„Dramat na Młyńskiej!”

„Dramat na Młyńskiej! Przepiękna do niedawna dolinka, porośnięta starymi drzewami, zmieniła się nie do poznania i to na niekorzyść. Wycinać piękne drzewa, bo jakiś prominent zażyczył sobie szerszej drogi?! To skandal! Zostawiono samosiejki brzozy” – zauważa nasz stały Czytelnik.

fot. Marek Wróbel

Tymczasem miasto argumentuje, że inwestycja ma priorytetowy charakter.

„Ulica Młyńska prowadzi do terenów, gdzie dynamicznie rozwija się zabudowa jednorodzinna. Powoduje to nieustanny wzrost ruchu samochodowego w tej okolicy. Mieszkańcy już teraz skarżą się na trudności w poruszaniu się, a spodziewamy się, że samochodów będzie coraz więcej” – wyjaśniał Jarosław Piechaczek, naczelnik Wydziału Infrastruktury Komunalnej i Inwestycji.

Inwestycja będzie kosztować prawie 9 milionów złotych, w tym: 435 165,75 zł wynosi wkład własny miasta, a 8 268 149,16 zł pochodzi z dofinansowania w ramach Programu Rządowego Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

 1. Pytanie , czy każdemu co kupi sobie grunt na zadupiu trzeba będzie budować drogi i chodniki?
  Dzis sie dowiedziałem z tych wpisów że wpływy podatkowe z kilku domków są większe od wpływów podatkowych ściąganych z mieszkańców blokowisk ,hm taki nie poczyta ,nie dowie się i pisze głupoty,pozdrawiam.

  1. Dla @DLA:
   Nie z mieszkańców, a z mieszkańca. Mieszkaniec domu płaci od całej swojej działki (minimum 10 arów, czyli 1000m2), a mieszkaniec bloku 1/x-tą część, jaką przypada po podzieleniu powierzchni działki na której stoi blok przez ilość mieszkań. Przy 10pietrowcach to wychodzi na mieszkańca/właściciela po kilkanaście/kilkadziesiąt metrów kw. powierzchni działki. (W zależności od pow. tej działki)
   Warto się dowiedzieć, zanim się głupoty pisze. Mam mieszkanie na bloku i mieszkam w domu, więc widzę, ile i za co płacę.
   Rejon Młynskiej i dalej powoli ma tylu mieszkańców, co mała dzielnica, więc to nie kilku „nowobogackich” na zadupiu.

 2. zapraszam władze na spacer po płytach tylko proszę nie ubierać obcasów najlepiej gumiaki bo fajnie coś rozkopać zamknąć drogę i mieć mieszkańców daleko w 4 literach.

 3. Problemem w tym temacie nie jest to, czy przebudowa drogi jest tam potrzebna, ani to, jakim kosztem przyrody się to odbywa.
  Problemem i zasadniczym pytaniem DLA KOGO są czynione te zmiany i czy nie ma innych, ważniejszych punktów w tym mieście do zrobienia we wcześniejszej kolejności…

  1. Dla mieszkańców TEGO miasta, misiu! Oni też są takimi samymi mieszkańcami, jak ty i ja. Mają takie samo prawo mieć porządny dojazd do głównych arterii komunikacyjnych, co mieszkańcy osiedli w blokach. Płacą takie same podatki, a nawet większe, bo podatku gruntowego jest więcej kilkukrotnie niż ci, co płacą na blokach (o ile mają wykupione mieszkania oczywiście).
   Oj, całe szczęście, że pani Hetmanowa tam nie mieszka, bo byłby rejwach… 🙂
   Za to pan Bzianecki zrobił sobie szerokie chodniki u siebie – i mało kto mu już to pamięta (ja tak). A wtedy jeszcze większość chodników w Jbiu była w opłakanym stanie, o ile były.

 4. tu urząd rozwiesza na przystankach jak to drzewa tworzą tlen że trzeba dbać o drzewa odpocznie pani hetman ma gdzieś swoje plakaty bo wszystko wycina i wszystko betonuje wstyd sama sobie zaprzecza dość już rządów tej pani

  1. tak szkoda że prezydentem nie został jakiś pisowski sługus to byś dopiero zobaczył inwestycje w naszym mieście było by zero mniej niż zero

 5. Droga powinna być dawno zrobiona, poszerzona,
  straszne była wąska, auta nie mogły się
  minąć, straszne to było, sama nie raz tam
  jechałam to był horror 😔 Bez jakich kolwiek
  głupich dyskusji 😐

  1. O bosze! wszystko straszne!! Paniusia nie potrafi jeździć, więc poszerzenia strzasznie wąskiej drogi żąda! Wszystkie strasznie wąskie drogi do poszerzenia! Bez głupich dyskusji!! Bo będzie FOCH!

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry