Będą walczyć z przemocą

Ich zadaniem jest głównie współpraca i koordynowanie działań w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie (fot. UM Jastrzębie-Zdrój)

W środę, 9 września, odbyło się pierwsze posiedzenie nowej kadencji Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie.

„Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie to międzywydziałowa komórka powołana w 2011 roku jako jednostka specjalizująca się w problematyce przemocy domowej. Jej kadencja trwa 3 lata. W skład Zespołu wchodzą przedstawiciele Ośrodka Pomocy Społecznej, Komendy Miejskiej Policji, Sądu, Prokuratury Rejonowej, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Urzędu Miasta, Straży Miejskiej, Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, a także pracownicy systemu opieki zdrowotnej i organizacji pozarządowych” – informuje jastrzębski magistrat.

„Ich zadaniem jest głównie współpraca i koordynowanie działań w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie, w szczególności diagnozowanie tego rodzaju problemów, inicjowanie interwencji w środowiskach dotkniętych przemocą i udzielanie kompleksowych informacji. Dzięki takiej kooperacji, szybciej i efektywniej można pomóc osobom, potrzebującym takiego wsparcia” – dowiadujemy się.

Podczas spotkania podsumowano dotychczasową pracę, a prezydent Anna Hetman wręczyła wszystkim powołanie na członka zespołu. Rozmawiano również o planach na kolejną trzyletnią kadencję. Swoją siedzibę zespół ma w Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Opolskiej 9.

  1. Witam patrząc na to zdjęcie zastanawiam się gdzie mają maseczki, czy ich nie obowiązuje to co nas, czy mają przywileje? Czemu mundurowi mandaty nakladaja zo brak maseczki na twarzy? Proszę policzy ile można byloby dac mandatów 12 osób bez maseczki ile było by kasy?

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry