„Bez węgla koksowego nie ma stali”

„Nasza Koksownia Przyjaźń to łącznie 75 procent całości produkcji koksu w Grupie Kapitałowej JSW. Wiemy, że bez węgla koksowego nie ma stali, a ze stalowych elementów, między innymi w samochodach, sprzętach AGD czy wiatrakach, korzystamy na co dzień wszyscy. Dziś, tu w koksowni wspólnie monitorujemy postępy prac nad inwestycją” – mówiła Barbara Piontek, prezes Zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej 30 czerwca w Koksowni Przyjaźń. To największy zakład spółki JSW KOKS, należącej do Grupy Kapitałowej JSW.

fot. JSW (M. Paszek)

Wizyta gospodarcza w Dąbrowie Górniczej odbyła się w kluczowej dla JSW KOKS chwili. „Jesteśmy w bardzo ważnym momencie, tuż przed podpisaniem umowy na wykonanie baterii nr 4 w Koksowni Przyjaźń, która zwiększy moce produkcyjne JSW KOKS. To spółka o strategicznym znaczeniu dla Grupy Kapitałowej JSW” – zaznaczyła prezes Piontek – „Wiem, z czym na co dzień mierzą się koksownicy, jakie mają problemy i zapewniam, że JSW będzie wspierać ich wysiłki w realizacji wszystkich planów rozwojowych”.

„Rozmawiam i z pracownikami, i ze związkami zawodowymi. Ta inwestycja niesie także za sobą realne korzyści środowiskowe. Pozwoli na obniżenie emisji pyłu, dwutlenku siarki, tlenku węgla, tlenków azotu” – podkreśliła prezes JSW.

„Cieszę się, że pani prezes jest otwarta na ludzi i inwestycje. Nie boi się wyzwań, rozmawia ze wszystkim stronami, prowadzi dialog i to powinno mieć miejsce w tak dużej Grupie Kapitałowej” – oceniła Irena Przybysz, przewodnicząca NSZZ Solidarność 80 przy JSW KOKS S.A., biorąca udział w wizycie gospodarczej – „Dziś mogłam jeszcze raz porozmawiać o problemach załogi, o przyszłości naszych miejsc pracy i inwestycjach, żebyśmy mogli tutaj jeszcze długo pracować”

Budowa baterii nr 4 w koksowni Przyjaźń w Dąbrowie Górniczej jest dziś ważna dla utrzymania i wzrostu wolumenu zdolności produkcyjnych koksu i węglopochodnych w Grupie Kapitałowej JSW. „Nowa bateria nr 4 zostanie zbudowana w oparciu o posiadaną dokumentację techniczną zapewniającą zgodność z obowiązującymi wymaganiami w obszarze ochrony środowiska oraz pozwalającą na wdrożenie nowoczesnych rozwiązań technicznych i technologicznych” – podkreśliła Iwona Gajdzik–Szot, prezes JSW KOKS S.A. (źródło: JSW)

  1. Drogi przyjacielu kowal to teraz takie pieniądze zarabia bo to już jest rękodzieło i uwierz mi że młynarze dalej działają. Amen

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry