CBA: Sprzedaż węgla i szkoda na 28 milionów

fot. CBA

Funkcjonariusze Delegatury CBA w Katowicach zatrzymali trzech byłych pracowników spółki Węglokoks Kraj, w tym byłego wiceprezesa zarządu oraz dwóch byłych prokurentów. Czynności miały miejsce na terenie województwa śląskiego. Po zakończeniu przeszukań zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Regionalnej w Katowicach, gdzie przedstawiono im zarzuty działania na szkodę spółki.

Ustalenia śledczych wskazują, że zatrzymani nie dopełnili ciążących obowiązków oraz przekroczyli udzielone im uprawnienia – jako osoby zarządzające spółką, w związku z zawarciem trzech umów na sprzedaż węgla (miału węglowego), wskutek czego w majątku spółki wyrządzono szkodę w wielkich rozmiarach, bo w wysokości ponad 28 mln zł. Wszystko wskazuje na to, że umowy zostały zawarte na niekorzystnych dla spółki warunkach na okres trzech lat.

Prokuratura zastosował wobec zatrzymanych wolnościowe środki zapobiegawcze. To pierwsza realizacja w tej sprawie. Postępowanie ma charakter rozwojowy, niewykluczone są kolejne zatrzymania. (źródło: CBA)

 1. CBA niech najpierw zrobi porządek u siebie (sprawa kasjerki i jej męża uzależnionego od hazardu-wyprowadzonych 9 mln zł). W górnictwie zawsze były wałki, teraz jest dodatkowa świadomość że do 2050 górnictwo energetyczne ma być wygaszone, czas ucieka i byle sie na koniec obłowić

 2. A cba robi w sprawie szczelionek? Przecież rząd warszawski i eksperty rządowe zachowują się jak przedstawiciele handlowi…
  A do tego producenci „załatwili” sobie bezkarność w przypadku wystąpienia powikłań po tej trutce…?

   1. Pomijając błędy wynikłe z używania kulawej klawiatury dotykowej, cóż jest „brednią” w tym co napisałem, geniuszu?

    1. Wujek Samo Zło

     Masz dowody „geniuszu” to pruj się do prokuratora. Jak nie masz to siedź cicho za szkiełkiem swojego monitora i graj sobie w tego swojego Mainecrafta.
     Lekarze, profesorowi i inni naukowcy z całego świata przez ponad rok szukają leku i szczepionki na Covid a taki „geniusz” To Sem Ja przeczytał jakiś artykuł w podrzędnym portalu randkowym i jest najmądrzejszy na świecie.

     Co siedzi w głowi takich ludzi jak ty?
     Nie chcesz to nie przyjmuj tej szczepionki ale daj też żyć i decydować innym ludziom o tym co mają robić.
     Bez pozdrowień biedny człowieczku z kwadratową głową.
     P.S.
     Pamiętaj że jak pójdziesz na spacer to w Bziu się kończy ziemia i uważaj żeby cię te siedem krokodyli nie zjadło co ją podtrzymują.

     1. Widzę tu nieźle pomieszane neurony pod czaszką… ewidentne powikłania poszczepienne. Na tyle „ogarnięty”, aby w tłumie głupków głos rozsądku nazywać głupotą, bo autorytety z głębokimi kieszeniami prawdę mu podają z łże-mediów…
      Jak mam mieć dowody? Od tego właśnie jest (powinno być) cba! A to, że big pharma jest bezkarna, to suchy fakt. Sprawdź sobie, jeśli potrafisz, człowieczku z przykrótką potylicą…

 3. Co u nas nie kręcą wąłków na koplniach mam nadzieję że też wezmą się za to tym bradziej że w tamtym rooku już CBA było w Spółce.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry