Co dalej ze Strefą Centrum? Powstanie tam park?

Jak informuje jastrzębski magistrat, 14 października podczas wirtualnego spotkania na Facebook-u zostały przedstawione założenia dokumentu „Strategia rozwoju miasta Jastrzębie-Zdrój 2030+ w obliczu transformacji regionu”.

Przypomnijmy, że jakiś czas temu grupa jastrzębian wysunęła nowy pomysł na zagospodarowanie tego terenu. Jej organizatorzy chcieliby, żeby – zamiast galerii handlowej – powstał tam… park. (fot. archiwum)

„Strategia wzbudza duże zainteresowanie mieszkańców oraz wywołuje liczne pytania” – zauważają urzędnicy. Jedno z nich dotyczy Jaru Południowego i tak zwanej Strefy Centrum. Czy włodarze miasta mają dobre informacje dla nas, wszystkich jastrzębian?

„Zainteresowanie jastrzębian tymi miejscami jest szczególnie żywe. Należy jednak pamiętać, że w strategii można uwzględnić jedynie te tereny, które są własnością miasta i te działania, na które miasto może mieć bezpośredni wpływ. Liczymy na to, że sprawa własności jaru zostanie uregulowana jak najszybciej. Zależy to od procedur sądowych, opóźnionych, niestety, przez pandemię. W naszym wspólnym interesie jest przywrócenie temu miejscu należnego blasku, dlatego czekamy aż będzie to możliwe. Teren Strefy Centrum jest w rękach prywatnych, jednak miasto będzie w ramach swoich kompetencji działało na rzecz zagospodarowania tego terenu na cele rekreacyjne, usługowe i mieszkaniowe” – czytamy na stronie Urzędu Miasta Jastrzębie-Zdrój.

Przypomnijmy, że jakiś czas temu grupa jastrzębian wysunęła nowy pomysł na zagospodarowanie terenu, ochrzczonego odważnie Strefą Centrum. Nawet rozpoczęto zbieranie głosów pod petycją „Zatrzymajmy wycinkę 10 tysięcy drzew w ścisłym centrum Jastrzębia-Zdroju”. Jej organizatorzy chcieliby, żeby w tym miejscu – zamiast galerii handlowej – powstał… park.

Co Wy na ten pomysł, drodzy Czytelnicy?

Wpisy na temat “Co dalej ze Strefą Centrum? Powstanie tam park?”

  1. Wytnijcie drzewa i postawcie kolejne kurniki to wam najlepiej wychodzi bo i tak nie liczycie się z protestami mieszkańców .

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry