Chciał potrącić policjanta. Zablokowali całą Podhalańską

fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

Do tego zdarzenia doszło w czwartek, 27 maja, około godziny 10.45. Na ulicy Libowiec policjant próbował zatrzymać do kontroli kierowcę audi, który w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 90 km/h. Kierujący na widok mundurowych przyśpieszył, próbując najechać na funkcjonariusza. Widząc co się dzieje, policjant odskoczył na pobocze, a następnie wraz z kolegą rozpoczęli pościg.

Na poszukiwania „uciekiniera” ruszyły wszystkie patrole. Mężczyzna nie reagował na sygnały pojazdu uprzywilejowanego. W trakcie ucieczki ścigany pojazd skręcił w ulicę Cieszyńską i zaczął jechać w kierunku centrum miasta, gdzie zniknął z pola widzenia mundurowych.

Dopiero patrol wywiadowców, na ulicy Podhalańskiej, zauważył pojazd audi, który poruszał się z dużą prędkością. Stróże prawa widząc znaczne natężenie ruchu na tej ulicy, przy pomocy pojazdu zablokowali drogę, co spowodowało natychmiastowy zator. 27-latek zmuszony został do zatrzymania pojazdu. Niestety, mężczyzna nie reagował na polecenia. Mundurowi przy pomocy siły fizycznej obezwładnili mężczyznę i wyciągnęli z pojazdu.

Jastrzębianin został przewieziony do komendy. W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że ma zatrzymane prawo jazdy. Teraz policjanci wyjaśniają, czy tylko brak tego dokumentu skłonił zatrzymanego do ucieczki. Dzisiaj mundurowi skierowali wniosek do Prokuratora Rejonowego w Jastrzębiu-Zdroju o objęcie 27-latka policyjnym dozorem. (źródło: KMP Jastrzębie-Zdrój)

  1. kierowcy audi to stan umyslu, szczegolnie w starych audi mysla ze maja wycigowy, sportowy samochod, ci faeci sa bardzo dziecini i zaburzeni

      1. Ci z bmw maja podobnie, niestety na autostradzie sa chorzy jak ich lewym pasem wyprzedzi kobieta, wiec zaczynaja sie niebezpieczne podjazy pod zderzak , dziwne manewry, a w naszym miescie mlodzi faceci jezdza niestey 15 letnimi bmw czy audi i jest to dosc smieszne te poprzerabiana na niby spotowe auta żechy

  2. Lać palantów aż dupa będzie sina. To może przepraszam barana za określenie baran nauczy się przestrzegać prawa.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry