Charakterystyczne czarne auto z Jastrzębia…

Dwa dni temu policjanci z „drogówki” zatrzymali do kontroli drogowej charakterystyczny czarny samochód. Wcześniej zostali poinformowani, że tym pojazdem porusza się mężczyzna, który nie stosuje się do sądowego zakazu. 37-latek okazał mundurowym prawo jazdy, jednak nie był podobny do osoby znajdującej się na zdjęciu. Mimo że pasażerka potwierdziła, że to dokument kierującego, stróże prawa nie uwierzyli jej słowom. Funkcjonariusze pouczyli mężczyznę, że za wprowadzenie w błąd policjanta – w kwestii swojej tożsamości – popełnia wykroczenie.

Po dłuższej rozmowie kierowca przyznał się, że podał fałszywe dane osobowe, a prawo jazdy, które okazał, znalazł kilka miesięcy temu na ulicy. Nie zna także osoby, do której należy dokument. Po sprawdzeniu prawdziwych danych, wyszło na jaw, iż sąd w 2019 roku odebrał mężczyźnie uprawnienia do kierowania pojazdami – w związku z jazdą pod wpływem alkoholu.

37-latkowi zostaną wkrótce przedstawione zarzuty za kierowanie wbrew sądowemu zakazowi oraz wprowadzenie w błąd policjantów co do swojej tożsamości. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności (źródło: KMP Jastrzębie-Zdrój)

Wpisy na temat “Charakterystyczne czarne auto z Jastrzębia…”

  1. Skoro funkcjonariusze pouczyli mężczyznę żeby się nie posługiwał fałszywym dokumentem to dlaczego w tej sprawie wniosek trafi do sądu ?

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry