Dzisiaj jest: wtorek, 26 maja 2020   Imieniny: Ewelina, Paulina, Filip

więcej ›

ZNANI I...

NAJNOWSZE PYTANIA

Od: Dorota

Czy ZO podejmie jakieś kroki w sprawie dzikich imprez w pubie koło Supersamu? Weekend to prawdziwa katorga, głośna "muzyka" produkowana przez pseudoar... »

brak odpowiedzi

Od: Matka

SM Nowa nie reaguje na zgłoszenia, więc może pan zajmie się sprawą zastawiania chodnika przy schodach pomiędzy blokiem 107 i 106? Paniusia jeżdżąca Fo... »

brak odpowiedzi

Od: Lica

Czy kamery na waszym osiedlu, o które Pan zawsze zabiegał, zdały egzamin? »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: X

Bardzo dobry człowiek, widać że wkłada serce w to, co robi. Targi różności to świetny pomysł i zawsze chętnie je odwiedzam. Gratuluję działalności. »

brak odpowiedzi

Od: Wielkopolska

Jak się panu podoba, jako przewodniczącemu Zarządu Osiedla zaciemnienie na Wielkopolskiej? Wszystkie służby "olewają" zgłoszenia, a lampy co kilka dni... »

brak odpowiedzi

Od: Beata

Co z boiskiem przy SP nr 9. Jak długo można czekać? »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: Amelia

Panie przewodniczący, czy to prawda że na naszym osiedlu zamalowano trzy przejścia dla pieszych, zaczynam się bać o bezpieczeństwo mojej 7-letniej cór... »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: Wielopole

Na osiedlach brakuje miejsc parkingowych, tymczasem jeden z mieszkańców Wielkopolskiej urządził sobie przed blokiem salon sprzedaży samochodów używan... »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: lokator

Chodzi o remonty a raczej wyburzanie różnych ścian w blokach z wielkiej płyty przez lokatorów remontujących mieszkania we własnym zakresie. Wyczytałe... »

brak odpowiedzi

Od: Eryk

Co pan myśli o tym, że ani Szkoła Podstawowa nr 9, ani nieodległa handlówka mają takie boiska sportowe, jakie mają? Przecież tam nie da się ćwiczyć? C... »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: Alicja

Witam, Chciałam porozmawiać z Panem na temat projektu przebudowy boiska i budowy placu zabaw przy szkole SP9, gdzie można Pana uchwycić? »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: Wanda

Co chcecie od Janoski facet się stara dba o mieszkańców i osiedle a dziećmi niech zajmuje się szkoła i rodzice »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: Joachim

Czy za handlowanie na tych waszych targach różności trzeba wnosić jakąś opłatę handlową, czy coś takiego? »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: Leon

Podobno ruszyły targi staroci organizowane przez wasze osiedle, kiedy można na nie przyjść, czy jest to płatne? »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: Adam

Podobno macie problem z bezdomnymi na osiedlu? »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: Darek

Kiedy będę mógł się wyspać przed nocką zamiast wysłuchiwać "artystów" z pubu obok supersamu? Doprowadziliście do zlikwidowania lokali znacznie cichsz... »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: Janek

Czy na naszym osiedlu w ogóle coś się dzieje? Co ciekawego będzie w najbliższej przyszłości? »

przeczytaj odpowiedź ›

Od: Wielkopolska

Czy długo musimy jeszcze wysłuchiwać pseudoartystycznych dokonań zespołów zapraszanych do pubu Chimera? Czy w weekend mogę mieć chwilę spokoju w domu? »

brak odpowiedzi

Od: Andrzej

Czy w każdy weekend muszę wysłuchiwać "artystów" produkujących si e w spelunie na Wielkopolskiej? Wycie słychać kilkaset metrów od knajpy. »

brak odpowiedzi

Przewodniczący Zarządu Osiedla Gwarków

Rok urodzenia: 1952
Organizacja: bezpartyjny
Stanowisko: Przewodniczący Zarządu Osiedla Gwarków
Wykształcenie: zawodowe
Stan rodzinny: żona, dwóch synów
Zawód: górnik emeryt
Zainteresowania: filatelistyka, historia, turystyka

Co skłoniło Pana do kandydowania na stanowisko Przewodniczącego Zarządu Osiedla?
Jedną z ważniejszych przesłanek skłaniających mnie do kandydowania na przewodniczącego zarządu osiedla "Gwarków" w Jastrzębiu Zdroju, była chęć dzialania na rzecz społeczności lokalnej. Mieszkam w tym osiedlu od wielu lat i problemy tu występujące są mi dobrze znane. Uważałem, że potrafię sprostać zadaniom wynikającym z pełnienia tej społecznej funkcji.

Jakie problemy występujące na osiedlu uważa Pan za najbardziej istotne?
Problemy wymagające podjęcia zdecydowanych działań dotyczą przede wszystkim ochrony i zabezpieczenia naszego wspólnego mienia, celem eliminowania przypadków dewastacji wind, klatek schodowych, elewacji bloków i budynków użyteczności publicznej. Nadto istotną kwestią jest konieczność kompleksowego remontu nawierzchni i poboczy ulicy Wielkopolskiej. Ważnym zadaniem jest także zagospodarowanie terenów zielonych w jarach przy ul. Beskidzkiej i ul. Małopolskiej oraz budowa przyblokowych parkingów i placów zabaw dla najmłodszych.

Co należałoby zrobić, aby przyczynić się do poprawy sytuacji na osiedlu?
Do poprawy sytuacji w osiedlu mogą przyczynić się sami jego mieszkańcy, poprzez żywe reagowanie na napotykane akty wandalizmu, wspódziałanie z Policją i Strażą Miejską oraz własne poszanowanie wspólnego dobra.

Czym Pan się zajmie podczas obecnej kadencji?
Podczas obecnej kadencji będę czynił sukcesywne starania w kierunku przedstawiania problemów naszego osiedla władzom miasta, celem zabezpieczenia odpowiednich środków finansowych w budżecie na realizację nakreślonych zadań. Zamierzam także podtrzymywać współpracę ze Spółdzielnią Mieszkaniową "Nowa", która sprawy osiedla również ma na względzie. Nadto nie pozostanę obojętny na bieżące problemy zgłaszane przez mieszkańców. Istotną rolę upatrują też w angażowaniu dla wielu przedsięwzięć radnych tegoż osiedla.

W jaki sposób problemy osiedla będą przez Pana rozwiązywane?
Rozwiązywanie wszelkich problemów dotyczących osiedla jest dla mnie jako przewodniczącego zarządu sprawą priorytetową. Jednakże dla uzyskania widocznych efektów, nieoodzowne jest zintegrowanie działań tych wszystkich, którym dobro społeczne nie jest obojętne.

artykuły ›

wiadomości ›

PRZECZYTAJ WYPOWIEDŹ

Lica pyta:

Czy kamery na waszym osiedlu, o które Pan zawsze zabiegał, zdały egzamin?

Kazimierz Janoska:

Szanowny Internauto, oczywiście, że zdały egzamin! Najlepszy przykład, który potwierdza powyższą tezę, stanowi kamera na wysokości Tesco, gdzie piesi, przynajmniej do niedawna, skracali sobie drogę, narażając się na poważne niebezpieczeństwo. Od kiedy zainstalowano tam monitoring, mieszkańcy osiedla zachowują się bardziej przezornie, korzystając z przejścia dla pieszych. Ale na tym nie koniec naszych ambicji. Chodzi o dwie kolejne kamery nieopodal przejścia dla pieszych. A dokładnie vis-à-vis parafii św. Brata Alberta i w pobliżu skrzyżowania z Małopolską. To wyjątkowo wrażliwe miejsca, gdzie piesi narażeni są na duże niebezpieczeństwo.

KOMENTARZE DO WYPOWIEDZI

:

Przecież wierni nigdy nie przechodzą na przejściu dla pieszych tylko obok. Kamery nie będzie, bo przeszkadzałaby w działalności Chaty.

jaś:

przydałyby się kamery wzdłuż bloku 105, gdzie na zakazie stoją auta i utrudniają przejazd. szczególnie teraz, gdy jest zwiększony ruch w związku z objazdem. SM nie reaguje, dla pewności nie jeżdżą tamtędy, żeby nie dostrzegać problemu

Jan:

Tak tak kierowcy polują na pieszych. Ileż to przypadków ze pieszy wchodzi na pasy tuż przed autem nie dając kierowcy szans na hamowanie.a będąc na pasach ani spojrzy na boki czy nie ma zagrożenia gdy np rozmawia przez komórkę.

Darek:

Czy te kamery pokazały panu, że przed blokiem 106 na Wielkopolskiej, nawiasem mówiąc znajduje się tam siedziba ZO, od 24 września nie działa oświetlenie? Ja interweniowałem w tej sprawie, a czy pan coś zrobił z tym problemem?

grzegorz:

Na ulicy Wielkopolskiej przed blokiem 108 powstało boisko do siatkówki plażowej. Jesienią zdemontowano słupki i siatkę.Jest za chwile lipiec, czemu nie wróciło to na swoje miejsce ?

DODAJ KOMENTARZ DO WYPOWIEDZI

Twoje imię:

Komentarz:

przeczytaj pozostałe odpowiedzi

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Od: Marek

Czy to prawda, że ZO chroni ten lokal, bo często go odwiedzają? »

Od: wlkp

Pan przewodniczący odpowiada tylko na pytania dla niego wygodne- żeby się móc wykazać działalnością, lub na pytania, które sam zadaje - żeby się wykaz... »

Od: wlkp

Zgadzam się w 200% i dziwi mnie, że nikt nie reaguje, a z rozmów z sąsiadami wszyscy są wkurzeni na te "atrakcje" piątkowo-sobotnie. Pan przewodnicząc... »

Od: grzegorz

Na ulicy Wielkopolskiej przed blokiem 108 powstało boisko do siatkówki plażowej. Jesienią zdemontowano słupki i siatkę.Jest za chwile lipiec, czemu ni... »

Od: Darek

Czy te kamery pokazały panu, że przed blokiem 106 na Wielkopolskiej, nawiasem mówiąc znajduje się tam siedziba ZO, od 24 września nie działa oświetlen... »

Od: Jan

Tak tak kierowcy polują na pieszych. Ileż to przypadków ze pieszy wchodzi na pasy tuż przed autem nie dając kierowcy szans na hamowanie.a będąc na pas... »

Od: jaś

problem wyburzania ścian, jest od dawna nieaktualny. budynki miały wytrzymać 30 lat, teraz mogą się rozsypywać nawet bez wyburzania ścian »

Od: jaś

"polecam zwrócić się do ..." taką radą.... »

Od: jaś

przydałyby się kamery wzdłuż bloku 105, gdzie na zakazie stoją auta i utrudniają przejazd. szczególnie teraz, gdy jest zwiększony ruch w związku z obj... »

Od: Jojo

Obserwuję, obserwuję i nic. »

Od:

Przecież wierni nigdy nie przechodzą na przejściu dla pieszych tylko obok. Kamery nie będzie, bo przeszkadzałaby w działalności Chaty. »

Od: Marek

Do Śmiech - a wpis do ewidencji działalności ma ?, wpis do rejestru organizatorów wycieczek itp Marszałka ma ?, a gwarancje ubezpieczeniową płaci? Jak... »

Od: Ubaw

Osiedla chwilami przypomina dżunglę Calais, a ten chwali sie osiągnięciami. »

Od: mieszkaniec

nie ma innych wydatkow z tego budzetu tylko kamery na wielkopolskiejtam sa nie potrzebnea te pieniadze mozna lepiej sporzytkowac »

Od: ja

do amelii od kiedy takie male dziecko chodzi samo przez droge »

Od: Wielkopolska

Co pan zrobił dla mieszkańców w ta prostych sprawach, jak to, że firma wywożąca gabaryty zawsze pozostawia część z nich? Czy zauważył pan, że przy sch... »

Od: Wielkopolska

Uprzejmie donosze p Janoska,jest niedobrze i bedzie jeszcze gorzej. Bo wycieczkami dla wybranych,i niby zlustrowanych, nie uda sie zmienic pesymistycz... »

Od: Marek

O jakiej działalności mówi Janoska? »

Od: walka z wiatrakami

Jaka walka,co znaczy walczymy, z kim? panie Janoska.Pan myli epoki,ale tylko pan dobrze na tym wychodzisz.Pan grasz role wiatraka, co rzekomo" walczy"... »

Od: Dorka

Skoro tak stara się o osiedle, to co zrobił w sprawie oświetlenia ul. Wielkopolskiej? Oświetlenie nie działa co kilka nocy, a to nie Janoska ciągle in... »

Od: Pet

Pchał się do władzy, to niech coś robi dla mieszkańców. Śmieszy mnie, jak Janoska nie może się przepchać pomiędzy samochodami zaparkowanymi na chodnik... »

Od: Śmiech

Jedyne co udaje się Janosce, to organizacja wycieczek. »

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Pliki cookie pozwalają na poznanie twoich preferencji na podstawie zachowań w serwisie. Uznajemy, że jeżeli kontynuujesz korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Poznaj szczegóły i możliwości zmiany ustawień w Polityce Cookies
Zamknij X