Balet i hip-hop na Euro-skalę

Fot. Explozja Tańca (fot. nadesłane)

W Raszynie odbyły się zorganizowane przez Polską Federację Tańca Mistrzostwa Polski, w których udział wzięła mocna grupa jastrzębskiej Explozji Tańca. Występy naszych zawodników należy uznać za bardzo udane, bowiem ich efektem były nie tylko medale, ale i kwalifikacje do zawodów międzynarodowych.

Spośród reprezentantów Explozji Tańca najlepsze starty zanotowały Weronika Cichoń i Martyna Kajda, które zajęły drugie miejsce w „duetach open balet dziewcząt 15-16 lat”, ustępując jedynie Karolinie Skorupie i Annie Zadorskiej (Ramada Opole). Srebrną lokatę wywalczyła również Wiktoria Tokarczyk, stając na podium w zmaganiach dziewcząt w wieku powyżej 17 lat w „repertuarze solo balet”. Jastrzębianka musiała uznać wyższość jedynie „złotej” Olgi Aleksandrowicz ze Skierniewic.

Ponadto Weronika Cichoń zajęła też 3. miejsce w rywalizacji „solo dziewcząt balet 15-16 lat”, a godne odnotowania rezultaty zanotowali także: Karolina Gmyrek i Liliana Reclik (odpowiednio 4. i 5. miejsce w „solo ballet dziewcząt 7 lat”), grupa Exjazz (4. miejsce w balecie „zespołowym” 13-16 lat; lepsze były jedynie ekipy z Opola i Siedlec) oraz grupa Blackout Crew (6. miejsce w „hip-hop formation adults”).

Dodajmy, że – jak informuje Explozja Tańca – podopieczni instruktorów Patrycji Misiewicz, Judyty Kuśki, Marzeny Górniok-Magiery i Mateusza Soboszka za sprawą wspomnianych wyżej pozycji medalowych (Cichoń, Kajda, Tokarczyk) oraz wysokich lokat w zmaganiach grupowych (Exjazz, Blackout Crew) awansowali do Mistrzostw Europy w kategoriach baletu i hip-hop.

Źródła: Explozja Tańca, Polska Federacja Tańca

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kalendarz Kibica

Przewiń do góry