Czeka nas narodowa kwarantanna?

„Jeśli nie zrealizujemy planu, za około 10 dni będzie czekać nas narodowa kwarantanna” – zapowiedział premier w czasie dzisiejszej, 4 listopada, konferencji prasowej. „Przed nami arcytrudny czas. Restrykcje są niezbędne” – dodał szef polskiego rządu i zaapelował o pozostanie w domach.

fot. pixabay

A oto najważniejsze zasady bezpieczeństwa (większość z nich będzie obowiązywać od soboty, 7 listopada):

– klasy 1-3 w szkołach podstawowych – nauka zdalna od poniedziałku, 9 listopada, do 29 listopada;

– zamknięcie sklepów w galeriach handlowych (otwarte pozostają sklepy: z art. spożywczymi, kosmetycznymi, toaletowymi oraz środkami czystości, wyrobami medycznymi i farmaceutycznymi, art. remontowo-budowlanymi, dla zwierząt, prasą oraz usługi);

– handel: w sklepach do 100 m2 – 1 os./10 m2, a w sklepach powyżej 100 m2 – 1os./15 m2 – do 29 listopada;

– zamknięte placówki kultury – teatry, kina czy muzea – do 29 listopada;

– kościoły – 1 os./15 m2 – do 29 listopada.

 1. Po likwidować wszystkie przemysłowe hodowle brojlerów znajdujące się blisko ludzkich osiedli bo niedługo kolejna epidemia ptasiej grypy która równie jest śmiercionośnym wirusem .

  1. Wolę wierzyć w tego cudownego Boga niż w urzędasów, co dla kasy zrobią wszystko (wykończą strachem i szczepionkami większość społeczeństwa). I od razu uprzedzam, nie obchodzą mnie pośrednicy księża i ich wyczyny, bo to tylko ludzie. A ludzie są fałszywi z natury. Wierzę w Boga i tylko w niego. A Ty jeszcze będziesz tego Boga szukał, sam się przekonasz. Obyś go znalazł.

  2. wierzący z Kościoła na górce

   Pewnie że Bóg jest cudowny w jego rekąch nasze zdrowie i życie to tam powinno się szulkac pomocy i modlić się do Niego aby ten wirus jak najszybciej ustał. Jeszcze zawołasz tego Boga na pomoc oj zawołasz.

  3. Ty gosć i tak w kościele teraz musi być 1 osoba na 15 m to polic sobie ośle ile ich bezie w kościele i jakie muszą być odstępy.

  4. To nie wiedziałeś że jest cudowny? szkoda ze tak mało wiesz na protestach ośle ludzie iodą obok siebie krzyczą, nie przestrzegają dystansu a w kościele jest dystans miedzy ludźmi i jakoś nie słychać że ktoś się w nim zaraził przyjdzie taki moment że będziesz tego Boga wzywać. Jak ktoś pisze czy Bóg jest cudowny to albo ateista albo głupek który nie ma o tym pojęcia.

 2. nieraz widzę sytuacji jadąc samochodem tak jak wczoraj ostatnio idą trzy młode dziewczyny jeden chłopak chodnikiem bez maseczki przejeżdża obok radiowóz z dwoma policjantami którzy siedzą bez maseczki i żadnej reakcji nie zatrzymali się aby zwrócić uwagę tym młodym.to może redakcja jasne to zapyta się szefa przełożonego policjantów jak wykonują twoje powinności i dlaczego jeżdżą w samochodach a nie są spokrewnieni bez maseczek. Bo człowiek jak wiezie inną osobę a nie jest z rodziny musi mieć maseczkę i dostanie mandat.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry