„Chaos komunikacyjny” czy modernizacja dróg?

fot. zdjęcie ilustracyjne

„W związku z wielkim chaosem komunikacyjnym panującym od wielu tygodni w naszym mieście, co uniemożliwia dotarcie mieszkańcom na czas do miejsc pracy, a młodzieży do szkół, interweniuję o szybkie rozwiązanie tego problemu i wdrożenie lepszej organizacji ruchu oraz usunięcie znaku wprowadzającego kierowców w błąd – 'ul. Podhalańska – koniec objazdu’” – czytamy między innymi w interpelacji radnego Andrzeja Matusiaka. Miejski rajca skarży się także, że „dziś zamknięte jest osiedle Barbary – brak dojazdu do ulicy Turystycznej”.

Na ripostę urzędników nie musieliśmy długo czekać.

„To, co Panowie nazywacie 'chaosem komunikacyjnym’, jest realizacją kompleksowego programu modernizacji dróg w Jastrzębiu-Zdroju. Uprzejmie informuję, że oznakowanie objazdu dla alei Piłsudskiego zostało wprowadzone zgodnie z projektem czasowej organizacji ruchu (…) Znaki F-8 i F-9 oraz ich odmiany wskazujące trasę objazdu sąsiednimi drogami są przeznaczone do ruchu ponadlokalnego. Nie służą one do wskazywania objazdu do ulic osiedlowych. W rozpatrywanym przypadku objazd ulicami A. Bożka i ul. Podhalańskiej jest prowadzony dla kierunku Centrum>>>Bzie, a nie dla kierunku Centrum>>>Osiedle Barbary” – odpowiada wiceprezydent Roman Foksowicz.

„Dla nas najważniejsi są mieszkańcy i ich bezpieczeństwo, nie można tego jednak zrobić bez przejściowych utrudnień na drogach” – dodaje.

 1. Po prostu porażka z tymi drogami w Jastrzębiu…zero jakiejkolwiek organizacji, o 14 cała podhalańska stoi w korkach… Brak już słów, jest coraz gorzej! :/ Brawo Pani prezydent!!!

 2. Dlaczego nie zrobi się nowej konfiguracji świateł na skrzyżowaniach które prowadzą do zamkniętych odcinków. Przy urzędzie, na skrzyżowaniu Piłsudskiego Cieszyńska cz na Bożka?? Czy to takie skomplikowane w dzisiejszych czasach?

  1. Proste.
   Bo od tego są specjalni urzędnicy wydający odpowiednie dyspozycje odpowiednim służbom odpowiedzialnym za to.
   A w naszym magistracie nie ma specjalnych urzędników tylko niedorozwoje z plecami.
   Pisałem już nie raz o przeprogramowaniu i na forach i na FB wprost do Hrabiny oraz maile na adresy UM. Niestety jak grochem o ścianę albo jak petent do UM – czyli normalnie olano.
   Ciekawostka niewygodne pytania i sugestie na FB do Hrabiny są w rekordowym czasie kilkunastu minut usuwane.

   Co do korków i naszych nieradnych. Oraz ich częstych interpelacji czyli pokazuwy że jako cześć włodarzy są nie odpowiedzialni i robią donosy sami na siebie.
   Proponuję aby na koszt miasta (i tak sporo większej kasy rozwalają na inne niepotrzebne bzdety) Zorganizować wycieczkę autokarową np. do Wrocławia, Krakowa Łodzi czy nawet Katowic. Tam wynająć kilka aut i wsadzić naszych miszczów kółek za kierownicę i wtedy niech zobaczą co to są korki czy ruch w godzinach szczytu. Obowiązkowo zakupić cały komplet pieluchomajtek dla wyżej wymienionych delikwentów.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry