1. Krytykować to każdy głupek potrafi.To są procesy długoterminowe a my jesteśmy w trendzie spadkowym.W zasadzie to początek to ma w decyzji Polaków o przystąpieniu do Unii Europejskiej ,otwarciu granic ,ale również w wyczerpywaniu złóż węgla i zamykaniu kopalń. Spowodowało to masową emigrację za granicę i wyjazd zwłaszcza ludzi młodych. Można to zilustrować prostym wykresem .To nie tylko wina zarządzających tym miastem, ale i samych Jastrzębian.Tak czytając te komentarze to można odnieść wrażenie ,że niewielu jest tu związanych emocjonalnie z tym miastem.Większość, to chyba tylko czeka na okazję, aby stąd czmychnąć.Z Żorami nie mamy co się porównywać, bo Żory mają lepszą lokalizację i dużo płaskich terenów inwestycyjnych.Poza tym co to za problem przeprowadzić sie do Żor,przecież to o rzut beretem.Żaden duży inwestor też raczej tu nie przyjdzie bo mają lepsze miejsca.Ja myślę ,że Jastrzębianie sami muszą wziąć sprawy w swoje ręce a nie czekać aż urzędy sprowadzą,albo wybudują tu fabryki (można się nie doczekać). Rolą zarządzających jest zwolnienie z podatków tych ,którzy zakładają swoje biznesy.Miasto na pewno ma swoje atuty,inne wcale nie są lepsze.

  2. Miasto Jastrzębie Zdrój się raczej zwija.Tu nie dzieje się kompletnie nic.Strefa ekonomiczna od lat stoi pusta.Żadnych znaczących inwestycji w mieście się nie wykonuje.Fajnie że w końcu rusza temat wiaduktu bo to ważne żeby główna droga w mieście była przejezdna.Mogliby w końcu zagospodarować ten teren z chaszczami za MC Donaldem i coś fajnego tam zrobić.Super jakby powstał nowy stadion z terenem rekreacyjnym w Moszczenicy.Czekamy na pojawienie się jakiś firm w naszej strefie.Ciekawe jak zakończy się temat kolei w Jastrzębiu.To miasto ma potencjał ale mamy słabiutkie władze miasta już od kilkunastu lat.Szkoda że JSW i miasto razem ze sobą nie współpracują,jakieś wspólne pomysły i inwestycje.

    1. Porównując Jastrzębie do np. Żor, gdzie tam strefa gospodarcza bardzo się rozwinęła, stwarzając nowe miejsca pracy, to Jastrzębie pada na pysk. Jak do 2049 mają pozamykać wszystkie kopalnie a w Jastrzębiu nie stworzy się alternatywnych miejsc pracy to lepiej zawczasu stąd uciekać bo strach będzie wyjść na miasto.

    2. Do Wojtek.Chłopie to jest wiocha i tu nic dobrego nie będzie.Kazy młody zdolny tu nie powraca,to miasto umiera a inwestorów tu nie bedzie.

  3. Rene.Niestety Jastrzębie nie rozwija się.Brak pracy dla kobiet .zero przemysłu za wyjątkiem kopalń.Pusta galeria chluba naszego miasta.Ciemne ulice bo oszczędza się na energii a idąc na ranną zmianę czy nocna to trzeba z latarką gonić.porażka.Cofamy się ,a jak kopalnie podupadną to to bedzie wymarłe miasto

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry