Dwa tysiące „odcovidowanych” łóżek. Wraca normalność?

W Śląskim Urzędzie Wojewódzkim odbył się dziś, 21 maja, briefing prasowy wojewody śląskiego Jarosława Wieczorka poświęcony aktualnej sytuacji epidemicznej oraz odmrażaniu łóżek covidowych.

fot. pixabay

Jak mówił wojewoda, w naszym regionie „odcovidowanych” zostało już ponad 2 tysiące łózek, a obecnie trwają rozmowy ze szpitalami i samorządami o odmrożeniu kolejnego tysiąca. „Przede wszystkim przywracamy podstawowe, najważniejsze zakresy medyczne, to jest internę, neurologię czy też chirurgię ogólną, tak aby ci pacjenci mogli bezpiecznie znaleźć jak najszybciej miejsce, wsparcie i pomoc” – podkreślił wojewoda. Zapowiedział również, że w najbliższym czasie powstanie prognoza zabezpieczenia miejsc w szpitalach na okres wakacyjny i powakacyjny.

„Ponad 2 miliony iniekcji szczepiennych mamy zrealizowanych w województwie śląskim, mniej więcej w proporcji – niecałe półtora miliona osób, które przyjęły pierwszą dawkę, i ponad pół miliona osób, które zostały zaszczepione w pełni, czyli dwoma dawkami, w tym ponad 3 tysiące osób, które przyjęły dawkę preparatu 1-dawkowego” – podał wojewoda i zaznaczył, że nadal będzie apelował do mieszkańców, żeby się szczepili.

„To jest nasze wspólne dobro, wspólna odpowiedzialność, absolutnie nasza wspólna przyszłość” – podkreślił. (źródło: Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach)

  1. Po szczepionce też ludzie chorują więc ta szczepionka nie zawsze daje to co powinna dawać tak samo jak i skutki uboczne mogą okazać się gorsze już na pewno nie powinny się szczepić jakieś młode osoby niepełnoletnie

  2. Wraca normalność ??? Nie wierzę,plan demia potrwa do wyborów,może dłużej.Nie ma wspólnego dobra,wspólnej odpowiedzialności,wspólnej przyszłości.Jest rząd PiSu i ZOMO. Jest klasa b.bogatych i biedota.Nie liczy się ZDROWIE ludzi tylko kasa.

    1. Stary człowiek i...........

      Za PO nie było by nawet na to i to co jest…..wtedy na nic nie było ;).
      Widać to po walce o stołki w tej partii.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry