Brawo! 100 tysięcy w jeden dzień!

Choć wielkie liczenie jeszcze się nie skończyło, a 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizowany był w szczególnych, bo pandemicznych warunkach, już teraz wiadomo, że w naszym mieście udało się zebrać około 100 tysięcy złotych. Na kwotę tę składają się środki zgromadzone w puszkach wolontariuszy (szacunkowo 88 tysięcy złotych) i pieniądze pochodzące z aukcji na Allegro (około 15 tysięcy złotych). A tam do wylicytowania była między innymi koszulka Roberta Lewandowskiego, którą za ponad 7 tysięcy złotych nabyła firma z Łodzi.

Na ten wynik zapracowało 123 wolontariuszy, kwestujących w naszym mieście i około 40 osób zaangażowanych w pracę w sztabie. Od samego rana na ulicach Jastrzębia-Zdroju można było spotkać mieszkańców z charakterystycznymi skarbonkami i serduszkami orkiestry.

W tym roku jastrzębski sztab WOŚP zorganizowany został w Zespole Szkół nr 2, czyli siedzibie organizatora – stowarzyszenia „Z Korfantym w przyszłość”. Stamtąd też wyruszył charytatywny rajd turystyczno-nawigacyjny dla samochodów klasycznych, zabytkowych i innych. Tam organizowane były również koncerty zdolnej młodzieży, a wolontariusze mogli liczyć na poczęstunek (zorganizowany dzięki Hadze, Pączkom Babci Stasi oraz firmie Crunchips). Organizację finału wsparli również uczniowie i nauczyciele klas gastronomicznych Zespołu Szkół nr 2, którzy przygotowali między innymi pyszne rogaliki czy muffinki.

Tegoroczna zbiórka, organizowana przez WOŚP, odbywała się pod hasłem „Finał z głową”. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone głównie na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. (źródło/fot.: UM Jastrzębie-Zdrój)

  1. Lepiej wg ciebie i tych innych co nie …..dac rydzykowi,albo tvpis 🤔 zeby dalej wam mozgi lasowali…. obyś ty lub twoi bliscy nie potrzebowali korzystac z tej aparatury…..a tak się zapytam co ta władza dala na leczenie dzieci….

  2. Jastrzębie to kiedyś było fajne miejsce do mieszkania wiem bo tu się urodziłam i dlatego się zastanawiam skąd tyle teraz tych tępaków się wzięło .TVP to im mózgi wymył Owsiak to przynajmniej ma na to wszystko rachunki a PiS gdzie ma za maski respiratory czy tyle pieniędzy poszło na lewe wybory to tego idioci nie chcą wiedzieć a to wszystko z podatków.A tu ludzie chcą pomagać i chwała im za to jesteście najlepsi.

 1. Pasożyt to ty żeby kiedyś tobie nie zabrakło i mam nadzieję że z tego sprzętu nie będziesz korzystał A jak kiedyś będą cię chcieli ratować tym sprzętem to im powiesz to co napisałeś.

  1. słuchaj gimbazo: zbierasz i nie wiesz na co?ten pajac w czerwonych spodenkach zbiera tylko na dzieci,raz zbierał na geriatrie więc sprzętu WOŚP na oddziałach nie ma, ale jak chcecie to niech was nadal doi

  2. Żal mi cię bo jesteś tępa.
   Zacznij myśleć to Owsiak nie będzie cię traktował jak przyrządu do zarabiania dla niego pieniędzy.

   1. dżordż lowerboj

    Jacy Wy jesteście tępi i puści. Jastrzębska banda nieudaczników, którzy tylko narzekać potrafią.

 2. Ilu chorych z powodu tej akcji będzie na covid? Pewnie sporo nawet na fotkach widać kawusia w ręce ale maska bee.

  1. Na pewno mniej chorych na covid niż w przyszłości wyleczonych za pomocą sprzętu zakupionego przez WOŚP. Z powodu tej kawusi nikt się nie zarazi, natomiast to co się wyprawia bez WOŚP w normalne dni, to cię anonim 14:43 nie martwi? Nie dałeś grosza to nie komentuj głupimi wpisami.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry