Białe Jastrzębie wracają do gry

Po półrocznej przerwie hokeistki UKH Białe Jastrzębie wracają do walki o ligowe punkty. Podopieczne Marka Kozyry ruszą na taflę w najbliższą sobotę wyjazdowym pojedynkiem z Podhalem Nowy Targ. Z kolei pierwszy mecz u siebie jastrzębianki rozegrają 3 października, podejmując Kozice Poznań. Wraz z trzema wymienionymi ekipami Grupę B („drugi” szczebel) Polskiej Ligi Hokeja Kobiet tworzą też Cracovia 1906 Kraków i Kojotki Naprzód Janów.

Drużyny uczestniczące w rozgrywkach Grupy B będą walczyć w ramach trzech rund spotkań o dwa miejsca premiowane awansem do ćwierćfinału play-off, w którym mierzyć się będą z trzecią i czwartą ekipą Grupy A (występują w niej: Polonia Bytom, Atomówki GKS Tychy, Stoczniowiec Gdańsk i Unia Oświęcim). Dwie pierwsze rundy są już rozlosowane, natomiast rozdział meczów w trzeciej rundzie zależeć będzie od zajmowanych lokat.

Ćwierćfinały zaplanowane są na końcówkę lutego, natomiast półfinały i mecze o medale – na marzec. Dodajmy, że w play-off liczyć się będą bramki zdobyte w dwumeczu, ale bez „podwójnego” zaliczania trafień wyjazdowych. Ponadto w pierwszym spotkaniu możliwe będzie zakończenie zmagań remisem. Dogrywka może odbyć się dopiero po rewanżu.

Terminarz spotkań UKH Białe Jastrzębie w 1. i 2. rundzie:
Podhale Nowy Targ – 26.09 (wyjazd) i 14.11 (dom)
Kozice Poznań – 03.10 (d) i 21.11 (w)
Cracovia 1906 – 11.10 (w) i 28.11 (d)
Kojotki Naprzód Janów – 24.10 (w) i 25.10 (d)

Źródło: polskihokej.eu

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kalendarz Kibica

Przewiń do góry