Benevento Glika spadło z ligi

Drużynie Benevento Calcio, której zawodnikiem od niespełna roku jest Kamil Glik, nie udało się pozostać w Serie A. W niedzielę zespół jastrzębianina nie zdołał pokonać u siebie zdegradowanego wcześniej FC Crotone (1:1), natomiast we wtorek punkt na wagę utrzymania zdobyło na obiekcie Lazio Rzym również walczące o utrzymanie Torino. W efekcie na kolejkę przed końcem sezonu Benevento traci do bezpiecznej lokaty cztery oczka.

W niedzielnym spotkaniu Benevento na własne życzenie straciło punkty z Crotone. Ekipa Glika prowadziła od 13. minuty, zaś od 24. minuty grała z przewagą jednego zawodnika po czerwonej kartce dla Vladimira Golemicia. Niestety, zamiast dobić rywala, Benevento starało się dowieźć korzystny wynik do końca meczu i w trzeciej minucie doliczonego czasu gry zostało ukarane bramką wyrównującą. Dodajmy, że chwilę potem Kamil Glik mógł zostać bohaterem meczu (i być może całego sezonu), ale jego strzał z woleja jakimś cudem wybronił golkiper gości.

Czy Kamil Glik pozostanie w II-ligowym już Benevento? Nie wiadomo. Na pewno jastrzębianin ma kontrakt z tym klubem ważny jeszcze dwa lata.

Co ciekawe, na pożegnanie z Serie A Benevento zagra na wyjeździe z… Torino.