Czy miasto będzie kształcić… „lotników”?

Zespół Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego otrzymał zgodę Urzędu Miasta na otwarcie nowatorskich kierunków kształcenia: technik mechanik lotniczy oraz technik eksploatacji portów i terminali.

fot. pixabay

Kształcenie zawodowe będzie odbywało się przy wsparciu Politechniki Śląskiej w Gliwicach oraz portów lotniczych. Zajęcia będą odbywały się w Zespole Szkół Nr 2 przy ulicy Poznańskiej, w Centrum Kształcenia Zawodowego w Jastrzębiu-Zdroju, a następnie na lotniskach w Rybniku, Bielsku-Białej i Katowicach-Pyrzowicach, także w Sławkowie oraz Terminalu Kontenerowym Cargo Connect Gliwice i Terminalu PCC Intermodal Gliwice.

„Chodzi o to, aby młodzi ludzie mogli spełniać marzenia związane z lotnictwem. Jednocześnie to zawód z perspektywą na dobrze płatną pracę. Fachowcy w tych dziedzinach są cenieni i poszukiwani. Po zdobyciu tytułu technika można już rozpoczynać karierę zawodową lub kontynuować naukę na studiach inżynierskich. Wachlarz możliwości, jakie wiążą się z tym kierunkiem, jest duży. Jastrzębianie nie muszą w poszukiwaniu ciekawych kierunków kształcenia wyjeżdżać poza nasze miasto” – podkreśla prezydent miasta Anna Hetman.

„Wsparcia merytorycznego w tworzeniu nowych kierunków udzielił nam prof. Jarosław Kozuba, pracownik naukowy Politechniki Śląskiej. Otrzymaliśmy deklarację współpracy tej uczelni z naszą szkołą. Absolwenci technikum na kierunkach związanych z lotnictwem będą mieli zagwarantowaną wysoką jakość kształcenia. Kontakt z Politechniką Śląską, już na tym etapie kształcenia, pozwoli im zapoznać się ze specyfiką uczelni” – mówi dyrektor „Korfantego” Ewa Mentel. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

Wpisy na temat “Czy miasto będzie kształcić… „lotników”?”

  1. Spełniac marzenia by mogli sie kształcić i…. z Jastrzębia wyemigrować. Co trzeba mieć w głowie by to wymyślić będąc włodarzem… Zwłaszcza, ze po technikum wyjadą stąd ns studia lotnicze. Wymyśliła to pracownica oświaty. Boże widzisz i nie grzmisz….

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry