Aleja Piłsudskiego zmieni nazwę?

fot. Marek Wróbel (archiwum)

„Zmienia się dotychczasową nazwę odcinka ulicy o nazwie aleja Józefa Piłsudskiego – drogi publicznej kategorii powiatowej będącej własnością gminy Jastrzębie-Zdrój – zlokalizowanego pomiędzy ulicą Pszczyńską a rondem przy skrzyżowaniu ulic Granicznej, Północnej i alei Józefa Piłsudskiego, na nazwę: aleja Ludwika Piechoczka” – czytamy w projekcie uchwały, który został poddany konsultacjom społecznym w dniach 19-26 września 2022 roku.

Dodajmy zapobiegliwie, że konsultacje miały charakter opiniotwórczy, a ich wyniki nie były wiążące. „Konsultacje uznaje się za ważne bez względu na liczbę uczestniczących w nich podmiotów” – czytamy w stosownym zarządzeniu Prezydenta Miasta Jastrzębie-Zdrój.

  1. Po co to zmieniać nazwę fragmentu ulicy, która ma swą ciągłość. To wprowadza tylko zamieszania dla naszych gości. A oni są ważni dla miasta, bo tu wydają swoje pieniądze robiąc u nas zakupy.
    Proszę wytłumaczyć jak mają jechać goście; skręcić w ul. Piechoczka a po dotarciu do ronda, jadać prosto wjeżdża się w ulicę Piłsudskiego, … . Poddenerwowany gości rozgląda się za tablicami z nazwą ulicy. A potem z numeracją, która już jest tak zagmatwana, że będąc pierwszy raz w dowolnej miejscowości, trudno jest znaleźć poszukiwany numer. Na niektórych budynkach jest numer a na inni go brak. W tym budowaniu zamieszania, widać łapę PiS. Wszystkie instytucje państwowe w Polsce są tak zamieszane, że trudno się połapać w sensie ich działaniach.
    Kto chce tworzyć zamieszanie i po co? Powstają nowe uliczki i któraś z nich można nazwać Ludwika Piechoczka. Na nazwę Aleją w środku miasta ten zasłużony raczej się nie nadaje.
    Ciekawe, że proponujący nie przedstawili osiągnięć Piechoczka, dlaczego?

  2. No to mamy jeszcze parę skrzyżowań na Piłsudskiego, więc można podzielić i nadać nowe nazwy. Komu przeszkadza nazwa całego ciągu komunikacyjnego. Pszczyńską też można podzielić na mniejsze odcinki i przemianować.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry