Brzozok walczy o olimpijski finał

Fot. Andrzej Klocek

We wtorek w Kraśniku rozpoczęły się zmagania pięściarskie w ramach 26. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Udział w rywalizacji krajowej elity kadetów zapewnili sobie wcześniej zawodnicy BKS Jastrzębie: Oskar Brzozok, Damian Gąsior, Małgorzata Osinka i Aleksandra Cyrek. Spośród kwartetu podopiecznych Jarosława Pietrzyka najlepiej spisał się Brzozok, który w czwartkowy wieczór powalczy o finał w kategorii do 70 kg.

We wtorek do walki ruszyli kadeci. Tu Oskar Brzozok jednogłośną decyzją sędziów (3:0) pokonał Olafa Szcześciaka (Knockout Gym Bielany) i tym samym znalazł się w strefie medalowej. Walkę półfinałową Brzozok stoczy z Alanem Trukawką (FC Koszalin).

Mniej szczęścia miał natomiast Damian Gąsior, który w kategorii do 50 kg za sprawą niejednogłośnej decyzji arbitrów (1:2) musiał uznać wyższość Filipa Bednarczyka (Niedźwiedź Kętrzyn).

Z kolei nasze pięściarki rozpoczęły zmagania w środę i to od razu od półfinałów. Niestety, obie walki jastrzębianek zakończyły się porażkami. Małgorzata Osinka (48 kg) musiała uznać wyższość Emilii Dadaś (Evan Nowy Sącz), natomiast Aleksandra Cyrek – Zuzanny Kamińskiej (BT Chojnice). Dodajmy, że mimo porażek obie reprezentantki BKS Jastrzębie wrócą do domów z brązowymi medalami.

Źródła: PZB, Youtube.com / bokser.org

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kalendarz Kibica

Przewiń do góry