Oto najszybszy jastrzębianin!

Ł. Urbanek i D. Wiśniewski w Lublinie; fot. Facebook / TL Athletics

W miniony weekend w Lublinie odbyła się 75. edycja lekkoatletycznych Mistrzostw Polski do lat dwudziestu. W zawodach z udziałem krajowej czołówki juniorów zobaczyliśmy w akcji eksportowy duet TL Athletics Jastrzębie, czyli Łukasza Urbanka i Dawida Wiśniewskiego. Na uwagę zasługuje fakt, iż pierwszy z nich dwukrotnie zdołał zakwalifikować się do tzw. finału B.

Łukasz Urbanek rozpoczął zmagania od startu w swoim koronnym biegu na 100 m, notując w drugiej z czterech kwalifikacji czas 10.92 s. Ten rezultat był 15. wynikiem eliminacji i dał podopiecznemu Jakuba Staśkiewicza wspomniany awans do finału B, czyli rywalizacji o lokaty 9-16. W nim Urbanek zajął siódme miejsce z wynikiem 10.97 s i tym samym został piętnastym juniorem w Polsce na popularną „setkę”.

Następnego dnia nasz zawodnik pobiegł na 200 m, notując czas 22.41 s i ponownie – tym razem z czternastym wynikiem – kwalifikując się do finału B. Tu Urbanek poszedł za ciosem, zajmując szóstą pozycję (22.70 s), a to oznaczało lokatę nr 14 w całych mistrzostwach.

Z kolei Dawida Wiśniewskiego oglądaliśmy w konkurencjach skoków. W skoku w dal podopieczny Krystiana Ciemały zaliczył wynik 6.15 m, który dał mu 11. miejsce w grupie A oraz 22. w całej rywalizacji. Drugą z konkurencji z udziałem jastrzębianina był trójskok i tu Wiśniewski zanotował rezultat 12.24 m, którym niemal powtórzył osiągnięcie z skoku w dal (11. w grupie, 20. open).

Źródła: Domtel-sport.pl, Facebook / TL Athletics

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kalendarz Kibica

Przewiń do góry