„Dramat na Młyńskiej!”

„Dramat na Młyńskiej! Przepiękna do niedawna dolinka, porośnięta starymi drzewami, zmieniła się nie do poznania i to na niekorzyść. Wycinać piękne drzewa, bo jakiś prominent zażyczył sobie szerszej drogi?! To skandal! Zostawiono samosiejki brzozy” – zauważa nasz stały Czytelnik.

fot. Marek Wróbel

Tymczasem miasto argumentuje, że inwestycja ma priorytetowy charakter.

„Ulica Młyńska prowadzi do terenów, gdzie dynamicznie rozwija się zabudowa jednorodzinna. Powoduje to nieustanny wzrost ruchu samochodowego w tej okolicy. Mieszkańcy już teraz skarżą się na trudności w poruszaniu się, a spodziewamy się, że samochodów będzie coraz więcej” – wyjaśniał Jarosław Piechaczek, naczelnik Wydziału Infrastruktury Komunalnej i Inwestycji.

Inwestycja będzie kosztować prawie 9 milionów złotych, w tym: 435 165,75 zł wynosi wkład własny miasta, a 8 268 149,16 zł pochodzi z dofinansowania w ramach Programu Rządowego Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

 1. rondo by się przydało ale na skrzyżowaniu ul libowiec i cieszynskiej tam to o każdej porze nie idzie wyjechać , a nie na mlynskiej , niech władza coś z tym robi bo to mordęga

 2. Obecnie przy zniszczonej dolince z pięknymi dębami (archiwum) jest objazd.
  Jakoś sobie kierowcy radzą. Ale nie wolno bo samochody muszą przejeżdżać obok domków nowobogackich. Robią hałas ,dym, klekotanie tych starych rzęchów. Nie można na to pozwolić. My ELYTA. Lepiej wyciąć drzewa . BURAKI.

  1. Nikt, ani nic ci nie zabrania zostać ELYTĄ.
   Tam nie mieszkają sami sekretarze partii, dawni milicjanci, konfidenci i SBcy. Nawet pani Hetmanowa i Bzianecki tam nie mieszkają…, ani żaden z sekretarzy POczyPiSu.
   Ciekawi i przeraża mnie ta nienawiść do ludzi, którzy mieszkają w domkach, bądź pobudowali się w przeciągu ostatnich 30 lat „wolnej” Polski. Te wyzwiska: elyta, nowobogaccy, (pewnie kradli?), buraki…
   Nic nie przeszkadza, żeby wziąć się do roboty i zarobić trochę więcej, i zamieszkać w domku. Ewentualnie, (a znam takich, którzy nie wyobrażają sobie pracy wokół swojej działki i domu), jak chcesz dalej mieszkać w budownictwie czynszowym/wspólnym/spółdzielczym – popraw swoją egzystencję kupując mieszkanie w strzeżonym, ogrodzonym osiedlu deweloperskim. Ale do tego nie wystarczy siedzieć przy necie i wyzywać innych, lepiej sytuowanych, od nowobogackich.
   Jasne, część tych właścicieli ma kredyt „na karku”, ale kredyty są dla ludzi i każdy powinien sobie policzyć swoją realną zdolność, a nie polegać na pani z banku. Ona ma z tego sowitą prowizję… A tego uczyli między innymi w szkołach. No, ale jak się rzucało kamieniami na szkoły…

  2. No to w końcu nowobogaccy jeżdżą rzęchami koło swoich sąsiadów nowobogackich, czy to ty tam im jeździsz swoim rzęchem?
   Nowobogacki z rzęchem? Jakoś nie halo…
   Nie rozumiem toku rozumowania Marku…

 3. Można było zrobić jednokierunkową a obok za nią i pięknymi drzewami drugą o przeciwnym kierunku -wyszłoby dużo taniej i bezpieczniej.Brak myślenia skutkuje następną BETONOZĄ. Zobaczcie jak PIĘKNIE betonują drzewka na niby cudnym deptaku który powstaje w Zdroju! Czasami mam wrażenie że ktoś ma paranoję na punkcie betonu…

  1. Proponuję jeszcze trzecią drogę wytyczyć równolegle dla rowerów i hulajnóg. A najlepiej jeszcze i czwartą drogę na bezpieczny chodnik dla pieszych.
   Czy wy w ogóle pomyślicie chwilę, zanim jakieś głupoty napiszecie?
   Druga równoległa droga, znaczy drugi wąwóz?… A w tym miejscu jest co? Czyjś domek, betonowy plac, może inne drzewa do wycinki, pole uprawne, czyjaś działka, czy co? Obojętnie co by nie było, to jest to czyjaś własność! Czyjaś działka. Wywłaszczyć na jednokierunkową drogę równoległą??? Zapłacisz za nią, czy miasto ma ponosić takie koszty z powodu takich bzdurnych i nierealnych pomysłów?
   I to dwie osoby takie pomysły z kosmosu!
   Proponuję w ten sam sposób poszerzyć ulicę Stodoły, bo wąsko. Wyburzyć kilka domów, wyciąć drzewa – i równoległa droga jak marzenie!

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry