Cmentarze jednak zamknięte

fot. pixabay

„Szybkie działania wiosną i latem dały nam poczucie bezpieczeństwa i stabilności. Ta druga fala zmiotła to poczucie, zresztą, nie tylko w Polsce” – rozpoczął piątkową, 30 października, konferencję prasową premier Mateusz Morawiecki – „Kiedy pandemia wywraca naszą rzeczywistość do góry nogami, to musimy planować nie tylko najbliższych parę dni, ale myśleć o tym, co za tydzień, za miesiąc”.

„Podjęliśmy decyzję, że zarówno w dzień przed Wszystkich Świętych, dzień Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny cmentarze będą zamknięte” – padło z ust szefa polskiego rządu.

  1. a najważniejsze za zmarłych jest msza święta i modlitwy w ciągu roku a nie czasem przychodzą tylko postawić kwiatka zapalić znicz raz w roku bo tak trzeba.

  2. No i dobrze że zamknęli.Chodzi się cały rok i pamięta o zmarłych.Najwiecej Ci krzyczą co nie chodzą bo widać po grobach jakie zaniedbane Na wszystkich św.ogarnią i mają poza sobą Ą krzyczeć pierwsi są

  1. To, co wczoraj zostało ogłoszone, to zwykle skur……wo. Na kilka godzin przed, zamknąć cmentarze i uwalić kolejną branżę drobnych przedsiębiorców…. Jak kilka tygodni temu ogłoszono godziny dla seniorów, (które nic nie dają, bo ci wlóczą się cały dzień) to ta zapowiedź z soboty dotyczyła czwartku następnego tygodnia. Kpina!

   1. Takie mamy teraz czasy z dnia na dzień się zmienia a przedsiębiorcy muszą też wiedzieć że w pandemii to różnie bywa. kwiaty w donicach sprzedadzą po niedzieli nie zmarnują się ludzie kupią lub do ogrodu

   2. Kpina? To mało powiedziane. Rządy totalitarne robią co chcą.
    Art.1.4 O zamknięciu cmentarza komunalnego decyduje właściwa rada gminy lub rada miasta, po zasięgnięciu opinii właściwego inspektora sanitarnego).
    5. O zamknięciu cmentarza wyznaniowego decyduje właściwa władza kościelna, po zasięgnięciu opinii właściwego inspektora sanitarnego).

   1. do Tomasz bo sokół ma rację nieraz na cmentarzu obok słyszałem jak przyszli młodzi i zamiast pomodlić się to pogaduszki i patrzenie w komórkę.Z ciebie to za to podwójny debil ale chyba wiesz o tym …..

 1. Światowi lekarze alarmują……..grypa zostaje przemianowana na covid !!!! 95% mniej zachorować na grypę w 2020 niż w poprzednich latach !!!!. Bo za covid płacą grubą kasę, za grypę nic.
  UE ma do podziału 750 mld euro za covid. Ten dostanie więcej, kto wykaże w statystykach najwięcej zachorowań na 100 tyś mieszkańców !!! Zobaczcie jaki wyścig w europie !!! Ludzie, włączcie samodzielne myślenie, nie dajcie się manipulować.

 2. Jeżeli chodzi o zamknięcie cmentarzy to decyzja wydaje się rozsądna. I zgadzam się z taką decyzją. Ale czy to trzeba być chyba premierem polskiego rządu żeby taką decyzję ogłosić na kilka godzin przed terminem??? Czy to trzeba być super geniuszem aby wiedzieć, że pandemia nie zatrzyma się 30 października i takiej decyzji ogłosić 1-2 tygodnie wcześniej??? Jak zwykle znów parę(dziesiąt; set) milionów poszło psu pod ogon. Przecież samorządy w całej Polsce wydały kasę na przygotowania do Wszystkich Świętych. Przedsiębiorcy zainwestowali w pozwolenia, znicze czy kwiaty. O rodzinach, które niejednokrotnie w drodze dowiedziały się, że mogą wracać do domu nawet nie wspominam. Już nawet przeklinać nie mam siły.

  1. Przedsiębiorca musi przewidywać. Tym bardziej że w bobie pandemii to wszytsko jest możliwe z dnia na dzień. Tak to w biznesie jest, że można zarobić miliony i je też stracić. To jest prawo rynku. Wiem coś o tym

    1. Przedsiębiorca

     Przedsiębiorca nie musi znać zasad ortografii on ma się znać na robieniu biznesu matołku jak byś nie wiedział. Ja ci zapłacę za siedzenie cicho za dużo nie dostaniesz ale jakiś grosz rzucę ci abyś zamilkł. Znaj mój gest lub zatrudnie ciebie do roznoszenia sadzonek dobra praca i nauczy cię trochę abyś spuścił z fasonu. Nie zabieraj głosu tam gdzie nie masz pojęcia o prowadzeniu biznesu.

     1. Przedsiębiorco, jedyny swój biznes rozkręciłeś dzięki mnie, więc napisz przynajmniej dziękuję, najpoprawniej jak potrafisz.

    2. Przedsiębiorca

     Tomasz zapłacę ci nawet 7 zeta za godzinę porobisz z 12 g. to będziesz wiedzieć co to jest biznes i jak się szanuje pracę. A swoją ortografię wsadź sobie w swój zad. Będzie ci bezbłędnie bąki puszczać. Zabierz s ze sobą ta biedną kobicinę Maję której coś się przyśniło lub uroiło. Jej dam 0,50 groszy więcej. Do roboty a nie do pisania poprawnie ortograficznie

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry