Balonowy atak w szpitalu

„Wielki Dzień Dziecka organizowany przez Oddział Pediatryczny, na czele z panią doktor Agatą Szeląg-Szymochą, nie mógł odbyć się bez udziału naszych dzielnych lekarzy” – czytamy na stronie Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju.

„Nasi wykładowcy zaprezentowali w przystępny sposób i na wesoło kilka ciekawych aspektów ich pracy. Mali pacjenci Oddziału Pediatrycznego mogli zobaczyć, a nawet doświadczyć na własnej skórze, jak zakłada się opatrunek gipsowy czy bada wzrok” – mówi Agata Szeląg-Szymocha, lekarz zarządzający Oddziałem Pediatrycznym – „Ten dzień jest dla nas niezwykle ważny, również dlatego, że przypomina wszystkim o pediatrii w Jastrzębiu-Zdroju. Jesteśmy tu dla Was”.

Ponadto przeprowadzono szkolenie z pierwszej pomocy, udowadniając, że każdy może być superbohaterem oraz zaprezentowano na sztucznej skórze sposób zakładania szwów. Nie mogło oczywiście zabraknąć prezentów, a całe wydarzenie zwieńczył balonowy atak, czyli pokaz „tańczących na wietrze” balonów, który wywołał wielką radość również wśród personelu. Jak widać, dorośli nie ustępują tutaj dzieciom.

„Chcieliśmy pokazać naszym małym pacjentom kawałek medycznego świata, a zarazem udowodnić, że wizyta u lekarza nie musi być czymś strasznym” – dodaje pani doktor.

Z pewnością najpiękniejszym podziękowaniem za zorganizowanie Dnia Dziecka były szczere uśmiechy, radość i aktywny udział małych pacjentów w tym wydarzeniu. (źródło/fot.: WSS Nr 2)

Wpisy na temat “Balonowy atak w szpitalu”

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry