt nie pomyśli, aby odkupić hotel Diament od JSW i przeznaczyć go na mieszkania socjalne, przecież podobno chodzi tylko o grun... »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: Zdołowana mama

Jest p. członkiem Komisji m. in. od bezrobocia. Gdzie mój syn ma szukać pracy? Urząd pracy mami ofertami pracy a tak naprawdę to nic konkretnego nie u... »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: dziadek mróz

Panie Romanie, odbieram Pana jako optymistę. Czy jest nim pan także jeśli chodzi o odśnieżanie? A co gdy aura zrobi nam psikusa i tegoroczna zima będz... »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: Przemek 30 lat

Pytanie 1 A czy możecie zwołać jeszcze raz Sesje Miasta i na nowo podać od obrady ustawę o ponownym wystąpienia Miasta z MZK Jastrzębia z dniem 31... »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: Radzio

Panie radny los jastrzębskich pasażerów leży teraz w rękach Rady Miasta, siłą rzeczy, także Pana. Czy uważa Pan, że powinniśmy wyjść z MZK? »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: basia

Jak ocenia Pan pracę Straży Miejskiej? Czy strażnicy nie powinni być bardziej stanowczy i restrykcyjni, bo czytałam na JasNecie, że w ogóle zapomnieli... »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: David

Dlaczego nie pojawił się Pan na ostatniej sesji nadzwyczajnej poświęconej komunikacji miejskiej? Nie interesują Pana najważniejsze dla miasta sprawy? ... »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: Zdołowana mama

Jest p. członkiem Komisji m. in. od bezrobocia. Gdzie mój syn ma szukać pracy? Urząd pracy mami ofertami pracy a tak naprawdę to nic konkretnego nie ... »

brak odpowiedzi

Od: Asia

Podobno czeka nas rok pełen wyrzeczeń i niewiele będzie dało się zrobić dla mieszkańców. Czy to prawda? »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: wierny wyborca

Kiedy p. prezydent weźmie się za darmową obiecaną Nam mieszkańcom miasta Jastrzębie - Zdrój komunikacje miejską? Czy coś ruszyło w tej sprawie? »

brak odpowiedzi

Od: Leszek

Jak pan ocenia pracę osiedla Gwarków? »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: Maria

Co roku w budżecie miasta zostają niewykorzystane pieniądze? Co pan na to? Czy my nie mamy ba co przeznaczyć tej kasy i mamy wszystko zrobione? »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: Remik

Słyszałem, że miasto dużo wydaje kasy na energię elektryczną w swoich lokalach. Czy da się wprowadzić jakieś oszczędności? Podobno są to niebagatelne ... »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: aga

mam pytanie, dlaczego nikt nie pomyśli, aby odkupić hotel Diament od JSW i przeznaczyć go na mieszkania socjalne, przecież podobno chodzi tylko o grun... »

brak odpowiedzi

Od: mieszkaniec

Dlaczego tak zalezy panu na oczernianiu PKM niech pan martwi sie zeby w miescie nie znalazla sie jakas dziwna prywatna firma przewozowa »

brak odpowiedzi

Od: Alex

O co chodzi z tą zemstą w sprawach diet? kto i za co się na was mścił. »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: Zygfryd

Co pan myśli o budynku po byłej SP nr 11, który jest obecnie pustostanem. Przecież to horror taka gospodarka miejska, polegając na tym, że mienie nisz... »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: Zbych

O co chodzi z tym obniżeniem diet, czy chodzi tylko o dodatki funkcyjne, czy też w ogóle o zmniejszenie kasy każdemu radnemu? »

przeczytaj odpowiedź ›

Klub Radnych PO, członek Komisji Polityki Gospodarczej i Bezrobocia oraz Komisji Rewizyjnej

artykuły ›

wiadomości ›

PRZECZYTAJ WYPOWIEDŹ

Aga ponownie pyta:

mam pytanie, dlaczego nikt nie pomyśli, aby odkupić hotel Diament od JSW i przeznaczyć go na mieszkania socjalne, przecież podobno chodzi tylko o grunt i wysokie koszta utrzymania, wystarczy zapłacić spółce innym gruntem i mnóstwo ludzi miało by dach nad głową, po co wszystko burzyć i orać?

Roman Foksowicz:

Szanowna Pani, Spółka być może sprzedałaby miastu budynek po hotelu Diament ale niestety po cenie rynkowej na co nas nie stać. Zresztą remont budynku to kolosalne koszty na co również miasta nie stać. Obecnie JSW nie odda grunty za symboliczną złotówkę ani nie zamieni bo cena rynkowa to ponad 3 mln zł (tak słyszałem) i JSW chce go sprzedać . Miasto nie kupi gruntu za taką cenę bo nie ma na to pieniędzy. Wcześniej oczywiście była taka możliwość ale władze miasta nie były tym zainteresowane. Podobnie jak było z budynkiem GCK, gdzie spółka zwróciła się do miasta z propozycja zakupu za 800 tys. zł. Poprzednie władze nie były tym zainteresowane aby Kupis budynek GCK (po remoncie) za tak korzystną cenę. Tymczasem za wynajem pomieszczeń na potrzeby MOK (kino Centrum) płacimy co roku duże pieniądze i dano GCK już by się spłaciło. Obecnie JSW ze względu na sytuacje finansową nie pozwoli sobie na propozycje obniżenia ceny gruntu po byłym hotelu Diament. Sprzeda go raczej za cenę rynkową.

KOMENTARZE DO WYPOWIEDZI

mieszkaniec:

To prezydent Ogiegło nie zgodził się na zakup budynku GCK za te 800 tysięcy złotych, czyli Pan z PO.

Robert:

Natomiast Janeckiemu nie można nic zarzucić. Bo nie zrobił przez te 16 lat prawie nic : - )

Janusz Ogieglo:

Za czasow mojej prezydentury nie bylo mowy o kupnie GCK Po roku 2002 bylem prezesem JAT do ktorej nalezal GCK Wyremontowalem obiekt miedzy innymi sprowadzilem za symboliczna zlotowke krzesla z likwidowanego kina w Opolu .Kiedy JSW wystawila obiekt do sprzedazy namawialem owczesne wladze niestety nic z tego nie wyszlo.Do dzisiaj ubolewam bo dyskontow mamy w nadmiarze a obiektow kultury znacznie mniej.

onyx:

Na remont Diamentu miasto nie miało pieniędzy, ale na planowaną bezpłatną komunikację miejską pańska partia pod nazwą PO kasę znajdzie, żeby się tylko utrzymać na stołkach.

joanna:

jak to nasze miasto wygląda,jakies galerie,supermakety,zła władza poprzednich partii i ich rządów doprowadziły do obecnego stanu

:

Niech Roam F. powie ile faktycznie ludzi mieszka w mieście, a ile jest obecnie zameldowanych? Dobrze, że PO przerżnęło wybory to przynajmniej nie zdążyli sprywatyzować - sprzedać kopalń. Za rządów PiS bardzo wzrosła cena akcji JSW SA z około 8 zł do 70 zł za 1 akcję.

romus:

Za rządów PiS wzrosły ceny akcji JSW. Za PO nie było Ligi Mistrzów, a teraz jest.

włodek:

Panie Foksewicz jak już Pan wypowiadasz się w jakiejś sprawie to proszę o konkrety a nie "remont budynku to kolosalne koszty" ,"bo cena rynkowa to ponad 3 mln zł (tak słyszałem)" , " za wynajem pomieszczeń na potrzeby MOK ... płacimy ... duże pieniądze( ile?)".

koleś:

A ile SET tysięcy złotych płacimy spółdzielniom mieszkaniowym za mieszkania??? Dlaczego rada miasta sprzedaje mieszkania komunalne najemcom z wielką bonifikatą. Nabywcy zbywają mieszkania na wolnym rynku i nie zwracają bonifikaty do UM, bo nikt tego nie sprawdza! Wstyd, że mamy takich radnych!

Grzegorz:

A gdzież to był pan radny przez wcześniejsze lata żeby zainteresować się MOKIEM? Nie ma to jak teraz wykazywać zainteresowanie bo kampania wyborcza już ruszyła.

do Włodek od Grzegorza:

Szanowny panie jakie koszty ponosi gmina za wynajem pomieszczeń dla MOKu znajdzie pan w odpowiedzi na interpelację radnej Filipowicz w tym temacie. Pewnie dozna pan takiego samego szoku jak ja jakie to są pieniądze.

eryk:

Co za głupie gadanie, trzeba było zrobić tam kilkadziesiąt mieszkań i sprzedać po cenie rynkowej, sam bym kupił a spółka by zarobiła drugie tyle. A nie wyburzyć i się cieszyć z własnej głupoty.

do Romus:

Za rządów PO było w zimę cieplej, a teraz jest w zimę zimniej - i co ma piernik do wiatraka ?

Hera:

Panie Foksowicz. Jest Pan teraz v-ce prezydentem . Może Pan wykorzystać wiedzę i umiejętności współpracy , niestety byłego v-ce prezydenta , i podciągnąć sprawę do końca . Z tego co wiem , to wyceny są zrobione , strona "węglowa" jest tym zainteresowana więc w czym problem ? Brakuje wiedzy , chęci czy umiejętności negocjacyjnych ? Jestem pracownikiem spółki i jedno Panu powiem , drugiego tak zaangażowanego w pracę na rzecz Miasta jak Rakoczy nie było i długo nie będzie , a pracuję już 30 lat . I jeszcze jestem mieszkańcem Jastrzębia . Jeszcze .

do Hera:

Panie Ryśku przestanie Pan wychwalać siebie.

DODAJ KOMENTARZ DO WYPOWIEDZI

Twoje imię:

Komentarz:

przeczytaj pozostałe odpowiedzi

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Od: do Hera

Panie Ryśku przestanie Pan wychwalać siebie. »

Od: Hera

Panie Foksowicz. Jest Pan teraz v-ce prezydentem . Może Pan wykorzystać wiedzę i umiejętności współpracy , niestety byłego v-ce prezydenta , i podciąg... »

Od: do Romus

Za rządów PO było w zimę cieplej, a teraz jest w zimę zimniej - i co ma piernik do wiatraka ? »

Od: eryk

Co za głupie gadanie, trzeba było zrobić tam kilkadziesiąt mieszkań i sprzedać po cenie rynkowej, sam bym kupił a spółka by zarobiła drugie tyle. A ni... »

Od: do Włodek od Grzegorza

Szanowny panie jakie koszty ponosi gmina za wynajem pomieszczeń dla MOKu znajdzie pan w odpowiedzi na interpelację radnej Filipowicz w tym temacie. Pe... »

Od: Grzegorz

A gdzież to był pan radny przez wcześniejsze lata żeby zainteresować się MOKIEM? Nie ma to jak teraz wykazywać zainteresowanie bo kampania wyborcza ju... »

Od: koleś

A ile SET tysięcy złotych płacimy spółdzielniom mieszkaniowym za mieszkania??? Dlaczego rada miasta sprzedaje mieszkania komunalne najemcom z wielką b... »

Od: jarzabek

Panie Romanie od kiedy pamiętam to zawsze jest pan pod górkę a jezeli chodzi o komunikację to pan się myli .1994 r. dali nam do zrozumienia ze bedzie ... »

Od: włodek

Panie Foksewicz jak już Pan wypowiadasz się w jakiejś sprawie to proszę o konkrety a nie "remont budynku to kolosalne koszty" ,"bo cena rynkowa to po... »

Od: włodek

A ja napiszę coś przewrotnego. Nie dziwię się że Pani synek nie może znaleźć pracy skoro pracy szuka dla niego "mamusia". Akurat na dzień dzisiejsz... »

Od: romus

Za rządów PiS wzrosły ceny akcji JSW. Za PO nie było Ligi Mistrzów, a teraz jest. »

Od:

Niech Roam F. powie ile faktycznie ludzi mieszka w mieście, a ile jest obecnie zameldowanych? Dobrze, że PO przerżnęło wybory to przynajmniej nie zdąż... »

Od: joanna

jak to nasze miasto wygląda,jakies galerie,supermakety,zła władza poprzednich partii i ich rządów doprowadziły do obecnego stanu »

Od: onyx

Na remont Diamentu miasto nie miało pieniędzy, ale na planowaną bezpłatną komunikację miejską pańska partia pod nazwą PO kasę znajdzie, żeby się tylko... »

Od: Janusz Ogieglo

Za czasow mojej prezydentury nie bylo mowy o kupnie GCK Po roku 2002 bylem prezesem JAT do ktorej nalezal GCK Wyremontowalem obiekt miedzy innymi spro... »

Od: Robert

Natomiast Janeckiemu nie można nic zarzucić. Bo nie zrobił przez te 16 lat prawie nic : - ) »

Od: mieszkaniec

To prezydent Ogiegło nie zgodził się na zakup budynku GCK za te 800 tysięcy złotych, czyli Pan z PO. »

Od: Albin2

Czy rozwój gospodarczy chcecie pobudzać nakazując przedsiębiorcą wymianę ogrodzeń i szyldów, bo prezydentowi z Waszej partii się nie podobają? »

Od: Aga ponownie

Mam pytanie, dlaczego nikt nie pomyśli, aby odkupić hotel Diament od JSW i przeznaczyć go na mieszkania socjalne, przecież podobno chodzi tylko o grun... »

Od: Albin

Czy jakiejś partii lub komuś zależy na tym, aby nie dopuścić do bezpłatnej komunikacji w mieście? »

Od: Albin

Podobno jedna konkretna partia blokuje wasze działania związane z wprowadzeniem bezpłatnej komunikacji? »

Od: maro

i tak będą się oskarżać do końca kadencji a powstanie tylko nowy market kosztem targowiska i 50 topól które wycieli »

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Pliki cookie pozwalają na poznanie twoich preferencji na podstawie zachowań w serwisie. Uznajemy, że jeżeli kontynuujesz korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Poznaj szczegóły i możliwości zmiany ustawień w Polityce Cookies
Zamknij X