Dzisiaj jest: środa, 26 lutego 2020   Imieniny: Mirosław, Aleksandra, Nestor

więcej ›

ZNANI I...

NAJNOWSZE PYTANIA

Od: andrzej

Kiedy przedstawi pan poseł oświadczenie majątkowe za rok 2018.Niedługo wybory a oświadczenia brak.Coś do ukrycia?. Domagam się ujawnienia oświadczeni... »

brak odpowiedzi

Od: andrzej

Kiedy będzie spotkanie z wyborcami.Inni posłowie jeżdżą po Polsce a Pan nawet w Jastrzębiu nic nie organizuje. 40 tysięcy złotych Pan wydał na przeja... »

brak odpowiedzi

Od: andrzej

Kiedy Pan przedstawi rozliczenie środków finansowych na biuro Poselskie za 2017 rok jak zrobili to inni Posłowie. Może ma Pan coś do ukrycia.(wydatki... »

brak odpowiedzi

Od: szczepionkowy f

Witam, dwa pytania: czy PiS dalej będzie wspierać depopulację (YT: Szczepionki - jedną z form depopulacji - Prof. zw. dr hab. Stanisław Wiąckowski), ... »

brak odpowiedzi

Od: były górnik

co z rekompensatą za węgiel dla tych co odeszli na emerytury po 2015r,czy Pan nam pomoże odzyskać deputaty? »

brak odpowiedzi

Od: ANDRZEJ

Panie Pośle czy emeryci,którzy przeszli na emeryturę po 2015r mają szansę na odzyskanie rekompensaty za węgiel?Czy Pan jako nasz Poseł będzie coś robi... »

brak odpowiedzi

Od: ernest

Panie Pośle to jest brak kultury, że Pan audytuje JSW, że Pan rozdaje karty kadrowe J.P !!!zależy Panu, aby to wszystko legło w gruzach, Ślązacy Panu ... »

brak odpowiedzi

Od: Aneta

Ja 3 raz składałam o mieszkanie i znowu odmowa dalej będę się błąkać rok temu z córka zaliczyłam 4 przeprowadzki teraz mieszkam u pana który nałogowo ... »

brak odpowiedzi

Od: pisowiec

Słyszałem że będzie pan prezesem Jas -Mos ,czy jest to prawda . »

brak odpowiedzi

Od:

Kiedy i Gdzie będzie spotkanie z wyborcami. Pan poseł dużo tankuje i wydaje na spotkania z wyborcami. Kiedy wreszcie można zobaczyć i zadać pytania. »

brak odpowiedzi

Od:

Kto płaci za reklamę przed kwk zofiówka. Proszę o natychmiastową odpowiedz jeżeli jest to z funduszu na biuro poselskie to jest jakiś skandal aby marn... »

brak odpowiedzi

Od:

Czy to jest prawda że ma pan być doradcą nowego Prezydenta w sprawach górnictwa ze względu na pana doświadczenie pracy na dole i pana wykształcenie wy... »

brak odpowiedzi

Od: Pablo

Czy w Pana biurze można dostać plakat A. Dudy ? »

brak odpowiedzi

Od:

kiedy będzie dostępne oświadczenie majątkowe posła. Coś pan ma podobno do ukrycia jak idą pogłoski. Dlatego ta reklama na PÓŁ ROKU PRZED WYBORAMI. ... »

brak odpowiedzi

Od:

Czy istnieje możliwość porównania Pana oświadczenia majątkowego z przed i po otrzymaniu mandatu Posła. Jest brak obecnego oświadczenia majątkowego. ... »

brak odpowiedzi

Od: jan

w związku z brakiem dostępu do oświadczenia majątkowego kończącą kadencję posła nie wiem o ile poseł się wzbogacił przez 4-lata od objęcia funkcji pos... »

brak odpowiedzi

Od:

czy jest możliwość dostępu do oświadczenia majątkowego posła przez przyższłych wyborców. »

brak odpowiedzi

Od:

kiedy będzie dostępne oświadczenie majątkowe w PDF czego poseł się obawia. »

brak odpowiedzi

Od:

dlaczego oświadczenie majątkowe jest bez formatu PDF każdy obywatel ma prawo do wglądu w oświadczenie majątkowe posła chyba że poseł ma coś do ukryci... »

brak odpowiedzi

Poseł na Sejm RP

Rok urodzenia: 1961
Organizacja: Klub Prawo i Sprawiedliwość
Stanowisko: Radny, Przewodniczący Zarządu PiS w Jastrzębiu Zdroju, Przew. Zarządu Osiedla Zofiówka, Czł. Komisji Rewizyjnej
Wykształcenie: wyższe techniczne
Stan rodzinny: żona, syn
Zawód: wykonywany: elektroenergetyk, wyuczony: automatyk metrolog
Zainteresowania: sport, polityka samorządowa

Co skłoniło Pana do kandydowania na stanowisko Przewodniczącego Zarządu Osiedla Zofiówka?
Mając kredyt zaufania mieszkańców osiedla, zdecydowałem się na objęcie tej funkcji.. Działalność społeczna daje mi satysfakcję, a sprawowanie funkcji przewodniczącego pozwala na realizację moich zadań na rzecz mieszkańców osiedla.

Jakie problemy występujące na Osiedlu uważa Pan za najbardziej istotne?
Priorytetem są problemy zgłaszane przez mieszkańców podczas spotkania otwartego.
Dylemat, który pozostaje nie rozwiązany od powstania osiedla dotyczy sfery oświaty - brak obiektu szkolnego, duża odległość tymczasowej Szkoły Podstawowej nr 21 od osiedla. Uważam, że sprawa szkoły nr 21, dla dobra mieszkańców, powinna być jak najszybciej rozwiązana. Był okres, kiedy istniała iskierka nadziei na budowę szkoły na osiedlu. W tym celu wykupiono grunty i tu się skończyła nadzieja na nową szkołę.
Otoczenia zakładów pracy również nastręczają uciążliwości mieszkańcom. Najbardziej znamienną z nich jest brak miejsc parkingowych dla pracowników KWK Zofiówka, co się odbija na braku miejsc parkingowych dla mieszkańców.
Problem następny, to przejęcie przez Urząd Miasta od Zakładu Logistyki JSW.S.A. dróg osiedlowych, a w szczególności kwestia odpowiedniego zabezpieczenia ,często spotykanych zimą ,uszkodzeń nawierzchni tych dróg.
Trzeci problem do rozwiązania to tzw. "pieski" – naszym pomysłem postaraliśmy się zainteresować spółdzielnie i Urząd Miasta.


Co należałoby zrobić, aby przyczynić się do poprawy sytuacji na osiedlu Zofiówka?
Po wielu rozmowach i dyskusjach nadszedł czas, by działać.
My -jako zarząd- mamy już na tym polu drobne sukcesy: uruchomienie procedury i zakup konstrukcji do boiska piłki siatkowej, renowacja nawierzchni boiska do piłki nożnej przy ul. Obracaja, wynajmowanie dla młodzieży sal sportowych do siatkówki i piłki nożnej. Organizujemy też imprezy sportowe (do tej pory 6 turniejów sportowych), wyjazdy na grzybobranie, współpracujemy z harcerzami. Wszystkie te działania mają na celu zainteresować młodzież sportem i kulturalną rozrywką.


Czym Pan się zajmie podczas obecnej kadencji?
Podczas tej kadencji chcemy (zarząd) uruchomić obiekty sportowe-boiska do siatkówki i piłki nożnej.
Mamy ambicję doprowadzić do kompromisu pomiędzy rodzicami uczniów SP 21 a władzami oświatowymi, w celu rozwiązania problemu 4 klas w tej szkole.
Jesteśmy zainteresowani również rozwojem Ośrodka Zdrowia (tzw.Okrąglak). Zabiegamy o zainstalowanie w tym obiekcie windy, zmodyfikowanie instalacji elektrycznej, ciepłowniczej i wodnej, ocieplenia budynku.


W jaki sposób problemy osiedla Zofiówka będą przez Pana rozwiązywane?
Działając od kilkunastu lat społecznie, poznałem wielu wartościowych ludzi, którzy wyrażają chęć pomocy w rozwiązywaniu naszych codziennych problemów na osiedlu. Większość decyzji będzie wymagać opinii jego mieszkańców, dlatego w tym celu będziemy organizować spotkania tematyczne.

artykuły ›

wiadomości ›

PRZECZYTAJ WYPOWIEDŹ

andrzej pyta:

Czy jest prawdą że Pana cała rodzina ( żona,syn, rodzice) jeżdzą za państwowe pieniądze niby na koszt Pana wydatków jako posła wydawanych na paliwo. Jaka jest kwota miesięczna wydawana przez Pana na benzynę miesięcznie jako posła.

Grzegorz Matusiak:

Szanowny Panie, nie rozumiem tego pytania. Nie wiem, o czym Pan mówi i co Pan ma na myśli. Jeśli ma Pan informację o rzeczach, które Pan opisuje to proszę o kontakt osobisty ze mną. Poza tym posłowie nie mają ani służbowych samochodów, ani przydziału paliwa.

KOMENTARZE DO WYPOWIEDZI

Jurek:

andrzej ma rację. a w dodatku czytałem ostatnio na blogu pana myślera, że przeorganizował pan biuro, nie ma żadnego prawnika na stałe, jakieś dziwne godziny pracy biura itd. jeśli pan mówi że dieta około 11 tys. na biuro w J-biu na prowadzenie biura i wszelkie koszty związane z funkcjonowaniem to mało to widzę tu jakieś kłamstwo. chyba, że ograniczył pan koszty na prawnika i pracowników, a więcej wydaje pan na benzynę itd.(wtedy to właśnie rodzina by korzystała). Oprócz tych 11 tys. dostaje pan około 10-11 tys. diety za bycie posłem. Czyli razem ponad grubo 20 tys. Wstyd. i pytam się za co?? Za co ??

lokalny:

Panie Grzegorzu czego dokładnie Pan nie rozumie w tym pytaniu? Przecież jest one proste, w czytelny i zrozumiały sposób napisane. Pana odpowiedź świadczy, że dokładnie Pan wie o czym jest pytanie...

jasiu:

Godziny to pon. 10-18, pozostale dni 10-14. Czy to sa dziwne? Raczej nie. Popatrzcie jakie Posel Gadowski ma. Prawnik i porady sa bez zmian wiec w czym rzecz ? Wakat na stanowisku byl jeden dzien, a od dzis wg. Oficjalnej strony nowym dyrektorem jest lukasz kasza. Nareszcie ktos przebojowy z checiami pokieruje biurem. Glupio wam co ?

wiem:

Prawnik jest caly czas ten sam ...złe info masz jurek. PRACOWNIK prosze bardzo Łukasz Kasza i w dodatku dyrektor. Do tej pory nie bylo dyrektora. Godziny poza sroda bez zmian. A biuro przy nowych ludziach pracuje bardzo wydajnie. Wiem bo dzis tam bylem

ja:

Widze ktos frustracje ma i publicznie pierze brudy.to najgorsze co moze byc.

Danuta:

Pytanie andrzeja było proste, tylko że sam poseł coś chyba ukrywa, że tak kręci. Coś musi być na rzeczy.

Prawnik:

jakie publiczne pranie brudów się pytam?! Chodzi o uczciwość i tyle. Jeśli nie ma pan prawnika na etacie z pieniędzy na prowadzenie biura to proszę powiedzieć na co idą te pieniądze. Jeżeli wydatki na benzynę itp. będą bardzo duże w skali miesiąca to oznaczać może , że jeździ z pieniędzy podatnika rodzina posła lub pan tak dużo podróżuje i tyle.

Zbyszek:

Ta sprawa jest dziwna. Kiedyś była afera z Łyżwińskimi jak ciągnęli kasę z publicznych pieniędzy na paliwo nie mając nawet auta. Matusiaki mają w rodzinie dużo aut, więc powinni to jak najszybciej wyjaśnić. Dla ich dobra.

Myslier Robezpier:

Panie pośle , proszę wyjaśnić sprawę paliwa , poseł musi być nieskazitelnie czysty , jeśli to prawda z tym paliwem to należy do odpowiednich organów złożyć zawiadomienie , jeśli to pomówienia to proszę to udowodnić i również skierować informację o tym do odpowiednich organów. Czego Pan nie rozumie ? , żyje pan z publicznych pieniędzy i każdy może sprawdzić czy nie ma nadużyć w ich wydawaniu proste prawda ?

Lepik:

Mam nadzieje , że to tylko pomówienia , zawsze można sprawdzić z zapisu monitoringu jakie auto tankowało jaką miało rejestrację , a na kogo była brana faktura czy rachunek ...i jaki nr rejestracyjny tam widnieje .

ja:

Zobaczcie inteligenci ze matusiak ma 3 biura jastrzebie wodzislaw zory oplac to. Dodaj prawnika pracownika media zusy

aj:

Panie ja , mowa w tym temacie jest o przypuszczalnych nadużyciach , o tankowaniu paliwa przez cala rodzinę na rachunek państwa czyli nasz przez posła RP . To należny wyjaśnić . Osobiście nie chce mi się w to wierzyć , lecz trzeba pamiętać , że to kraj specjalnej troski - Polska .

:

Za przeproszeniem. Ale tylko pytam. A Pan porady w biurze to rzeczywiście świadczy prawnik? Czy student prawa, który będzie prawnikiem? By obiło mi się, że to drugie.

Zenon:

może sprawdzić czy są jakieś poświadczenia kosztów na prawnika przez biuro posła Matusiaka za ostatnie miesiące i będzie wszystko jasne. osobiście oceniam tego posła na poniżej 0 w skali od 0 do 5.

Halkaa:

A gdzie w jastrzebiu jest to biuro PIS żeby sobie tam iść popisceć na jakiś temat?

andrzej:

czekam na wykaz poniesionych kosztów na biuro poselskie za 2017 rok jak pokazali inni posłowie. chyba że brak odwagi

DODAJ KOMENTARZ DO WYPOWIEDZI

Twoje imię:

Komentarz:

przeczytaj pozostałe odpowiedzi

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Od: andrzej

czekam na wykaz poniesionych kosztów na biuro poselskie za 2017 rok jak pokazali inni posłowie. chyba że brak odwagi »

Od: emeryt

Niema sensu zadawać im ważnych pytań (Szereda Matusiak Filipowicz )gdyż na nie nie odpowiadają . »

Od: lokator

Czy jest to prawda że ma pan być prezesem SM . »

Od: elektrykZofiówka

Wilk z lasu lepiej zna się na gwiazdach niż Matusiak na górnictwie :) »

Od: marcinek

Lepszy Matusiak niż Motowidło ! Matusiak walczy o górnictwo ! »

Od:

Raz podobno wdzieli go na dole, jak szedł na obchód z metaniarzem ? »

Od: anonimKWK

Jak taki człowiek może paradować w mundurze górniczym? Tyle miał wspólnego z węglem i górnictwem co wilk z gwiazdami. Wielki obrońca górników się znal... »

Od: Ira

Wracając do nazewnictwa ulic i placów. Czy Pana zdaniem zmiany w nazewnictwach ulic, placów i rond ma jakikolwiek sens ? Po Was przyjdą inni (mam na... »

Od: andrzej

Mam pytanie Pan pracował na powieżchni jako elektryk przez ponad 10 lat jak to możliwe jest że Pan jest emerytem górniczym w wieku 50 lat. Mam nadzie... »

Od: Łukasz

Odpowiedzi oczywiście nie ma...panie Matusiak, gdzie jest boisko na Zofiówce? Pewnie się przypomni przed wyborami a i tak pozostanie to jedynie kiełba... »

Od: aneta

teraz kase na wakacje szykuja muszą przeciez odpocząc od siedzenia na dupie !!!! »

Od: pani

Zastał stadion murowany z jupiterami na Harcerskiej,zostawi na Kasztanowej obciach. »

Od: niebieska eRka

Taaa a na ile ten stadion? 15 000 widzów? Ludzie nie przesadzajcie! Stadion? Ok, 4-5 tyś to optimum dla takiego Jastrzębia. Im większy stadion tym wię... »

Od: Piotr

Rządy koalicji WS i PiS spowodowały cofnięcie miasta w rozwoju o kilkadziesiąt lat, a teraz chcecie je jeszcze ośmieszyć. »

Od: Rafał

Św. p Kaczyński był nie ukrywam miernym politykiem, nie umiał się z nikim dogadać, a jeszcze skłócał. Nazywać co kolwiek jego imieniem, jest conajmnie... »

Od: Ewa

Ja proponuję nazwać rondo imieniem KOZIOŁKA MATOŁKA. Jest bardziej znany i ma zasługi w wychowaniu kilku pokoleń dzieci. »

Od:

Panie Matusiak może zrobimy w Jastrzębiu rondo imienia Agenta Tomka, bądź Alika? w końcu oni "tyle dobrego" zrobili dla tego kraju. Ku chwale Ojczyzny... »

Od: Marek

Jakie zasługi dla Jastrzębia miał Lech Kaczyński? Dla mnie to tylko mierny polityk,przez całe życie wykonujący polecenia brata. »

Od:

Szanowny Panie Pośle proszę o zainteresowaniu się ulicą Północną w Jastrzębiu, UM liczyło na zabudowę Strefy Centrum i jednoczesny remont tej ulicy iw... »

Od: Halkaa

A gdzie w jastrzebiu jest to biuro PIS żeby sobie tam iść popisceć na jakiś temat? »

Od: Zenon

może sprawdzić czy są jakieś poświadczenia kosztów na prawnika przez biuro posła Matusiaka za ostatnie miesiące i będzie wszystko jasne. osobiście oce... »

Od:

Za przeproszeniem. Ale tylko pytam. A Pan porady w biurze to rzeczywiście świadczy prawnik? Czy student prawa, który będzie prawnikiem? By obiło mi si... »

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Pliki cookie pozwalają na poznanie twoich preferencji na podstawie zachowań w serwisie. Uznajemy, że jeżeli kontynuujesz korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Poznaj szczegóły i możliwości zmiany ustawień w Polityce Cookies
Zamknij X