„Bez Eucharystii nie przeżyje!”

„Sytuacja epidemiczna na Górnym Śląsku jest bardzo poważna, boimy się, żeby kościoły nie zostały zamknięte. Trzeba więc się o to starać, żeby ten reżim sanitarny, który został nam narzucony, żeby go zachowywać, żebyśmy dbali o to, by dopuszczalna liczba osób uczestniczących w Eucharystii była zachowana” – tak brzmiały słowa abp Wiktora Skworca, który zaapelował w Radiu „eM” o poszanowanie wprowadzonych w związku z koronawirusem regulacji.

fot. Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła

W jastrzębskich parafiach – Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła i Matki Bożej Częstochowskiej – w czasie czwartkowej, 1 kwietnia, Mszy Wieczerzy Pańskiej część wiernych uczestniczyła w nabożeństwie poza murami świątyni. Postarano się także o odpowiednie nagłośnienie mszy świętej. Tym samym jastrzębianie, przynajmniej w tych dwóch przypadkach, odpowiedzieli na apel metropolity katowickiego.

fot. Parafia pw. Matki Bożej Częstochowskiej

I jeszcze na koniec.

„Chrześcijanin może żyć bez luksusu, bez bogactwa, bez zdrowia, bez zaszczytów. Może żyć bez niedzielnych zakupów. Bez telewizora. Bez komórki. Jednak bez Eucharystii nie przeżyje! Nie ma szans!” – powiedział w czasie Mszy Wieczerzy Pańskiej w Katowicach bp Grzegorz Olszowski.

      1. Nie, wcale mnie nie obraziłeś. Tak, tylko wyszło od porcelany stołowej do Allaha. Nie przejmuj się. 🙏Również popełniam błędy.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry